De veel gesmade YVim Sacksioni Eén ding: Nou moeten ze me nooit meer wat van Leentvaar ver tellen. Ik ben geweest als al die anderenLeentvaar kon geen goed doen. Als hij een pracht van een bal hield, was er steevast een meneer naast me, die bromde: „Hoe bestaat het hij hééft hem." Of er was een juffrouw, die verzekerde, dat Leentvaar weer eens een gelukje had. Als hij niet op een bal dook zoals die krankzinnige Italiaanse keeper deed, dan deugde hij niet nu ja, Leentvaar deugde eigenlijk nooit. De voetbalkenners, die mij en U op de tribune omringen, hebben nog nooit ende nimmer een goed woord voor onze keeper over gehad. Er zijn van die mensen, die altijd in het ongelukshoekje moeten zitten en als je zou aannemen, wat al die voetbal-deskundigen vertelden, dan zou je denken, dat Leentvaar rechtstreeks uit een der invaliden- karretjes was gestapt, de altijd achter z'n heiligdom staan opgesteld. Eens heb ik, heel bescheiden, de vox populi probeer en te vertellen, dat Leentvaar toch maar keeper van Ajax was -dat hij er toch meer van kende dan de mensex op de tribune, maar als V had gezien, met welke vreemde blikken m'n tribune-omgeving mij na die uitspraak opnam, danwis en zeker: U zoudt met me te doen hebben gehad. „Da's zeker z'n vader", hoorde ik iemand medelijdend zeggen. Ik geneer me er nu voor ,maar ik moet erkennen, dat ik het officieel-partij- trekken voor onze keeper nadien heb opgegeven ik heb mij er uit sluitend toe bepaald, de goede dingen, die onze doelman deed, met een heftig applaus te onderstrepen en ik heb mij er niets van aan getrokken, dat ik meermalen in m'n dooie eentje klapte en dat het geluid tussen het gemompel der anderen verwaaide Maar na deze Eerste Paasdag durf ik m'n stem luider te verheffen. Ze moeten me niks meer over Leentvaar vertellen. Hij en hij alleen is het geweest, die de tweede plaats van Ajax in het tournooi ver zekerde. Zo, nou zie je het. Over elke keeper zou het stadion in lichterlaaie hebben gestaan: de eerste penalty gehoudende vierde penalty gehoudende man, die de wedstrijd won. Kraak, of een andere kei, zou in triomf door z'n makkers en door het enthousiaste publiek naar de kleedkamer zijn gedragen. Hier werd de sensationele uitslag eigenlijk voor kennisgeving aangenomen. Ja, nu hoeft IJ mij niet te vertellen, dat een minder goede keeper door het „toevallig" stoppen van een paar penalties plotseling tot een ster van eerste grootte wordt. Dat iveet ik drommels goed. Ik weet ook, dat er zeker geen goede keeper uit de grond wordt gestampt door het een of andere onnozele stukje. Ik zal IJ maar voor zijn. Maar vast staat ook, dat er een soort wisselwerking bestaat tussen Ajax-aanhang en Ajax-spelers. Als de grote massa vol vertrouwen haar spelers aanmoedigt, dan zullen die spelers tot grote dingen in staat zijn eerder dan elke poging, om iets te bereiken, in een grafstilte wordt ontvangen. Wij, aan de kant- moeten waardering schenken waardering en vertrouwen. En daarom waardeer ik het goede werk, dat onze keeper in de toekomst nog zal doen en ik heb er vertrouwen in, dat de „training" voor de rest zal zorgen. Een man, die in z'n dooie eentje twee penalties hield en daardoor een belangrijke wedstrijd won, is dit alles zeker waard. Laten we juichen. Eerste Paasdag 1949. VLINDER. Sportvrienden J Uw tabaksbonnen het best besteed bij Damstraat 38, Tel. 49571, Amsterdam C. Vrije verkoop van alle merk-sigaren. Zonder Bon: Amerikaanse en Virginia import sigaretten 2.80 en 2.92 Alle merken rook-, shag- en pruim-tabak voorradig. Foto Desmit Het kranige derde Juniores-elftal, dat op fraaie wijze de kampioenstitel veroverde.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 9