Ajacieden in andere sporten. r t Onze oud-mede-clubblad-ploeteraar „James", de man, die bij zijn „redactionele troonsafstand" ons de idee aan de hand deed, deze „A jax-Clubnieuws"-versierende rubriek te beginnen, is in zijn Ever sharp geklommen. V en wij, doen dat als V het tenminste doet (voor het clubblad kunt U gerust Uw gang gaan; dank U!) zo echt huis-, tuin- en keukenachtig. Zo gewoon, aan tafel met een kladje en een misschien afgekloven stompje potlood. Simple comme bonjour! Onze oude-sobat „James" echter niet. Als man in bonus, doet hij alles in stijl, in grootse stijl. De post leverde kortlings 't bewijs. Op een Zaterdagmorgen wij stonden net startklaar voor de dagelijkse tred in de mallemolen van het leven plofte er een missive uit Nice in de bus. Nice, La FranceNu hebben wij wel een stukje buitenland gezien, maar aan Nice helaas geen kenniseerlijk, aan de Cóte d'Azur zijn wij nog nooit geweest. En of wij er ooit zullen komen, lijkt ons een met zekerheid ontkennend te beantwoorden vraag, of, ehA fax zou de redactie, eventueel de J eugdcommissie, eens mee op reis moeten nemen. Frans Couton heeft er een paar jaar geleden, tijdens een algemene commissie-vergadering, zo echt „succesvol" zijn best voor gedaan. Maar enfin, Nice lag dan plotsklaps aan de Molenkade en U begrijpt het zeker wel, vriend „James" was de aanwijsbare dader. Deze Ajax-nabob vertoeft al weken onder de citroen- en sinaasappel bomen en op een zoele-, zwoele- Azur-avond, dacht hij aan Holland, aan Mokum, aan zijn rood-witte cluppie. Toen kreeg „James" de uitvinder van de schaarbeweging, ook wel „hondentruc" genaamd, be rouw. Berouw, omdat hij de redactie van het „kakkineuze" Ajax al maanden in de steek had gelaten. Nu kan een mens berouw krijgen, maar daarmede heb je nog niet de inspiratie om een „stukkie" ie plegen. En toen „James", daar in dat bij dag en nacht zo fee- erieke Zuiden, afgeleid door de feeëriekste feeën hij is „an old bachelor" zijn draai niet kon vinden, zocht hij het hoger op. Trok naar Valberg (2000 m.) en zong onderstaand loflied over Sir Bachelor, over de paardensport. Wij behoren niet tot de afdeling kleingeestige-, enghartige-, egocen trische mannetjes en daarom, „James", old-little-plateclub-chap, bedankt voor je bijdrage, bonne chance aan de „rouge-et-noir"-speeltafel, en nog vele prijzen met Sir Bachelor. BROWN. Als je zo plotseling op een idee komt, kan dat wel eens aardig zijn, vooral als je bij voorbaat weet, dat het een succes moet worden. Dit klinkt misschien wel heel erg arrogant, maar vergeet dat maar, ik bedoel, dat een rubriek Ajacieden in an dere sporten een succes moet worden, omdat onze vereniging niet alleen een bijzondere plaats inneemt als voetbalclub, maar ook op velerlei ander sportgebied een keur van sportsman ge leverd heeft, hetgeen toch zeker waard is aan de vergetelheid ontrukt te worden. Zo klonk ongeveer mijn inleiding een half jaar geleden, toen ik de clubblad redactie voor mijn plannetje rijp moest maken. Enfin het plan is gelukt, de rubriek is er, minder leuk is na tuurlijk, als je ook over je zelf moet gaan schrijven, dat is verduveld moeilijk. Daar het ,,Befehl ist Befehl'" (in het nette dan natuurlijk) bij onze redactie commissie nog bestaat, begin ik dan maar. Als je koekebakker bent, en je merkt dat het niet erg slaagt, waarom zou je dan geen slager worden, ziedaar het begin. Toen ik een jaar of twintig geleden, als voetballer nog geen eenzame hoogte bereikt had, doch integendeel met mij nog enigen duizenden voor de lift die ons naar het voetbal walhalla omhoog moest voeren, stond te verdringen, begon het mij plotseling een beetje te vervelen, ik stapte uit de rij, en zonder ook later mijn interesse voor de wachtende schare te verliezen, stapte ik over naar de afdeling paardensport. Enthousiast bevolkte ik de ruggen van deze edele viervoe ters, voorlopig meer tot eigen genoegen, dan wel tot vreugde dezer trouwe dieren. Gelukkig maar, dat ze niet kunnen pra ten; wat ze echter wel kunnen, en wat ze zeker niet nalaten met je uit te halen, als je him te veel pijn in de mond of op de rug doet is een heel arsenaal van grapjes,die je meestal in het zand doen deponeren. Verder is bij een pikeur vergeleken, een voetbaltrainer, een lieftallige nurse, zodat de vocabulaire, SIR BACHELOR met zijn berijder, onze clubgenoot „James", in volle actie. Foto Archief

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 10