J eugd voetbal-flitsen. Uw bonnen zijn het best besteed bij Burgers en Hageman Brandstoffen 9 zullen wij door de zure appel moeten heenbijten. Versaagt dus niet en maakt er van wat in Uw vermogen ligt. Ons reservoir van jonge spelers staat er borg voor, dat er aan deze tijdelijke depressie weldra een einde zal komen. Ook voor de jeugd wordt het zij het uit andere hoofde een belangrijk honkbaljaar. Zoals reeds elders is vermeld, zul len de plaatselijke kampioenen voor het eerst officieel om het jeugdkampioenschap van Nederland strijden. Verder kan de deelneming aan enige tournooien worden verwacht. Jongelui, zoals je ziet, wordt jullie een prettige afwisseling van het voetbalseizoen geboden. Het ligt in de bedoeling met twee juniores-ploegen voor de competitie in te schrijven. Er dienen zich dan echter spoedig nog enige jonge spelers (geboren na 15 Mei 1932) aan te melden. Wellicht kunnen de juniores, die zich reeds hebben opgegeven, hun medewerking verlenen, door hun makkers daartoe aan te sporen. Inmiddels zijn de ledenlijsten reeds ingediend. Hierop komen uitsluitend de namen voor van hen, die mij mondeling of schrif telijk te kennen hebben gegeven, dat zij willen honkballen. Wilt U de knuppel, bal en handschoen in de zomermaanden ook hanteren Deelt U dit ondergetekende dan even per omgaande mede en het komt in orde. Tot nadere aankondiging zal er 's Zaterdags, onder leiding van de heer Hordijk, op het veld worden geoefend. Clubgeno ten, ik reken op U en wens U sterkte in het ongetwijfeld zware seizoen, dat komen gaat. HONKBAL-ALLERLEI. Tijdens de Zaterdag, 19 Maart j.l., gehouden Algemene Ver gadering van de N.H.B., werden de periodiek aftredende be stuursleden Beets (H.F.C., Haarlem), Hartog (H.H.C.), Hor dijk en Van Tuyl (Ajax) bij acclamatie herkozen. De interlandwedstrijd BelgiëNederland zal 19 Juni a.s. te Antwerpen worden gespeeld. Ter wille van de propaganda zal de returnwedstrijd in Augustus op het Sparta-terrein te Rot terdam plaats vinden. Het bondsbestuur is voornemens bij honkbal ook overschrij vingsbepalingen in werking te doen treden. De Italiaanse Baseball Organisatie heeft zich met de N.H.B. in verbinding gesteld. Misschien komt het nog eens tot een ontmoeting met de Azuri. Onze vereniging heeft dezer dagen een deel van het door Amerika geschonken honkbalmaterieel toegewezen gekregen. Ajax betuigt zowel de milde gevers als de distributiecommissie daarvoor haar dank. Het stemt tot verheugenis, dat alle spelbenodigdheden thans ook in Nederland kunnen worden vervaardigd. Als de prijzen hiervan nu nog wat dalen, zal de tijd voor een grootscheepse propaganda-actie spoedig daar zijn. In de kop van Noord-Holland, Amersfoort, Dordrecht, Bilt- hoven, Apeldoorn, Enschede en Hengelo bestaat er ook reeds belangstelling voor honkbal. De sterkste juniores-teams uit de plaatsen, waar honkbal in competitieverband wordt gespeeld, zullen kampen om het jeugdkampioenschap van Nederland, met de Mr. Norman Mc. Phail-beker, genoemd naar de organisator van de Amerikaanse inzamelingsactie, als inzet. Het aantal beschikbare scheidsrechters is echter nog steeds te klein. Het is dan ook niet denkbeeldig, dat de thuisclubs voortaan voor een veldsoheidsrechter moeten zorgen. Om zulks te voorkomen, heeft de Scheidsrechterscommissie wederom een beroep op de honkbalbesturen gedaan om him actieve- en oud-leden, alsmede anderen, die met deze zomersport sympa thiseren, tot het leiden van wedstrijden te bewegen. Kom, vrienden, zet die schroom nu eens van U af en stelt U als zo danig