Ajax - Haarlem. Aan onze Bordjes-vrienden. Aan alle spelende leden van Ajax, dus ook Adspiranten en Juniores. „En wedstrijd om maar gauw te vergeten" zeggen de mensen, die het kunnen weten en inderdaad, ze hebben nog gelijk ook. Wij moeten die wedstrijd zo gauw mogelijk vergeten, maar wij moeten niet ver geten de manier, waarop deze wedstrijd verloren werd. En dan spijt het me te moeten constateren, dat ook in deze wed- stryd, evenals in enkele vorige wedstrijden, door sommige spelers niet met de nodige animo, met het nodige élan gevochten is voor de overwinning. „Onbegrijpelijk"zult V zeggen en weer moet ik U gelijk geven. Het is inderdaad onbegrijpelijk, dat er niet alles gegeven wordt door spelers, die de eer en het voorrecht genieten het eerste elftal, en daarmede hun vereniging, te mogen vertegenwoordigen. Het is onbegrijpelijk, dat niet alle spelers staan te trappelen van ongeduld om het veld in te gaan en hun partijtje te spelen. Het is onbegrijpelijk, dat er nog steeds spelers zijn, die rustig kunnen toezien, hoe hun clubvrienden vechten voor de overwinning, terwijl zij zelf maar zo'n beetje in het veld lopen te flaneren. Dat alles is niet te begrijpen en ook niet mogelijk: een wedstrijd win je niet alleen met mooie balletjes af te wachten en af en toe een pass te geven, maar er zal ook nog, en wel degelijk, de hele wedstrijd voor „gewerkt" moeten worden. Voor dit seizoen is de kans verkeken en wel alleen door datzelfde gebrek aan enthousiasme, aan de wil om te winnen. Maar reeds nu gaan we denken aan het volgende seizoen. Het volgende seizoen, waarin we ons 50-jarig bestaan hopen te vieren en dat voor iedereen, die Ajacied is, zo'n grote gebeurtenis wordt. Een gebeurtenis, die toch eigenlijk pas dan goed gevierd kan worden als er de glans bij komt van een kampioenschap. En dat is jullie plicht, eerste elftallers, het is jullie plicht om te zorgen, dat je je vereniging dat kampioenschap bezorgt. En dat kan, jongens, als je je maar volledig van je taak bewust bent en van de eerste wedstrijd af, alles op alles zet om je vereniging dat te geven, waar ze op rekenten waar ze recht op heeft. Je vereniging, die toch ook voor jou een stuk van je leven is, en die je reeds nu vraagt om je speciaal op dat komende seizoen voor te bereiden en te zorgen, dat je geheel fit, zowel lichamelijk als geestelijk, aan de start verschijnt. De trainer en elftalcommissie zullen ook alles doen om je te helpen, maar die dan ook eisen ,dat je regelmatig traint en bovendien van je verwachten, dat je buiten de training alles zal doenen laten, om je lichamelijke conditie te verbeteren. Jongens, begrijpt je taak en vergeet daarbij niet, dat de hele ver eniging op je rekent. Laat de gelegenheid niet voorbij gaan om als eerste elf tal-speler het jubileumseizoen mee te kunnen maken en om mee te helpen je ver eniging het mooiste cadeau te geven, n.l. HET KAMPIOENSCHAP. OBSERVER. In ons laatste clubblad heeft een klein foutje betreffende onze samenkomst gestaan, want niet op 18 Maart zal deze plaats hebben, maar op Zaterdag 26 Maart. We hebben ons oog laten vallen op een moord-gezellige zaal, waar het goed zal zijn te toeven en waarvoor U binnen een paar dagen de uit nodiging zal worden toegezonden. Doch dit was het eigenlijk niet, wat ik wilde zeggen, maar wel wil ik het er over hebben, dat Maart zo'n dure maand zal zijn. We krijgen 13 Maart HollandBelgië, 18 Maart de Ajax- fuif en 26 Maart de bordjes-reunie. Nu dacht ik zo, dat er misschien knapen zijn, die vooruit wat op zij willen leggen voor de bordjes-reunie en daarom vast mijn gironummers postgiro 157177 of Gem. giro M 2218. Stort daarop nu een paar weken een riks en bij de afrekening ben je het heertje je hebt genoten en merkt niet eens, dat het wat kostte, dus doe het nu, ook omdat wij dit jaar op alle, maar dan ook alle oude knarren rekenen. Namens de Commissie, Tj. DE MUNNIK, v. Breestraat 143. Wij hebben het genoegen U uit te nodigen tot de vertoning van twee schitterende sportfilms en wel op Zaterdagmiddag 19 Maart a.s., drie uur precies, in de indoorzaal van ons stadion. 1. Voetbaltraining in Engeland. 2. De Olympische Spelen 1948. Onze training is in kundige handen en de trai ningsavonden plus de Woensdagmiddagen worden druk bezocht. Ja, helemaal tevreden zijn we natuurlijk nog niet, dat zijn we pas als iedere speler het grote nut van regelmatig oefenen inziet, tot glorie van de clu!b en tot heil van z'n eigen body. Want met een goed getraind lichaam geeft een wedstrijd pas de volle 100 procent bevrediging en wordt voetballen een genot. Wij willen U door middel van de film nu ook eens een kijkje geven hoe in Engeland (de bakermat van het voetbal), het bruine monster wordt vertroeteld en verwend en gedachtig aan het spreekwoord „Goed voorbeeld doet goed vol gen", diverse sterren aan U voorstellen, als: Tommy Lawton Warner Cresswell Stanley Matthews Jimmy Dunne Stanley Mortensen Herbie Roberts Wilfred Mannion Bernard Sagar George Hardwicke Harry Hibbs W. Boyes Dixie Dean Boy Bastin Walter Crook e.a. Deze spelers voerden allen hun spelpeil tot grote hoogte op, ofschoon zij stellig niet de kansen had den, die U wél heeft, immers, zij waren geen lid van Ajax. Ook U heeft de voetbal-maarsclialkstaf in eigen ransel, maar toon dan ook iets voor Uw sport over te hebben en kom geregeld trainen. Hierna laten wij U de prachtige Olympische film 1948 zien, onder het motto: „Twee weken sport in zes kwartier." Alle hoogtepunten van deze onvergetelijke veer tien dagen werden op deze film vastgelegd en iedere sportman zal genieten van dit machtig ver haal van doorzettingsvermogen, dit epos van moed en kracht. HET BESTUUR. P.S. Dames en kinderen kunnen wij geen toe gang verlenen, alle ruimte werd ditmaal gereser veerd voor onze spelende leden. Wilt U s.v.p. zorgen vóór drie uur op Uw plaats te zijn, er is niets storender, dan steeds weer een bezoeker te moeten binnen laten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 7