Onze 49e verjaardag. Drs. A. Keesing *f* Grote jeugdbijeenkomst. Amsterdam-Brussel 3-0. 2 „De Operette-zangers" in Huize Krasnapolsky. Truce Speyok, Leny v. d. Broek, Joh. Boskamp, Helge Björndal, Henk Didama, Harry Boda e.a. brachten ons de operette „Gri-Gri". Het bestuur was er in geslaagd het gezelschap „De Operette zangers", directeur de heer Alex Wunnink, bereid te vinden onze 49e verjaardag met de operette „Gri-Gri" te komen op luisteren. Het bleek een gelukkige greep te zijn geweest. Joh. Boskamp en de zijnen hebben ons een prettige avond bezorgd. Wel, zoals de heer Boskamp later vertelde, was de zaal niet ideaal voor deze operette, (acoustiek o.a.) zodat er voor de „ver-weg-zitters" veel van het gesproken woord verloren ging, maar Truce Speyck, Helge Björndaldoor hun goede zang Boskamp en Boda door hun goede spel, grappen en grollen maakten, dat de avond omvloog. Voorzitter Koolhaas be klom na afloop der voorstelling het toneel, deelde bloemen, lucifer-étui's en Ajax-vaantjes uit U weet wel hoe Marius dat doet (toneelzoenen waren er niet bij) en toen ging onze clubgenoot Boskamp aan het smoezen. Heeft ie vast meer gedaan. Tot vier uur bleef het grootste deel van de rood- wittelingen bijeen foxtrott,Samba en hoe die dingen verder mogen heten lagen hoog genoteerd en daar moest natuurlijk bij gespoeld worden. Enfin, het werd een oer-gezellige nacht en als dit een voorproefje is geweest van ons 50-jarig feest, dan kan de week van 18 Maart 1950 een daverend geval worden. BROWN. Op 18 Maart j.l. is voor vele Ajacieden een goed vriend en voor onze club een voortreffelijk en trouw lid heengegaan. Arnold Keesing was een der eerste Amsterdamse beoefenaren van de voetbalsport. Zijn werkkring als leraar in de wiskunde, eerst aan de H.B.S. in Haarlem en later in Hilversum, was oorzaak, dat hij eerst op 15 September 1911 lid van onze ver eniging werd. Veel heeft hij voor onze club gedaan, doch meestal zo onopvallend, dat zijn verdienste slechts aan insiders bekend was. Naast onze club, heeft de voetbaljeugd veel aan Dr. Keesing te danken, want hij was een van de pioniers van de school- voetbalwedstrijden. Tot zijn dood bleef Ajax zijn volle belang stelling genieten en toen ik hem nog slechts enkele weken geleden in het W.G. bezocht, lukte het mij niet het gesprek op iets anders te brengen dan Ajax. Letterlijk op zijn sterfbed heeft hij nog een bijdrage ge schreven voor het komende jubileumboek. En deze voor treffelijke bijdrage, die ik U helaas nog een jaar moet ont houden, toont aan, hoe ongebroken zijn geestkracht tot het laatst is gebleven en de haast, waarmee hij deze laatste taak voor zijn club heeft afgewerkt, wekt bij mij de overtuiging, dat hij wist dat het einde naderde. In het begeleidend schrijven, dat hij mij zond, waren zijn laatste woorden: „Hiermede heb ik mijn plicht gedaan." Inder daad, en méér dan dat. Wij allen zullen hem missen en ons diepste medeleven gaat uit naar hen voor wie zijn verscheiden het zwaarste is, naar mevr. KeesingGunzel en zijn kinderen Prof. Dr. F. A. G. Keesing, A. F. J. Keesing en E. A. F. Beuks Keesing. Arnold Keesing, vriend en clubgenoot, rust in vrede! DESMIT. De K.N.V.B., afdeling Amsterdam, organiseert middel» haar Jeugdcommissie een gezellige Zondagmorgen op 10 April a.s. in Carré. In het programma vinden we allereerst vermeld, dat Ir. H. Hopster, de vice-voorzitter van de K.N.V.B., een korte toe spraak tot de jongelui zal houden. Verder vinden we een compleet feestprogramma, waarin klinkende namen voorkomen: Fantasio, de beroemde muzikale clown, Zambel, met een fiets en nog iets, Halborn trio, acro batiek in de perfectie, Fred en Flip, twee