Cricket. Van de Clubavondcommissie. Jubilea. „Jeugdkamp Giethoorn" Uw bonnen zijn het best besteed bij Wij verzorgen alle Burgers en Hageman Brandstoffen Wanneer dit Clubnieuws verschijnt, is het seizoen van het spel van bat en ball reeds begonnen. Zoals reeds is vermeld, zijn wij gepromoveerd naar de 2e Klasse. In deze klasse zijn wij ondergebracht met: U.D., U.V.V., Kampong II, V.R.A. II en A.C.C. III, zodat ons enige zeer interessante cricketmatches te wachten staan. Wij wekken nu reeds onze trouwe supporters op ons met hunne tegenwoordigheid te steunen, niet door aanmoedigings- kreten, want dat is bij criket niet gebruikelijk, maar door met aandacht onze wedstrijden te volgen en prettig met ons de dag door te brengen, zoals goede Ajax-leden betaamt. Wij rekenen op U. Jongelui, welke zich nog aangetrokken voelen tot onze mooie zomersport, kunnen zich opgeven bij ondergetekende. F. DUKKER, Maasstraat 192, Amsterdam-Z. Telef. 28688. Zaterdag 16 April hadden wij het genoegen, daartoe uitge nodigd door de cricket- en hockeyclub V.V.V., de vertoning bij te Wonen van de film „How to play cricket". Deze avond o.i. door veel te weinig cricketers bezocht, was georganiseerd door de propagandacommissie van de Nederlandse Cricket Bond met medewerking van de British Council. De hoofdrollen werden vertolkt door drie Engelse internationale prof-cricketers, n.l. Edrich (batsman), Simms (bowler) en Evans (wicketkeeper). De bekende V.V.V.-cricketer Jaap Alders sprak een inleidend woord. Daarna liet Edrich ons zien hoe een batsman de op hem losgelaten ballen bespelen moet. Vooral zijn voetenwerk was af. Vervolgens toonde Simms ons hoe een off-ibreak, leg- break, outswinger en inswinger gebowled moeten worden, waarna Evans aan de beurt was om ons enige staaltjes van zijn vakmanschap te laten zien,. Het was in een woord fenomenaal. De film werd tweemaal afgedraaid, de eerste keer als spre kende film (Engelse tekst), daarna als stomme film. Bij de tweede vertoning gaf de heer Alders een korte, maar duidelijke, uiteenzetting bij de diverse handelingen op het witte doek, hetgeen zeer op prijs gesteld werd. Een en ander was zeer inte ressant, alleen was dit geen film voor beginners, maar één voor hen, die al wat meer van the King of Sports afweten. WIM SCHOEVAART. Teneinde het onderlinge contact ook gedurende de zomer maanden tussen de leden te bestendigen, heeft de Clubavond commissie gemeend een grote Klaverjas-wedstrijd te organi seren, waaraan alle leden en donateurs, zowel dames als heren, kunnen deelnemen. Deze wedstrijd wordt gehouden op Vrijdag 17 Juni 1949 in het Ajax-Stadion en wij zien gaarne opgave van koppels voor 31 Mei a.s. tegemoet aan: F. Dukker, Maasstraat 192, Amsterdam-Z. Telefoon 28688 A. Zwang, Sarphatistr. 110, Amsterdam-O. Telefoon 53347 Volledigheidshalve maken wij U er op opmerkzaam, dat wij onder koppels verstaanDame en Heer of 2 Dames of 2 Heren. Er wordt dus niet geloot voor de samenstelling van de koppels. Dames en Heren, het belooft, zoals altijd, een gezellige avond te worden. DE CLUBAVOND-COMMISSIE. Hermes D.V.S., Schiedam, herdacht 8 April j.l. haar 65-jarig- en H.S.C., Hoogezand-Sappemeer, een dezer dagen haar 50- jarig bestaan. Zowel Hermes, als H.S.C., zond ons een keurig verzorgd jubileumnummer, waarin club^prominenten een beeld geven van de groei en bloei van beide zusterverenigingen. Namens Ajax bieden wij van deze plaats onze hartelijke felicitaties aan. Het bestuur der A.F.C. ,,Ajax" heeft de treurige plicht, met groot leedwezen kennis te geven van het overlijden van Mevrouw v. d. LEE in leven, echtgenote van ons lid, de heer Karei v. d. Lee. Zoals bekend, was Karei, die gedurende de Japanse bezetting van Indonesië, alles had verloren, ruim een jaar geleden naar Medan vertrokken, om zijn zaak op nieuw op te bouwen. Helaas, trof Karei nu deze verpletterende slag en wetende, wat zijn vrouw voor hem betekende, hopen wij, dat hij de kracht moge vinden, dit grote leed manmoedig te dragen. Karei, aanvaard onze innige deelneming en tevens de verzekering, dat de nagedachtenis van je vrouw bij ons steeds in ere zal blijven. Zij ruste in vrede. De Directie van bovengenoemd jeugdkamp zond ons een circulaire van de volgende inhoud: Geachte Heren, Nog enkele maanden en Ihet trekseizoen voor de jeugd van Nederland is er weer. Daarom richten wij ons nogmaals tot allen, die leiding moeten geven aan jeugdverenigingen, clubs, en dergelijke. Vorig jaar werd, zoals U in de dagbladen heeft kunnen lezen ons Jeugdkamp te Giethoorn geopend. Dit kamp is ontstaan uit de nijpende behoefte aan logeergelegenheid voor de trek kende jeugd, in nauwe samenwerking, met toestemming en met medewerking van het Gemeentebestuur van Giethoorn, de Nederlandse Kampeerraad en de V.V.V. Ons kamp biedt de jeugd juist datgene wat zij wensen. Giet hoorn, dit bekende, mooie waterland geeft volop gelegenheid te genieten van zon, water en natuur. De jongelui kunnen er zwemmen, kano'ën, roeien, punteren, vissen en verder alle mogelijke sport beoefenen. De natuur maakt hongerig. Maar onze keukens zorgen voor uitstekende en ruime voeding voor een betrekkelijk geringe prijs. Het is de bedoeling om de aantrekkelijkheid van een verblijf in ons jeugdkamp te verhogen, bijv. door het organiseren van onderlinge jeugdwedstrijden. In verband met de te verwachten grote belangstelling willen wij U adviseren nu reeds Uw plannen vorm te geven, zodat wij eventueel tijdig de benodigde plaatsen voor U kunnen reser veren. Gaarne willen wij U alle gewenste inlichtingen verstrekken, of indien gewenst U bezoeken. Dagvoeding: Ontbijt thee of melk; Diner: soep of toespijs, aardappelen, groente, vlees, vis of eieren. Broodmaaltijd met gevarieerde belegging. Kosten 2.85 per dag (overnachting inbegrepen). Groepen: speciale tarieven. Geregelde busverbindingen uit Zwolle (40 km.), Meppel (14 km.) en Steenwijk (5 km.). Hoogachtend, DIRECTIE „JEUGDKAMP GIETHOORN". Kantoor: van Nahuysplein 16, Zwolle. Postbus 87 Giro 466211 Bankrelatie: Rotterd. Bank N.V. De heer A. de Wit, secretaris jeugdcommissie, is gaarne be reid nadere inlichtingen te verstrekken. Govert Flinckstraat 336 - Tel. 24613 - Amsterdam-Z. ook voor 't Gooi en Haarlem

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 13