Rondom ons Paastournooi Vervolg van pagina 3 21 voor Luxemburg. Aller ogen dus weer op doelman Michaux en Cor v. d. Hart. Heel serieus legde Cor de bal op de kalkspat, een korte aanloop enknotsonder de lat (10). Toen kwam nummer twee. Weer een korte aanloop engeen knots. Cor trapte in de grond, raakte de bal half en deze zou niet in de goal verdwenen zijn, als Michaux rustig was blijven staan. Hij liep echter naar rechts, hoopte daar de bal te ontmoeten en kon dus in geslagen positie het leder de linker-doelihoek zien inhuppelen (20). Cor had nu de kans zijn ploeg in de finale te schieten. Enigszins nerveus, kaken stijf op elkaar, plaatste Cor zich voor de laatste maal achter de bal. Een dreun, een wanhopig duikende Michaux en de zegevierende jongenslach op Cor's gelaat duidde aan, dat de roos voor de derde maal getroffen was. Wij zaten in de finale. Verdiend? Wij zouden het niet gaarne willen beweren. Voor de rust speelde onze ploeg bar slecht. Alleen Fischer, v. d. Hoeven, Michels en Hardeveld Kleuver speelden een behoorlijke partij en de 10 voorsprong, die Dudelange met de rust had, was volkomen verdiend. Naar onze smaak zou een 20 stand het spelbeeld beter hebben geaccentueerd. De Luxemburgers hadden wel geen wonderploeg, doch lieten toch heel verdien stelijk voetbal zien en speelden veel enthousiaster dan ons team. Na de thee kwamen Stoffelen en zijn mannen beter voor de dag. Er werd nu stevig aangepakt, met gevolg een gelijk opgaande strijd, die ons de beste kansen bood. Onze voorhoede was echter niet in staat de zich goed opstellende- en goed verdedigende Dudelange-defensie te passeren. Kansen kwamen er wel, maar zwak schieten en elkander in de weg lopen, plus best keeperswerk van Michaux, deden de score niet wijzigen. Zes minuten voor het einde moest v. d. Hart, ha, die aanvallen de spil, er aan te pas komen om de gelijkmaker in te dreunen. De rest weet U. Tweede dag. Stade DudelangeF.C. Biel 41. Ook de Tweede Paasdag bleef Biel beneden de verwach tingen. Dudelange klopte de Zwitsers met 41, en verdiend. De pittige en met rveel élan spelende ploeg uit Luxemburg, maakte weinig omslag. Geen versiering, geen franje, maar met lange trappen, desnoods „over de hele" op het Zwitserse doel af en als het even kon, een stevig schot om de aanval te onderstrepen. Vooral de flink uit de kluiten gewassen midvoor kon er, wat het laatste betreft, goed mee terecht. Ook de rappe vleugelspelers, die over een zeer behoorlijke balcontröle be schikten, lieten zich in dit opzicht niet onbetuigd en de linker vleugelman smaakte dan ook de voldoening, na een snelle ren, besloten met een hard schot, de eerste goal achter zijn naam te laten schrijven. De door elkander gehusselde Bielenaren alleen linksbinnen Lempen stond nog op de plaats, die het pro gramma vermeldde konden het met de fel op de bal zittende Luxemburgers niet klaren en toen Feller 1, de felste van de twee Fellers, de tweede goal deed noteren, was het voor ieder een duidelijk, wie met de derde prijs ging strijken. De mannen uit Biel wisten het ook, deden soms heel knappe dingen, maar waren noch agressief, noch knap genoeg, om de rustig spelende Michaux 1 (spil) en de lange doelman Michaux 2 te veront rusten. Bovendien stonden Wagner en Witry, de backs van Dudelange, zo fanatiek te verdedigen, dat de steeds maar switchende Zwitsers practisch geen kans op eon doelpunt kregen. Zij probeerden het wel, zelfs op alle mogelijke- en onmogelijke manieren tweemaal zagen wij Lempen met de bal als het ware aan zijn voorhoofd geplakt over het veld marcheren doch al hun pogingen liepen dood op de rotsvaste verdediging van Dudelange. Die verdedigers kenden maar één parool: „Geen doelpunten laten maken." Zij hielden zich er stipt aan, ook toen het drie, en ongeveer een kwartier voor het einde, vier tegen nul was geworden. Dat zóu de eindstand zijn geweest, als een foutje van de rechtshalf niet door Biel afgestraft had kunnen worden. De linksbuiten profiteerde er onmiddellijk van, gaf zijn binnenman een vrij veld en Lempen veegde diens voorzet onhoudbaar langs Michaux 1. Het publiek had zijn zin; kon juichen voor de verslagene. Einde alzo met 41 voor Dudelange. Resumerende: een aardige match, met soms behoorlijk spel, maarvoor een vriend schappelijke wedstrijd te hard. Oxford F.C.Ajax 1—3. Gezien het spel van Oxford tegen Biel, gezien het spel van onze ploeg