jongens en een trap leer, Charles, de kleine man op de grote kogel, Matla, vat- spring-act, Niberco, wereldkampioen goochelaar, Frans van Valkenburg, radio-accordeonist, terwijl de bekende pianist Joop de Leur op dit programma niet ontbreekt. Jongelui, je ziet dus, dat er op 10 April a.s. wat vrolijks te zien is. 2000 jongens kunnen dit programma beleven. Dat zal me een gedrang worden. En nu zullen jullie vragen, wat gaat dat kosten. Nu, de prijs valt erg mee. Voor 35 cent kun je geloven wij, nergens goedkoper terecht. Do K.N.V.B., afdeling Amsterdam, verwacht dan ook een grote toeloop en zal, net als bij een interlandwedstrijd, de beschikbare plaatsen over de Amsterdamse voetbalverenigingen verdelen. Liefhebbers voor deze prettige Zondagmorgen kunnen schriftelijk kaarten aan vragen bij de heer A. de Wit, Meidoorn weg 8. Naar gelang de plaatstoewijzing, zal de jeugdcommissie deze verloten onder de aanvragers. Iedere speler kan slechts één plaats aanvragen. Voor zusjes, broertjes of vriendjes is deze keer géén plaats. DE JEUGDCOMMISSIE. Op Zaterdag 12 Maart 1949 konden wij alvast een Belgisch voorproefje smaken in ons stadion van een Brussels team tegen het Amsterdams elftal. Wat de Belgen ons lieten zien, was niet van bijzonder hoge klasse en rechtvaardigde de dit maal hoge entree-prijs zeker niet. Dit neemt niet weg, dat het Amsterdamse team zeker een pluim verdient voor zijn en thousiasme en de drie aan de ene zijde, tegenover de nul aan de andere, geven wel duidelijk aan, aan welke kant met scherp werd geschoten. De opstelling luidde: Van Raalte Potharst Wilders Fanger v. d. Hart Wiertz Fischer Michels Meyer Westers v. d. Ruit Scheidsrechter Twisterling Sermon Francs Gallard Van Vaerenberch Dewael Vernimmen Erroelen Van de Kerkhoven Gerin V^m Hauverstyns Vaes Reeds in de allereerste minuut kreeg v. d. Ruit een kans, om zo rauw in te bijten, maar z'n schot faalde en het duurde ruim tien minuten, eer een keurige combinatie van Westers en v. d. Ruit meer effect sorteerde. Westers ga£ de bal op het juiste moment door aan de vrijstaande Michels en Rinus wist met een handige schijnbeweging de Belgische keeper te pas seren. Hierna zagen wij aantrekkelijk voetbal aan beide zijden, waarbij vooral het harde werken van de gehele Amsterdamse middenlinie opviel. Tien minuten voor de rust gaf Meyer een centervoor van groot formaat de bal goed door naar Fischer, die met een van z'n ouderwetse kogels scoorde. Na de rust liet Brussel uitstekende dingen zien, maar Wil ders had er goed het oog in en ook Van Raalte bracht met een paar prachtige saves de handen van het talrijke publiek op elkaar. Aan mooi doorzetten van Michels was het te danken, dat Amsterdam, door een keurig „overstapje" van Meyer, en door een fel schot van v. d. Ruit, voor de derde maal de Bel gische keeper kon laten vissen. Jammei4 was het, dat Westers door een opgelopen blessure moest uitvallen; hij werd ver vangen door Lakenberg. Wel scoorde Amsterdam nog een vierde goal, maar dit doelpunt kon blijkbaar geen genade vinden bij de overigens uitstekend leidende Twisterling. We hadden ons eerlijk meer voorgesteld van de Brusselse spelers, vooral daar het spelpeil van onze Zuiderburen wel wat hoger ligt dan bij ons. Het grote enthousiasme van onze spelers gaf echter de doorslag en de elftalcommissie, die dit team samenstelde, had eer van haar werk. Burgemeester d'Ailly woonde de wedstrijd bij en wij, Ajacie den, hopen, dat zijn drukke ambtsbezigheden in de toekomst geen beletsel zullen zijn om onze wedstrijden te frequenteren en hem dus dikwijls in ons stadion kunnen begroeten. J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 2