H. REPKO Z.F.C. 2-Ajax 2 1-0. Café VERWOEST Van het vijfde. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE 13 Op deze zeer stormachtige en voor voetbal ongeschikte dag is het ons tweede elftal helaas weer niet gelukt de kostbare puntjes te veroveren. 's Middags 1.13 uur vertrok de trein naar Zaandam en bij het verzamelen om 1 uur in de hal van het C.S., had ik ge dacht de hal vol Ajacieden te vinden, die hun 2e elftal in deze moeilijke uitwedstrijd wensten aan te moedigen. Maar helaas, niets van dat alles, slechts een enkele getrouwe! Nadat we met veel moeite, in verband met de ijzige storm op het ,,dijkie", waar wij bijkans afstormden, de plaats van bestemming bereikt hadden, liet de scheidsrechter op het vast gestelde uur beginnen en kon Ajax voor de rust tegen de orkaan proberen op te tornen. Onze verdediging hield niette min kranig stancl, doch kon niet verhinderen, dat na 20 min. de eerste (en naar later bleek beslissende) goal viel; een vrije schop werd door de rechtsbuiten van Z.F.C. hoog voor ons doel geplaatst, de linksbuiten kopte de bal naar de doelmond en zonder dat er verder werd ingegrepen, werd de bal langs de onthutste Kelderman geprikt (10). Niet te beleefd zijn in de achterhoede, jongens, en de eer aan elkaar laten, maar ingrijpen. Geïnspireerd door dit doelpunt kreeg Ajax nu even meer vat op de wind, maar verder dan een enkele uitval konden ze het toch niet brengen. Het spel bleef door de krachtige wind beneden peil, terwijl de bal daarentegen boven peil, dus te hoog gehouden werd. De eerste helft verliep verder zonder schokkende gebeurte nissen, zodat de rust met 10 inging en wij gelegenheid kregen om een beetje op temperatuur te komen. De tweede helft kreeg Ajax het wind voordeel en direct werd er hard aangepakt voor de gelijkmaker, die echter maar niet kwam. Wel werden er enige verdienstelijke aanvallen op touw gezet, doch de afwerking liet te wensen over. Geregeld werd het Z.F.C.-doel belegerd, héél Z.F.C. stond te verdedigen, maar de m.i. zeker verdiende gelijkmaker bleef uit. Tot ca. 10 min. voor tijd Ajax een cadeautje kreeg in de vorm van een penalty. (Te zwaar gestraft echter.) De nemer van de strafschop dacht er misschien net zo over en schoot de bal hoog over het doel. Dat gaf de burger, i.e. Z.F.C., weer moed en met ware doodsverachting wierpen ze zich in de strijd. Stevig maar sportief en, zoals men dat noemt, niet „melken" met die bal, maar ineens weg. Het kleine tikje geluk, dat je nu eenmaal altijd nodig hebt, bleef echter weg en zo verstreken de laatste minuten en had het tweede weer zijn nederlaag te pakken. Jammer, jongens, maar toch moet het me van het hart, dat het niet nodig was geweest. Zoals gezegd wordt er nog te veel gejongleerd met de bal en te weinig gevochten (fair natuurlijk) voor de overwinning. Het mag niet voorkomen, dat een elftal met zulk sterren-materiaal week-in, week-uit maar moet ver liezen. Enfin, gedane zaken nemen geen keer en zolang er leven is, is er hoop. Aan jullie het antwoord, mannen! P.S. Wat me ook nog van het hart moet, is de belangstelling voor het tweede. Dat is gewoon treurig. Het le elftal speelde niet, andere Ajax-elftallen speelden al om 12 uur, zodat het gros van onze leden en donateurs toch in de gelegenheid was geweest onze jongens bij die zware wedstrijd te steunen. Maar neen hoor, slechts een enkele getrouwe! Waar bleven nu al die grootschreeuwers en bet-weters Waar bleven nu de kan keraars, die het wel zouden weten? Waar bleven nu de mensen, die denken dat zij de vereniging uitmaken, omdat zij 's Zondags met veel vertoon op de tribune plaats nemen en daar hun wijsheid zitten te verkondigen? Laten we toch allemaal onze De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. taak als Ajacied begrijpen: de spelers door hun uiterste best te doen, de overigen door hen in dit streven bij te staan! Te begrijpen is, dat als het le elftal speelt, ge daar gaat kijken; maar vaak komt het voor, dat, als het le buiten speelt, ge niet in de gelegenheid zijt mee te gaan. Ga dan niet ergens anders kijken, maar bedenk, dat Ajax nog meer elftallen heeft en dat het dan Uw plicht is, daar aanwezig te zijn! Dus afgesproken, voortaan ook de nodige belangstelling voor onze lagere elftallen. OBSERVER. 'In een wedstrijd, waarin wij van het begin tot het einde sterker waren, doch deze veldmeerderheid niet in doelpunten wisten uit te drukken, verloren wij met 21 van K.B.V. 2, na eerst met 10 voorgestaan te hebben. Rechtsbuiten Robbie Been was de maker van ons doelpunt. Daarna scoorde K.B.V. tweemaal tegen, de tweedo maal even voor het verstrijken van de tweede helft. Het preadicaat „ongeslagen" zijn wij kwijt, jongens, maar het kampioenschap hebben we nog in eigen hand. Lijnden 2 bracht het n.l. een week later tegen hetzelfde K.B.V. niet verder dan een gelijk spel (33), zodat volgens de laatste gegevens de voorsprong op onze concurrente uit Badhoevedorp twee punten bedraagt. Ons team maakte de Zondag daarop aan de Velserweg korte metten met het sterke S.D.W. 3 en dank zij Bungert, Dick Keyzer en Schetters (2x), werd het 40. 27 Februari brachten wij Germaan 3 op ons veld een 41 nederlaag toe. Door goede doelpunten van Been, v. d. Berg en Bungert ston den wij met half-time reeds met 30 voor. Tijdens de thee drukte Walter Crook ons op ihet hart, toch vooral tegen de storm in „the ball on the floor" te houden. Gesterkt door de thee en de tips van onze trainer, begonnen wij aan de tweede helft. Het succes kwam echter voorlopig aan de andere kant, zijnde een prima Germaan-doelpunt (31). Ongeveer tien minuten voor tijd kogelde onze Stanley Matthews met zijn lin kerschoen de vierde goal in de bovenhoek, met welke stand het einde kwam. Henk de Boer (d.i. niet de zoon van Jan de Boer Jr.) toonde zich een betrouwbaar keeper, terwijl de junior Ben Ras (in valler voor Cor Geelhuyzen) een uitstekende linksbackpartij vertolkte. Jan Neefjes (rechtshalf) zwoegde weer dat het een lust was en was dit keer ongetwijfeld de beste uit de halflinie, zonder aan de prestaties van De Jong en Hannie Velder ook maar iets te kort te doen. Bungert's plaats is linksbuiten en geen midvoor, ofschoon hij ook als aanvalsleider nuttige dingen doet (o.a. goals scoren). Dick Keyzer en Jaap v. d. Berg vormen een gevaarlijke vleugel, Schetters pingelt graag, laat de bal het werk doen, boy, dat speelt veel gemakkelijker! Stan-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 13