Lijst der kampioenen. Voetbal-allerlei. Ons aanstaande gouden feest. Wees een Heer Ook Ajax 5 behaalde het kampioenschap traditie getrouw werd alzo de enige kampioen van onze seniores-afdeling. Voorwaar, geen succesvol seizoen, heren! Aan Wim Schoevaart en zijn teamgenoten onze hartelijke felicitaties. De benjamins van onze jeugd-afdeling, adspiranten 7, lieten de kans op de eretitel niet glippen en besloten de competitie met een 130 overwinning, waardoor het kampioenschap een feit werd. Ook aan deze jeugdige Ajacieden onze hartelijke felicitaties. Hieronder volgt de erelijst: Seniores: Ajax 5. Juniores: Ajax 2 (ongeslagen). Ajax 3. Adspiranten: Ajax 3 (ongeslagen). Ajax 6 (ongeslagen). Ajax 7. BROWN. Ajax 5 heeft het maar weer keurig geleverd. Door Amstel 2 met 41 te kloppen, werden de punten, die nog nodig waren om zich kampioen te noemen, binnen gehaald. Aan Wim Schoe vaart, de correspondent van het vijfde (elders in dit blad ver telt hij-de belevenissen van zijn team) en zijn mannen, onze hartelijke felicitaties. Het eerste elftal trok naar Groningen voor een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Be Quick. De Groningers wonnen met 21; bleven aldus zij het enigszins fortuinlijk baas in eigen huis. De veteranen namen deel aan een door Blauw Wit georgani seerd tournooi. Onze ,,oude glorie" bereikte door overwin ningen op Zeeburgia (21) en A.F.C. (20) de finale. D.W.S. vond het toen welletjes en pikte, door een 10 overwinning op onze ruïne" de beker in. Met het oog op het nieuwe seizoen, werden enige combinaties in het veld gebracht. Zo speelde een team tegen S.D.Z. (21) en een ander elftal tegen N.F.C. (21). Zondag 10 April kwamen J.O.S. en K.B.V. Uitslagen: 40 en 42 voor ons. Laten wij hopen, dat de E.C. nieuwe sterren heeft ontdekt. Voor de diverse bekers weerde onze jeugd zich geducht. Vele overwinningen werden geboekt, slechts twee nederlagen ge leden. Dat gaat dus niet slecht. Maar moedig volhouden, boys, voor enige bekers is nog wel plaats in onze prijzenkast. Adspiranten 7 is dan toch kampioen geworden. Ajax' jongste spruiten moesten van J.H.K.-adspiranten 2 winnen om de ere titel te bemachtigen. Onze boys zagen wel een beetje tegen deze tegenstanders op, maar toen het eerste schaap over de brug was, ging het gesmeerd. Pelser, v. Steenbergen en v. d. Brink hadden het lek in de J.H.K.verdediging gevonden en begonnen met scherp te schieten. Dertien maal troffen zij de roos, waar de J.H.K.-ertjes niets tegenover stelden. Na afloop was er vreugde in de tent. Begrijpelijk! Hier komen de namen van onze jongste kampioenen: Spits Stroeve Kuiper Stiens Bijl v. d. Hengel v. d. Brink Pelser v. Steenbergen Staphorst Balkhoven Medewerking werd verleend door v. d. Valk en Kraamwinkel. Onze felicitaties, knapen! Juniores 1 boekte weer eclatante successen. V.V.A.-juniores- tournooi eerste prijs. Overwinningen op 't Gooi (30), Wil- helmina (0—2), W.F.C. (4—0), D.W.S. (1—0) en gelijk tegen V.V.A. (00). Aldus vier gewonnen en één gelijk, tien doel punten vóór, nul tegen. De beker, die ook verleden jaar door onze jongens werd gewonnen, kon dus weer meegenomen wor den. Deze wedstrijden vonden plaats op Zaterdag 16 en Zondag 17 April, 's Maandags, 2e Paasdag, klopten onze boys, voor de beker R.K.V.V.A. met 71. Dat waren dus zes matches in drie dagen. Van het goede wel een beetje al te veel. Zondag 24 April trokken zij naar het tournooi van Hermes D.V.S. te