DE WITTE RAAF Uit het land van Saidjah en Adinda. Ajax 5 - Amstel 2 4-1 Bezoekt de gezellige BAR-BODEGA Adré Kraan schrijft als volgt: Beste Mr. Elzinga, Hoe is het met U en al de andere Ajacieden, ik hoop van uitstekend. Met mij alles goed en momenteel ben ik na drie maanden weer eens druk aan het sporten. Maar ook dit keer wil ik U hartelijk bedanken voor het reuze fijne pakket, dat ik gisteren mocht ontvangen. Mr. Elzinga, nu een brief, die misschien in het clubblad geplaatst zou kunnen worden. Pekalongan, 3 April 1949. Bestuur, leden en donateurs der A.F.C. Ajax, Gisteren was voor mij weer een dag van vreugde, ja, echte vreugde, die juist hier zo tot uiting kan komen en wel de reden van mijn blij zijn was, dat ik voor de zoveelste maal een pakket van U ontving. Het is zo mooi om dit te ontvangen, want daaruit blijkt maar al te zeer, dat wij zeker niet vergeten worden, iets dat weer aantoont, dat bij ons geliefd rood-wit een gezonde geest heerst. Aan allen, die aan dit actieplan mee doen en verzorgen, mijn hartelijke dank. Verder hier alles O.K.; momenteel ben ik weer een paar dagen in de stad Pekalongan en wacht nu af, waarheen ik weer gedetacheerd zal worden. Zo verander ik steeds; in Koedoen heb ik 5 weken gelegen, maar hier in Pekalongan is het beter, want hier valt wat te sporten. Zo heb ik in het bataljonselftal tegen een Chinees elftal gespeeld. Dick de Sterke rechts- en ik links binnen. Dick viel echter na een kwartier al uit door zijn knie en verder wou het niet lukken en verloren wij met 20. Het valt hier niet mee, want het klimaat werkt je erg tegen, zo heb ik nog het voordeel van niet-roken, maar ook ik heb aan twee maal een half uur meer dan genoeg en vooral tegen Chinezen, die spelen steeds het tik-tak-spel, precies zoals v. Kol op trainen zei, langs de grond en positie kiezen. Getennist heb ik hier ook al en met een tafeltenniscompetitie zijn we momenteel bezig. Mijn vier gespeelde wedstrijden wist ik allemaal te winnen, echter wat de volgende op zal leveren, weet ik niet. Ik zit nu ook op rust en zal dan wel voor twee of drie weken weer weggaan. Met mijn mortiergroep lever ik dan steun aan de infanterie. Een maand geleden ben ik op een 7-daagse ge weest, maar dat is geen lolletje. Zeven dagen lang zwierven we in de bergen en we leefden op noodrantsoenen in blik. Toen we de vierde dag een kleine karbouw tegenkwamen, werd die meegenomen en geslacht. De vijfde dag werd er vers voedsel door twee vliegtuigen gedropt; een machtig gezicht is dat. Met de sport-uitslagen blijf ik goed op de hoogte, want hoor ik het zelf niet op de radio, dan luisteren mijn collega's express voor mij en schrijven mij het dan op de buitenpost. Ik zit nu al zeven maanden in dit schuitje, niet heel veel ,maar toch al wat en vooral doordat ik veel verhuis, gaan de dagen reuze vlug om en dat is de hoofdzaak, want hoe eerder terug, des te beter. Bestuur, leden en donateurs, nogmaals mijn hartelijke dank voor de „moorddadige" pakketten, die ik geregeld mocht ontvangen. Ik groet U allen en spreek de vurige hoop uit, weer heel gauw in Uw midden te mogen zijn. Ajacieden, cheerio en nogmaals gegroet van, ADRE KRAAN. Geachte Mijnheer Elzenga, Enkele dagen geleden ontving ik Ajax' maandelijks pakket met de al bekend geworden inhoud, die wederom zeer welkom was. Als vanouds mijn hartelijke dank aan alle geefsters en gevers en in het bijzonder de werkers van het Ajax-Indië- comité. Sinds