H. REPKO Zo zijn er. Honkbal. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE weldigende bloemenpracht, onze wederopbouw, en ons steden schoon, hebben blijkbaar een diepe indruk achtergelaten. Over ons stadion raken ze niet uitgepraat, alsook over de sportieve sfeer waarin deze wedstrijden werden gespeeld, en ze verheugen zich al bij voorbaat het volgend jaar weer tot de deelnemers te mogen behoren. Ajacieden, onze club heeft blijkbaar een beste beurt gemaakt. J. S. Het leek wel, dat mn zwager Jan provisie kreeg van elke klant, die hij aanbracht zó klemmend was z'n betoog, dat we die wedstrijd moesten zien. Wij waren niet bepaald enthousiast voor het plan het Ajax-stadion was ver ihet weer was slecht en we hadden op een rustige middag gerekend. Maar Jan was niet van z'n plan af te brengen. Hij weerlegde al onze bezwaren: nu ja, het weer was niet al te mooi, maar straks werd het wel droog. Als we eerst naar hem toe kwamen dan dronken we bij hem thuis koffie en dan was het een kippeneindje. We moesten het maar doen hij zorgde wel voor de kaartjes een plaats op de overdekte. Ja, Jan zorgde voor alles. Hij zorgde zo goed, dat hij zelfs twee plaat sen over had. Z'n attente dochter had zonder dat vader dat u ist reeds twee plaatsen voor pa en ma genomen maar de altijd optimis tische Jan verzekerde, dat hij die bij de ingang kwijt zou raken. Ieder een wou die wedstrijd zien. Het leek er eerst op, dat de zwager gelijk had: het was druk op het voorplein en de lokethuisjes waren al gesloten. Uitverkocht. „Nu is het de kunst, er een paar zonder kaartjes uit te pikkenzei m'n zwager. Ja, dat was de kunst. Wij vroegen eerst heel bescheiden aan deze en gene of ze al kaarten hadden, maar het bleek al gauw, dat al die wach tenden waren voorzien en we zetten daarom al spoedig onze bescheiden heid aan de kant en riepen als echte zwarte-kaartjes-handelaren al spoedig luidkeels dat we nog twee kaarten over hadden. „Eén kan ik er gebruiken," zei een meneer. „Dan blijf je er met één zitten, Jan," voorspelde ik. „Probeert u er een bij te vinden," verzocht mijn zwager. Zo schreeuwde die meneer, die helemaal nog geen kaart had, dat hij een kaartje óver had en wij verkondigden luidkeels, dat wij tivéé plaat sen hadden. 't Ging slecht met de handel. Reeds was de wedstrijd begonnen, toen er een meneer en een dame op ons toeschoten. „Twee stuks? Geef maar hier!" Dat was een lelijk nummer voor de meneer, die eerst was, maar die maar één kaartje kon gebruiken. „Geef ze mij dan alle twee maar," zei onze eerste meneer, die blijk baar met alle geweld de wedstrijd wilde zien. Jan aarzelde even. Maar ziet, toen de nood het hoogst was, kwam de redding. Een jongeman stapte naar ons groepje toe zei, dat hij een kaartje over had, waarna de heer en dame en de loslopende meneer waren geholpen en verheugd de controle passeerden. „Dat kostte meer moeite dan ik dacht," zei Jan. „Enfin, die mensen zijn nu ook binnen. Het is dik voor elkaar gekomen. Nu wij." Jan grabbelde in zijn portefeuille om met een grafstem te vervolgen: „Het komt met ons niet voor elkaar. Wij komen niet binnen.Ik. ik heb de andere kaartjes thuis laten liggenop de schoorsteen!" VLINDER. klasser A.P.G.S. gespeeld. De onzen bleven met 139 in de meerderheid. Door allerlei voetbalwedstrijden had het weinig zin meer oefenmatches te organiseren. Naar verluidt, staan er voor de voetbaljeugd nog tal van „friendly-games" op het programma. Door een geschil, waaraan de Honkbalcommissie part noch deel heeft, staat zij voor een uiterst moeilijke taak. Daar komt nog bij, dat verschillende leden in militaire dienst zijn, zodat hun uitkomen niet altijd izeker is. Het is derhalve wenselijk, dat genoemde commissie en de respectieve elftallen- commissies steeds overleg met elkaar plegen. Ook de honk ballers zelf dienen echter volledig mede te werken. Sommigen hebben de trainingsmiddagen uiterst matig of in het geheel niet bezocht. Als men in de sport iets wil bereiken, moet men er ook iets voor over hebben. Nu de dagen gaan lengen, zal er voortaan 's Woensdagsavonds worden geoefend. Op Koninginnedag heeft Ajax in het A.B.C.-tournooi mede gedongen naar de Bevrijdingsbeker. Het gure weer maakte het verblijf op het veld niet aangenaam. Daan Schalm voelde zich niet wel en staakte de strijd. Ofschoon enkele dragers van de wapenrok verstek moesten laten gaan, heeft onze hervormde ploeg met Weppner op de plaat zich tegen A.B.C. verdienstelijk geweerd (22). Slechts door meer honkslagen bereikten de alphabeten de eindstrijd. In de verliezersronde werd er nog wat geëxperimenteerd, waarvan D.W.S. profijt trok (28). Blauw wit legde beslag op de eerste prijs. Evenals de vorige maal werden de deelnemers op een lunch pakket en een flesje melk onthaald, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. A.B.C.-ers, wij komen het volgende jaar gaarne terug Tot nu toe is het aantal spelers, dat aan de jeugdcompetitie wil deelnemen, onder de verwachtingen gebleven. In tegen stelling met andere jaren, heeft Ajax met slechts één juniores- ploeg ingeschreven. De ervaring heeft geleerd, dat, zodra de competitie begint, zich nog verschillende spelers aanmelden. Laten de betrokkenen dit dan echter onverwijld doen, want anders zal het bij één team moeten blijven. Om in een juniores- negental te mogen uitkomen, moet men na 15 Mei 1932 zijn geboren. Komaan, jongens, laat eens zien, wat je op honkbal- gebied in de mars hebt! De Honkbalcommissie vertrouwt, dat vele clubgenoten bij de wedstrijden van onze vertegenwoordigers aanwezig zullen zijn. Mannen, zet de tanden op elkaar en zorgt er voor, dat onze honkbalploegen bij het 50-jarig bestaan van Ajax nog spelen in de klassen waarin zij thuishoren. Laat nu het ,,slag en wijd" maar klinken! Aan de vooravond van de honkbalcompetitie wil ik nog gaarne iets over de huidige stand van zaken zeggen. Onlangs heeft een Ajax-combinatie een oefenpartij tegen de tweede Ajax 1: Zondag 8 Zondag 15 Zondag 22 Zaterdag 28 Zaterdag 4 Zaterdag 11 Zondag 19 Zaterdag 25 Ajax 2: Zaterdag 14 Zaterdag 21 Zondag 29 Maandag 6 Zondag 12 Zondag 19 PROGRAMMA. Mei: AjaxH.C.K. Mei: O.V.V.O.Ajax. Mei: AjaxH.H.C. Mei: V.V.G.A.—Ajax Juni: AjaxS.C. Haarlem. Juni: SchotenAjax. Juni: BelgiëNederland. Juni: Blauw WitAjax. Mei: WatergraafsmeerAjax 2. Mei: Ajax 2S.C. Haarlem 2. Mei: Ajax 2—T.I.W. Juni: Ajax 2D.O.S. Juni: Ajax 2E.D.O. Juni: R.C.H.Ajax 2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 7