Schiedam. Ook hier werd het de eerste prijs. Drie wedstrijden, drie overwinningen. Feijenoord (5-0), Hermes D.V.S. (5—0) en Willem II (1—0). Dinsdagavond nog een partijtje tegen Allshop High School uit Liverpool, gasten van Blauw Wit. Ook tegen dit team een Ajax-zege (20). Een aardige match, waarin onze boys niet hun beste spel vertoonden. De wedstrijden, van Zondag zaten zeker nog in de benen. v. Mourik en Jan de Boer Jr. speelden een heel goede partij. Als aandenken kregen de Engelse gasten een windmolen mee naar huis. De heer Koolhaas reikte met een hartelijke speech dit „stukje Holland" uit, waarna de leider van de school-boys vertelde, dat het hem en zijn jongens speet, dat de trip er alweer op zat. Zij hadden een fijne tijd in ons land gehad. Gelijk met de juniores 1 trokken de adspiranten I en 2 naar Hermes D.V.S. Wel vielen ook deze elftallen in de prijzen, maar toch waren zij niet zo succesvol als hun „grote broers". Adspiranten 1 won van Hermes D.V.S. (30), speelde gelijk tegen Feijenoord (11) en verloor van Willem II (12). Wij hadden er meer van verwacht, boys! Adspiranten 2 deed het beter en won van Hermes D.V.S. (30), van Willem II (40), doch verloor van Feijenoord met 01. Ajax behaalde van het gehele tournooi de meeste punten, kreeg daardoor ook nog de verenigingsprijs. „Rijk belaan" trokken onze boys dus weer naar Mokum, een fijne sportdag behoorde tot het verleden. BROWN. De dames, die haar medewerking toezegden voor het te vormen ballet, wordt verzocht Vrijdagavond 20 Mei a.s., acht uur, bijeen te komen. Restauratiezaal, Ajax-stadion. Mevrouw VerburgtPetri als leidster van het ballet, en de heer Joh. Boskamp, als regisseur van de op te voeren revue, zullen dan een selectie toepassen, welke dames hun inziens hiervoor het meest geschikt zijn. Vanzelfsprekend staan wij geheel buiten deze beoordeling. Tevens kan dan een afspraak gemaakt worden, wanneer met deze avonden kan worden begonnen. Alle dames, die ons schreven, worden hierbij vriendelijk be dankt voor deze toezegging en dus voorlopig tot 20 Mei a.s. in ons Stadion. De heren, die eerlang deel uit zullen maken van het te vormen Dubbelmannen-kwartet, moeten nog enige maanden geduld oefenen, daar de schrijver van de revue het niet nodig oordeelt vóór eind September te beginnen. Natuurlijk zijn alle namen genoteerd en komen wij hier t.z.t. op terug. J. S. De verkeers-politie heeft op onze Stadion-muur met grote zwarte letters de bekende spreuk Wees een Heer, in het Verkeer, aangebracht. In alle bescheidenheid zou ik hieronder willen schrijven: Op een sportveld, Ajacied, gelden deze leuzen niet. Natuurlijk moet U wel onder alle omstandigheden een Heer proberen te blijven, maarU moogt gerust links zowel als rechts opereren, en rechts behoeft U heus geen voorrang te verlenen. Verbeeld je, hoe meer obstakels Fischer op z'n weg tegen komt hoe liever hem dat is, en van rode, gele of groene signalen trekt hij zich maar bitter weinig aan. Al is de modder nog zo vet, of zijn de plassen nog zo groot, ga er maar gerust dwars doorheen hoor en spat maar raak, maling aan de toe schouwers, per saldo staan ze daar alleen maar voor hun ple zier. Hoe meer je het verkeer in de war stuurt, hoe liever het ons is. Alleen de scheidsrechter kan het stopsein geven; geef hier onmiddellijk gevolg aan, want als die je op de bon slingert, kom je er niet met een geldboete af. J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 8