Holland-België 3—3. 7 AJAX-H.V.V. 2-3. Weer een Ajax-aanval, die niets opleverde. Drager (rechts) heeft de bal naast het doel geschoten. Foto: Desmit Dat de meesten van jullie dat nou niet met eigen ogen hebben kunnen aanschouwen. Dat maar 63.000 bevoorrechten ooggetuigen konden zijn- van deze gigantische wedstrijd. Dat je, als je geen kaartje hebt kunnen bemachtigen, jaloers moet zijn op het muziekkorps, op de dienstdoende politie-agenten of op de juniores die de erewacht mogen vormen Dat is toch wel ongelooflijk jammer en daarom bekruipt mij de be hoefte ik, die wel een goed plaatsje had jullie een beetje te troosten. Hoe? Door zo'n verslag te schrijven dat die van alle kranten er bij in het niet vallen? Nee, er is mij wel eens verteld, dat ik aardig kan zwam men als ik het op m'n heupen heb, maar daar zie ik geen kans voor. Ik wil het op een heel andere manier doen, namelijk door jullie te voor spellen dat zoiets niet vaak meer zal gebeuren. Hier bedoel ik niet dat een overwinning ons in de laatste minuut ontgaat, maar dat niet iedere ware voetballiefhebber met z'n eigen ogen kan zien hoe dat gebeurde. Het gaat om iets dat spoedig staat te gebeuren, iets waartegen zelfs onze onvergetelijke Han Hollander en zo'n radioreporter zullen we waarschijnlijk wel nooit meer terugkrijgen het wel niet had kunnen bolwerken, het gaat om TELEVISIE. Dat is de enige oplossing om aan het probleem van de beperkte stadion- ruimte te ontkomen. Alleen met behulp van dit modernste aller commu nicatiemiddelen zal het mogelijk zijn dat iedereen met belangstelling voor een HollandBelgië wedstrijd en daarbij zijn er honderdduizen den die anders zelden of nooit naar een wedstrijd gaan zelfs van minuut tot minuut het verloop van het spel kan volgen. Laat mij iets vertellen over mijn eigen ervaringen op dit gebied in Engeland, waar ik zo af en toe voor mijn zaak moet zijn. Bij deze bezoeken krijg ik altijd wel een uitnodiging van een relatie om s avonds bij hem thuis te komen en daar wordt dan meestal als speciale attractie aan toegevoegd: „Er is een interessante televisie-uitzending." Heus, dat ik me dat geen twee maal laat zeggen en zodoende heb ik al diverse gebeurtenissen vanuit een gemakkelijke stoel whiskie en Gold Flake op het tafeltje ernaast, benen lui op het hekje van de open huard kunnen gadeslaan. Zoals aan alles wen je ook hieraan en de zesde keer vind je het al niet zo bijzonder meer, maar ik kan de verzekering geven, dat het de eerste keer een sensatie was. De allereerste keer was het al meteen erg raak in dubbele betekenis want toen werd er een boksmatch, demonstratie van Joe Louis, uitgezonden en het beeld was zo fantastisch goed, dat je je ogen haast niet geloofde. Waarachtig, als je af en toe niet de neiging had je stoel wat achteruit te schuiven als Joe weer een van zijn vervaarlijke linksen weggaf. Daarna heb ik nog van allerlei gezien: zwem- en tafeltenniswedstrijden, cabaret- en film voorstellingen, gymnastiek- en danslessen (nooit les gehad en je moet me nou zien schuiven) en natuurlijk ook een voetbalwedstrijd. Hieraan dacht ik toen ik na afloop van de laatste ontmoeting tussen onze Oranje-ploeg en de Rode Duivels het stadion uitschuivelde. Wat zou het niet betekend hebben voor al die anderen thuis als ze ook had den kunnen zien hoe Brandes op schitterende wijze de gelijkmaker scoorde en hoe Lenstra ons daarna de voorsprong bezorgde. De span ning in de huiskamer zou in die adembenemende laatste minuut net zo groot zijn geweest als in het stadion en waarschijnlijk had L zelf kunnen zien hoe Steenbergen, die fatale hands maakte. Zonder het risico van door een tribune te zakken, zou IJ ook getuige 1zijn geweest van Kraak's enorme prestaties en IJ had vast en zeker zitten juichen als onze eigen Joop van Stoffelen er met de bal van door ging. U hadV zouals we in Nederland nu ook al televisie had den. Dat is helaas nog niet het geval, maar ik vertel wel geen nieuwtje als ik eraan toevoeg, dat het hoogstwaarschijnlijk niet lang meer zal duren. Philips is reeds lang doende met experimentele uitzendingen en zal ons hopelijk niet lang meer laten wachten, terwijl onze relaties met His Masters Voice er eveneens borg voor staan dat, wie er ook het eerst in Holland mee komt, ondergetekende zijn Clubgenoten zeker de pri- mieur zal kunnen bieden. Ik verheug me er al bij voorbaat op jullie binnenkort in het Clubhuis een demonstratie te kunnen geven! JAAP VAN PRAAG. TOEKOMST-BEELD. Prettig, zo'n stellige toezegging van één van onze leden. De clubgeest kan er alleen maar wèl bij varen en dat alle Ajacieden zo'n kei van een primeur met grote belangstelling tegemoet zien, weten we wel héél zeker. Namens geheel rood wit danken we je bij voorbaat, Jaap! J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 7