Ajax-Indië-Coinité. Café VERWOEST Honkbal-allerlei. Heemskerck 2-Ajax 5 0-2. die je zo in de loop der jaren naar je hoofd geslingerd krijgt, je wel dwingt regelmatig op je qui vive te doen zijn. Zo kom je dan door schade en schande zover, dat je aan weerszijde van het paard een been kunt houden en dat is onder ons gezegd de hele truc. De overgang naar wedstrijdsport is dan maar een stap, en dan begint het geduvel in de glazen. Ondankt heti feit dat de spring en cross sport, door de sen satie en risico, een grote dosis koelbloedigheid en concentratie eist, zit er toch iets in, dat geheel verschilt met andere sporten. Kan men in andere sporten alleen maar tot grote hoogte ko men, door bijzondere prestatie's, zo speelt in de ruitersport het paard een grote rol. Hierdoor komt het vaak voor, dat een minder groot ruiter op een fit paard wint van een ruiter met veel meer capaciteiten, waarvan het paard toevallig buikpijn heeft, of misschien zelfs ruzie met zijn buurman. In the long run wijst zich dit echter ook wel uit. Over mijzelf kan ik zeggen, dat ik oorspronkelijk met wis selend succes uitkwam, totdat ik in 1946 uit een zending Ierse paarden een paard in handen kreeg, dat werkelijk een open baring is geworden. In 33 grotere en kleinere wedstrijden zat ik met hem goed in de prijzen. In de kampioenschappen Cross equipe in 1947 de derde plaats, in 1948 de snelste tijd doch door een terreinfout teruggeplaatst tot derde. In de individuele Military kampioenschappen, 3 onderdelen (springen, crossen en dressuur), één der snelsten in de cross, in het springen 0 fouten en snelste tijd, in de dressuur echter onvoldoende. In 1948 werd mijn paard (dat ik om zekere redenen Sir Bachelor noemde) in de voorlopige Olympische ploeg gekozen, sprong een foutloos parcours op 1.60 meter, won de Olympische vóór- steeple, maar bleef in de dressuur door zijn temperament (zeker van zijn, baas overgenomen) weer onvoldoende en ging Londen onze neus voorbij. Op het moment zitten we in Nice, komen echter niet uit, omdat er geen Cross of steeple is ingelast. (Crossen is springen over middelmatig hoge hindernissen op hoogste snelheid), het paardenmateriaal in ons land is nog niet tot de hoogste inter nationale klasse gekomen, wat betreft springen; die buiten landers klimmen op het moment weer enorm hoog. Sportief Nederland kan echter met vertrouwen de toekomst tegemoet zien, ruiters, die ons land weer aan de top kunnen brengen, zijn er (Gruppelaar, Rijks, De Bruine, v. Loon, Siem en zeker ook Z.K.H. Prins Bernhard) het wachten is nu alleen nog maar op wat meer deviezen, om daarmede de paardensport ook voor ons land weer voor-oorlogs succesvol te maken. JAMES. VERGEET U HET AJAX- INDIE- COMITE NIET Geschenken kunnen worden afgegeven aan de heer Boudrie (Ajax-stadion), de heer Schuuring (voor de Ajax-jeugd) en aan de leden van het comité, t.w. de heren J. Elzinga (cap tain), 3e Helmersstraat 47 b; M. Wijting, Haarlemmerweg 147; A. Th. C. Schroder, 2e v. d. Helststraat 37 hs.; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrecht. (Geen boeken of tijd schriften s.v.p.) De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. De honkbalcompetitie zal Zaterdag 7 Mei a.s. aanvangen. Onze negentallen zijn als volgt ingedeeld: le klasse: Ajax, Blauw Wit, S.C. Haarlem, H.C.K., H.H.C., O.V.V.O., Schoten en V.V.G.A. Overgangsklasse B: Ajax 2, D.O.S., E.D.O., S.C. Haarlem 2, Hilversum, R.C.H., T.I.W. en Watergraafsmeer. Juniores A.: Ajax, D.E.C., T.I.W., De Volewijckers en Water graafsmeer 2. De vereniging Hilversum, die bij ons tweede negental was ingedeeld, zal deze zomei< waarschijnlijk niet honkballen, daar zowel haar eerste als tweede voetbal-elftal in de promotie degradatiestrijd gewikkeld is. Het eerste negental zal dit seizoen niet in de bekende „sing- sing"-pakken spelen. Het zal thans aantreden in vuurrode costumes, die door Amerika zijn geschonken. Wat denkt U van de bijnaam „grenadiers" Zaterdag 9 April j.l. is de sportjournalist Dick Frügte na een zware operatie overleden. Vooral in ons honkbalwereldje heeft hij bekendheid verworven. Vroeger heeft hij zitting gehad in het Bondsbestuur en nog niet zo heel lang geleden maakte hij deel uit van de Negentalcommissie. Van zijn hand zijn enige honkbalwerkjes verschenen. Voorts heeft hij verscheiden jaren het officieel orgaan van de N.H.B. verzorgd. Zijn verslagen in de sportpers werden steeds gaarne gelezen. Met hem is dan ook een groot honkbalpropagandist heen gegaan. Tal van bekende figuren in de honkbalsport hebben Frügte de laatste eer bewezen. V.V.G.A. herdenkt deze zomer het feit, dat haar honkbal afdeling vóór 25 jaar werd opgericht. Het ligt o.a. in de bedoe ling een wedstrijd tussen de oude glorie van V.V.G.A. en Ajax op touw te zetten. Indien er bij onze veteranen belangstelling voor bestaat, ik dit gaarne verneem. Onze clubgenoot Wim Niepoth is benoemd tot competitie leider van de afdeling Amsterdam. Zondag 24 April j.l. heeft een aantal honkballers in ver schillende standen geposeerd voor een geïllustreerd weekblad. Mogelijk kunnen er binnenkort enige spelsituaties in ons club orgaan worden opgenomen. Dezer dagen is het eerste nummer van „Honkbalnieuws", het orgaan van de N.H.B.van de pers gekomen. Indien U van allerlei honkbalwetenswaardigheden op de hoogte wilt zijn, raad ik U aan, zich a 2.50 per seizoen op dit blad te abon neren. Schrijft II mij dan per omgaande een briefkaartje. Binnenkort zal er een nieuwe druk van de honkbalspelregels verschijnen. Exemplaren kunnen tegen de prijs van 0.35 per stuk bij mij worden aangevraagd. Tenslotte doe ik een beroep op de spelers, vooral zuinig met het honkbalmaterieel om te gaan. E. H. VAN TUYL. Fahrenheitsingel 43. Zondag 24 April speelden wij onze voorlaatste competitie wedstrijd bij een temperatuur, die meer geschikt was voor cricket of een andere zomersport. Het ging er dan ook vrij lusteloos toe en de enige hoogtepunten waren de beide goals, de eerste voor half-time van Dick Keyzer en de tweede na de rust van Hanny Velder, beide doelpunten waren first-class. Door dit resultaat moet Heemskerck degradatiewedstrijden spelen. Wij wensen hun sterkte toe. Nu rest ons alleen nog de match tegen D.R.C. in Durgerdam en onze buitenlandse trip en dan gaan we onze voetbalspullen maar een paar maanden opbergen. WIM SCHOEVAART.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 11