enkele dagen zit ik met een klein vacantietje op een thee-onderneming, ver weg van het Pekalenganse stadsgewoel, indien je dit tenminste zo zoudt kunnen noemen. Tot mijn grote spijt maken de hevige regens, die maar al te veelvuldig en te langdurig komen en aanhouden, sport hier nagenoeg on mogelijk. Het klimaat op deze hoogte is er echter uitstekend voor. Maar als zo vaak in het militaire leven te velde komt het voor, dat er steeds een noodzakelijk deel ontbreekt. Is de situ atie aan de ene zijde gunstig, dan, ontbreekt er aan de andere kant iets aan. Blijkt iets makkelijk te doen, dan ontbreekt het eenvoudigste. Het voetbalseizoen is wel zo ongeveer afgelopen. Wat de officiële wedstrijden betreft dan. Over vriendschappelijke, die ongetwijfeld zullen plaatsvinden wordt niet veel vernomen. Meestal komt dit maar dan later in een of ander clubblad naar je toe. De wedstrijd HollandFrankrijk had natuurlijk onze volle aandacht en ondanks opkomende slaap werd het gehele verloop gevolgd. Tot het bittere einde. De uitslag was dan ook wel de moeite waard, alleen speet het mij, dat er geen enkele Ajacied kon worden genoemd (tot groot genot van de Friezen, die me dan ook danig pestten en op Abe bleven pochen). Jammer, dat zoiets maar zo kort duurt en voorlopig voorbij is. Laten we hopen, dat het voor ons hier de laatste interland wedstrijd is geweest, alhoewel de situatie er niet naar uit ziet. Al met al, de hartelijke groeten en tot de volgende keer. DICK DE STERKE. Door dit resultaat legde ons vijfde elftal wederom beslag op de kampioenstitel in de reserve le klasse A., afd. Amsterdam van de K.N.V.B. Wij zijn zo langzamerhand geabonneerd op deze titel en zouden het zeer op prijs stellen, indien ons bestuur nogmaals een poging zou willen aanwenden om te bewerkstelligen, dat Ajax 5 toegelaten werd (eventueel na het spelen van promotie wedstrijden) in de reserve 3e klasse van de K.N.V.B. Het spel peil zou er alleen maar van omhoog gaan. Over de wedstrijd het volgende: Wij wonnen de toss en begonnen, zonder Jan Neefjes en Robbie Been, waarvoor Jan Eenennaam en Karei Kamlag in vielen, met een stevige wind in de rug aan de eerste helft. Al spoedig bleek, dat wij, zoals gewoonlijk, ook ditmaal in tech nisch opzicht onze tegenstanders de baas waren. De strijd werd dan ook voor het grootste gedeelte op de vijandelijke helft uitgevochten, maar door zelfzuchtig en ondoordacht spel van onze voorhoede bleven doelpunten voorlopig uit. Bij een der weinige uitvallen van Amstel, veroorzaakte onze rechts back een penalty, welke werd benut, 01, met welke stand de rust aanbrak. Na halftime tapten wij uit een ander vaatje en na twintig minuten deponeerde v. d. Berg met een vliegend schot de gelijkmaker in de touwen, 11. Even later maakte Dick Keyzer aan alle onzekerheid een einde door ons met een ge weldig schot de leiding te geven, 21. Daarna zorgde Schet- ters, die deze wedstrijd nogal eens in de buitenspelval was gelopen, er met twee goede doelpunten voor, dat wij als kam pioenen de warme douches konden gaan opzoeken. Hier volgen de namen der spelers van onze enige seniorenkampioen 1948 —1949. Van Zon Schoevaart Geelhuyzen Velder De Jong Eenennaam Kamlag Keyzer Schetters v. d. Berg Bungert WIM SCHOEVAART. Handboogstraat 29-31 bij de Heiligeweg Geopend vanaf 4 uur - Tel. 36388 ORKEST JAAP VALKHOF Eigenaar: W. H. PLEMPER

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 12