AJAX-OXFORD - Het Engelse doel werd zo nu en dan zwaar onder druk gezet. Hierboven wordt een hevige Ajax-aanval afgeweerd door de uitlopende Oxford-doelman. Foto Desmit ingepakt stond, want, in tegenstelling met Oxford een pittig en enthousiast spelende ploeg deden de Zwitsers het rustig aan. Die Engelsen, ooh, ze liepen wel hard van stapel, speelden inderdaad niet slecht, maar zouden straks wel op de knieën gaan. Eén of twee goaltjes en het zaakje was gepiept. De Engelsen dachten er het hunne van, heten vinnig van zich af en scoorden na een knappe aanval met medewerking van een der Biel-backs een doelpunt. De Bielianen trokken er zich weinig van aan, bleven in hetzelfde tempo doordraaien en dat werd uiteindelijk de oorzaak van de ietwat pijnlijke nederlaag. De studs uit Oxford, gesteund door hun voorsprong, ver slapten geen ogenblik, sloegen de kundige- en soms geraffi neerde aanvallen hunner tegenstanders uit elkander en ver gaten niet, met korte- en lange trappen hun snelle en vakkundig dribbelende forwards aan het werk te zetten. En toen rechtsbuiten Pawson er in zijn eentje tussen uittrok, kwamen de Zwitserse backs te laat om een doelpunt te voor komen (20). De Zwitsers begonnen te begrijpen, dat er nu een andere plaat opgezet moest worden, wilden zij in het koor der prijswinners blijven meezingen. Helaas voor hun dan altijd kregen zij, behalve hun tegenstanders, nu ook nog de zo bekende Miss Fortune te bestrijden. Weir, de welig opge groeide Engelse doelman, die al enige malen zeer goed werk had laten zien, bleek met zo'n fantastische hoeveelheid geluk naar Holland te zijn gekomen, dat de bergbewoners er mis moedig onder werden. Ballen, die iedereen al in het net zag verdwijnen, bleken toch nog op een of andere mysterieuze wijze aan Weir's handen te kleven. Hoe die knaap dat voor elkaar kreeg, zal wel een raadsel blijven, maar dat hij zijn club voor de nederlaag behoedde, kunt U gerust van ons aannemen. Pawson vond, dat zijn doelman nog best een moreel steuntje kon gebruiken, dribbelde met korte, driftige passen op het Bieler-heilige-huisje af, waar linksbinnen Heritage aan de deur stond, om de bal langs Jucker, de Zwitserse goalie, te zenden (30). Dat was een kwartier na de rust. Ibach, reservespeler van het Zwitserse nationale elftal, viel toen uit en konden zijn teamgenoten de zege meteen (wel afschrijven. Carr maakte er zelfs 40 van en had de Bieler linksbinnen, Lempen, niet zo'n fenomenaal hard schot afgevuurd, de stand zou ongewijzigd zijn gebleven. Nu werd het 41, waarmede de Oxford-players best tevreden waren. Over het geheel genomen een aardige match, die vele staaltjes goed voetbal te genieten gaf, maar in een zeer geflatteerde Engelse overwinning eindigde. Naar onze smaak had er wel iets minder hard gespeeld kunnen worden. Stade DudelangeAjax 11. Vele wedstrijden is onze doelman bij een nederlaag volgens Jan Publiek de zondebok geweest. Vandaag kwam dan zijn grote dag, werd Beb voor rood-wit match-winner. Na een door hem goed gespeelde wedstrijd, die in een gelijk spel eindigde (11) stond hij voor de moeilijke opgave twee maal drie penalties uit zijn doel te houden. Een ieder, die in de goal gestaan heeft, weet, wat dat betekent. De kans om zo'n elf meter-kogel uit het doel te houden, is gering, zelfs heel gering. En een bal, met zo'n 60 A 70 km vaart langs de grond, onder de lat of in de hoek geschoten, staat voor minstens 90% op het wedstrijdformulier. Beb bestond het om zo'n bal twee keer uit zijn doel te houden. De Luxemburgse schutter zag het tot zijn schrik met zijn eerste de beste kogel gebeuren. Beb stopte meesterlijk. Dat was dus feitelijk 10 voor ons. De twee andere schoten waren zo hard als steen, zuiver als glas en dus onhoudbaar. Toen kwam de beurt aan ons penalty-kanon v. d. Hart. Zijn eerste schot splinterde de paal. De twee resterende schoten schroeiden het net. Luxemburgs nationale doelman, Michaux, stak er geen hand naar uit. Onbegonnen werk. Aldus gelijk en opnieuw beginnen. Beb ging weer onder de lat. Beng10 voor Dudelange. De bal weer op de witte stip. Een loei langs de grond, een plofGejuich! Beb had met vuist en hoofd de knoert gestopt (11). Nummer drie via de lat erin. Alzo Vervolg op pagina 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 3