tegen Dudelange, stond voor vele toeschouwers vast, wie met de eerste prijs zou schoot gaan. Maar ja, wij weten het, die jongens van rood en wit kunnen soms zo gezellig, of, al naar je het noemen wil, zo ongezellig uit de hoek komen. Oxford trof het in deze match niet. Stoffelen en zijn mannen kwamen voor ons dan reuze gezellig uit de hoek. Het ging, om een Amsterdamse expressie te gebruiken „oks" en Oxford kreeg geen kans om haar naam op het „Vrijheidsbeeld" te schrijven. Theo Brokman, weer als midvoor opgesteld -r- Wim Huis was thuis gelaten zei het maar direct; met een kopbal. Een hele beste, zo over de back, Pass en doelman, Weir heen (01). Dat was duidelijke taal en Oxford begreep. Be greep, dat, wilde de vlieger, die het tegen Biel zo ibest had ge daan, ook tegen Ajax opgaan, zij minstens met hetzelfde uit gekiende voetbalrecept voor de dag moest komen. De Oxford- onians kwamen er mee, maar, wat Biel overkwam, kijk, dat gebeurde Ajax nu juist niet. De Zwitsers gewapend met een meerderheidscomplex, speelden, zoals U in ons verslag hebt kunnen lezen. Rustig enwij hebben de tijd. Ajax niet. Ajax had haast. Vooral Fischer en Drager. Die liepen wat zij lopen konden om de aansluiting met onze symbolische Vrij heids-prijs niet te missen. En dat kon, omdat onze gehele ploeg zich daarop had ingesteld. Cor v. d. Hart met zijn enorme harde trappen, Stoffelen en v. d. Hoeven met techni sche handigheidjes en op maat gesneden passes vulden het reservoir waaruit ons aanvalsquintet naar hartelust de stof kon putten, die nodig was om doelman Weir te doen capitule ren. Michels, Brokman en v. Dijk (Gé speelde beter dan tegen Dudelange) deden dat gaarne, bouwden van die geraffineerde aanvallen op, welke de Engelse goalie voor moeilijke problemen stelden. Hij verdedigde moedig, wankelde wel, maar hield zich, èn met geluk èn met assistentie van backs en middenlinie, tot kort na de rust staande. Toen vond Fischer een gaatje. Een directe vrije schop, even buiten het strafschopgebied, gaf Gerrit gelegenheid de bal in het net te jagen. Een muur van Oxford-verdedigers was niet in staat zijn kogel uit de boven hoek te houden (02). Een real-Fischer-doelpunt. Pawson, de razendsnelle rechtsbuiten, ging het toen maar als midvoor proberen, doch Potharst, Hardeveld-Kleuver (die een beste wedstrijd speelden) en in laatste instantie Leentvaar, gaven niet thuis. Ook niet, toen bij de stand 30 een doelpunt van Guus had de score verhoogd de Engelsen alles op de aanval gooiden. Leentvaar verdedigde vakkundig, liep op tijd uit en voorkwam enige malen zeker schijnende doelpunten. Fraai werk van Beb. Vrij zeker was Oxford niet aan een goal ge komen, als v. d. Hart en Hardeveld-Kleuver elkander een beetje ontzien hadden. Nu trapten beide Ajacieden elkander van de sokken en kreeg Pawson gelegenheid er 13 van te maken. Hij deed het gaarne. Cor moest met een knots van een enkel naar de kleedkamer gedragen worden. Voor hem een jammerlijk einde van ons goed geslaagd tournooi. BROWN. En als sluitstuk van dit alleszins geslaagde Paastournooi verenigen de officials en deelnemers zich aan een diner dat wordt opgediend in de prachtige witte zaal van Krasnapolsky, met z'n steilvolle kaarsverlichting. Ons lid Kolman heeft weer voor de tafelversiering gezorgd alles natuurlijk rood-wit, met anjelieren, die op elke tentoonstelling een eerste prijs zouden hebben behaald en blijven daar nog enige uren ge zellig bijeen. Marius is in zijn element, en onze gasten laten niet na, onze vereniging voor de prettige wedstrijden en genoten gast vrijheid te danken. De prijzen worden uitgereikt de eerste prijs in dit geval natuurlijk het laatst en Joop van Stoffelen is op z'n allerbest als hij in een voortreffelijke en geestige speech zijn spelers dankt voor het uitgekookte partijtje voet bal, dat zij hedenmiddag mochten demonstreren en zijn elftal opriep deze vorm voor het seizoen 1950 te willen reserveren. Zullen we, mannen J. S. NABESCHOUWING. Uit Biel, Manchester en Dudelange mocht Secretaris Elzinga de meest vleiende getuigenissen ontvangen over de prettige dagen die de resp. clubs in ons landje mochten door brengen. Unaniem wordt de Ajax-leiding geprezen, maar ook het uiterst sportieve publiek, de beide scheidsrechters, Mr. A. Slingenberg en A. Thyssen, trainer Crook, de Hollandse keuken, de over-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 5