beschikbaar. U kunt zich ook als arbiter bij jeugdwed strijden op weekavonden verdienstelijk maken. Uw toezegging zie ik gaarne tegemoet. Wilt U zich in de komende maanden van allerlei nieuws op honkbalgebied op de hoogte stellen Meldt U zich dan aan als abonnè tegen betaling van 2.50 per seizoen. Er bestaat voor de honkballiefhebbers wederom gelegenheid een aantal prachtige Amerikaanse baseball-films te aan schouwen: 1. de documentaire film World Series 1947 (tussen New York Yankees en Brooklyn Dodgers) en All Star Game. 2. Als voornaamste instructiefilm wordt gedraaid „Sterren op de plaat", waarin U de techniek der vier beste werpers, die een salaris van 50.000 tot 100.000 verdienen, kunt bewonderen. De derde film is getiteld: ,,De negende inning", waaraan alle sterren, o.w. Babe Ruth, hun medewerking hebben ver leend. Aan alle onderdelen van het spel wordt aandacht geschon ken. Er zullen ook enige spelsituaties worden vertoond, waarin de beslissing aan het publiek wordt overgelaten. Dit zeer aantrekkelijke programma wordt afgewisseld met andere korte sport-, muziek- en tekenfilms. De voorstelling zal Dinsdag 19 April a.s., te 20 uur, in het St. Willibrordushuis, St. Willibrordusstraat 1719, worden gegeven. De toegangsprijs bedraagt 1.(belasting inbegre pen) per persoon; voor juniores (geboren na 15 Mei 1932) 0.50. Kaarten kimt U onder betaling van het verschuldigde bij schrijver dezes bestellen. Verzuimt niet Uw honkbalkennis te verrijken! Adreswijziging. Het adres van de secretaris der Honkbalcommissie luidt thans: Fahrenheitsingel 43. E. H. VAN TUYL. Juniores 1. 't Is faliekant uitgekomen met dat kampioen schap van ons eerste juniores-team. Blauw Wit heeft de koek gewonnen en onze boys zitten er lelijk naast. Zij hebben er in die laatste match met de moed der wanhoop voor gevochten, maar Blauw Wit vocht met diezelfde moed terug en won met 12. Het eerste kwartier was voor onze jongens, onbetwist waren zij in de meerderheid, doch de eerste de beste Blauw Wit-aanval leverde een doelpunt op. Een ongelukje van Jan Looyen en Jan de Boer was gepasseerd. Een geluksgoal van Blom bracht de stand weer op gelijke voet en werd aanleiding tot een nieuw offensief, 't Mocht niet baten en met de rust nog steeds 11. De tweede helft, met wind mee, zou het dan ge beuren, doch het gebeurde niet. Blauw Wit hield stand en hoe onze boys ook zwoegden, het bleef tot een kwartier voor het einde gelijk. Toen kwam er een vrij veld voor de Blauw Wit- middenvoor en was het pleit beslecht. Jammer, jongens, maar niets aan te doen. Aan Blauw Wit onze felicitaties. Juniores 2 besloot de competitie met een 16 overwinning op Swift en een 41 zege op Blauw Wit 2. Voor de beker wonnen onze knapen met 12 van T.O.G. Goed werk, boys, kampioenen waardig. Juniores 3 klopte D.J.K. (210) en bekerde zich door een 30 overwinning op Sloterdijk in de volgende ronde. Keurig werk jongens. Juniores 4 behield een kleine kans op het kampioenschap door Tavenu op eigen veld te kloppen met 013. Wij waren er getuigen van, doch de uitslag behoeft geen commentaar. Volhouden, vrienden. Juniores 5. Al vier weken in diepe rust. Adspiranten 1 verzamelt maar punten. Z.F.C. (6-0), D.W.S. (70), Blauw Wit (30), Spartaan (50). Tien met een griffel, knapen. De match tegen de Volewijckers moet de be slissing brengen, 't Zal spannen, daar op het Mosveld. Wij rekenen op jullie, boys! Govert Flinckstraat 336 - Tel. 24613 - Amsterdam-Z. Wij verzorgen alle ook voor 't Gooi en Haarlem

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 9