H. REPKO Van onze Reserves. Rectificatie. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE verder. Hun machteloze voorhoede kon wel aardig combineren, bracht het vaak genoeg tot Kelderman, maar in de buurt van onze goalie, raakten de Rotterdamse aanvallers de kluts kwijt. Potharst en Stoffelen Joop speelde linksback en deed dat zeer verdienstelijk hadden het dus niet al te moeilijk. Zij ruimden de steken, die de Spartanen lieten vallen rustig op, waarbij het gemakkelijk en ver trappen van onze captain op viel. Tot de rust bleef het spelbeeld onveranderd, dan weer Ajax, dan weer Sparta in de aanval en alhoewel er geen doel punt meer te noteren viel, verveeld hebben wij ons geen ogen blik. Het bleef een attractief partijtje voetbal. Een partijtje voetbal, dat vlot werd opgevoerd, maar slecht afgewerkt. De kans die Theo b.v. kreeg, was er één om te omhelsen, doch he laas mikte onze middenvoor zo slecht, dat v. d. Draay een keurige save kon verrichten. Ook Guus had zijn timmermans oog thuis gelaten toen hij de bal maar voor het inschieten had. De paal stond van zijn dreun te schudden. Sparta's aanvoerder Schenk, voor de rust al een aantrekkingspunt der toeschou wers, kwam na de thee helemaal in het teken der belangstel ling. Deze onvermoeibare Spartaan vuurde zijn mannen met woord en daad aan, zat overal tussen en waar de man ,,de lucht" vandaan haalde is onbegrijpelijk. Het publiek kreeg schik in hem, liet dat duidelijk blijken ook. Vele „open doekjes" werden zijn deel en toen tenslotte Sparta, middels een penalty, gelijk had gemaakt, was Schenk enfant chéri van de kijkers- schare. Hij werd de spil van het kijkspel. Men gunde hem en zijn zwoegende clubgenoten meer dan dat ééne puntje, vooral toen Spartas' captain alles op één kaart ging zetten. Het kostte zijn ploeg bijna het gelijke spel, doch Guus, zoals reeds bij het begin van dit verhaal verteld, zocht het Spartadoel, daar waar het niet stond. Met 11 kwam het einde, namen wij afscheid van de Spartanen. Voorgoed Laten wij hopen van niet, want Sparta is een van die clubs, die men in de eerste klasse zo gaarne ziet. Spartanen, de kop er voor. Sterkte! Maandag vernamen wij, dat Benningshof, die bij een botsing met Tailor werd gewond, wegens beenbreuk in een ziekenhuis was opgenomen. Namens Ajax wensen wij deze sympathieke voetballer een spoedig en algeheel herstel. A.D.O.Ajax 60. De laatste competitie-wedstrijd van dit seizoen eindigde in een smadelijke 6-0 nederlaag. Een heel bedroevend slot van deze, voor ons zo teleurstellende competitie. Wij hebben het drama niet bijgewoond en aangezien de copy voor dit blad Maandagmorgen vroeg naar de drukker moet, kunnen wij onze geachte cliëntele geen verslag uitbrengen. U zult het echter wel gelezen hebben. BROWN. Ajax 2 is zo langzamerhand naar de onderste regionen afge zakt en als wij onderstaand staatje bekijken: Haarlem 2 17 gesp. 17 punten D.W.S. 2 18 gesp. 16 punten A.F.C. 2 18 gesp. 16 punten Ajax 2 17 gesp. 15 punten D.O.S. 2 16 gesp. 15 punten Z.F.C. 2 16 gesp. 9 punten nu, laten we eerlijk zijn, dan is het voor ons doen geen gezicht. Ons „sterren"-elftal zit lelijk in de put en er zal de resterende drie matches nu toch werkelijk eens behoorlijk uit de hoek ge komen moeten worden. Na de nederlaag in Utrecht tegen D.O.S. (10) en thuis tegen Haarlem (02), is de toestand bepaald precair. Hoe het mogelijk is, dat zo'n elftal, waarin toch vele oud-eerste elftal-spelers zitten, met zulk een be droevende resultaten uit de bus komt, is even verbazing wekkend als onbegrijpelijk. Come on, lui, die laatste matches moeten zes punten opleveren. Van Ajax 3 beleven wij meer plezier. Wel wordt het dit seizoen geen kampioenschap, maar ons team behoort toch tot de „upper ten" van de afdeling. De laatste weken worden er weer behoorlijke resultaten geboekt. Blauw Wit 3 verloor op eigen veld met 16 en Stormvogels 2 ging te IJmuiden met liefst 27 er op. Zondag j.l. verloor Germaan 2 op ons stadion met 61. Goed werk geweest en het is jammer, dat onze jongens in het begin van de competitie te veel punten hebben verspeeld. Ajax 4 leverde een goede prestatie door koploper 't Gooi 2 in eigen home een puntje te ontnemen. Tot tien minuten voor het einde hadden onze jongens met 10 de leiding, doch toen gelukte het de 't Gooi-ers gelijk te maken. Ons team staat nu op de vijfde plaats; op een hogere verdieping zullen wij maar niet rekenen. Ajax 5. Het vijfde elftal haalde al een heel domme zet uit, door, op eigen terrein nog wel, het ongeslagen record in de soep te draaien. Een van de laagst geplaatste clubs, K.B.V. 2, klopte ons team met 12, waardoor Lijnden 2 een beste kans op het kampioenschap heeft gekregen. Aan Wim Schoevaart waar is het verslag gebleven, Wim? en zijn jongens de taak, de Badhoeve-mensen tot andere gedachten te brengen. In ieder geval schijnt ons team niet van plan zich nogmaals te laten verrassen, hetgeen S.D.W. 3 met 40 moest ondervinden. Ajax 6 haalde bij Herenmarkt 2 met 23 de punten weg, doch liet tegen A.D.W. 2 (11) een steek vallen. Energia heeft nu een punt voorsprong, moet echter nog bij ons op visite, zodat onze jongens hun lot geheel in eigen hand hebben. Maar rustig afwachten, wat de heren verder presteren. Ajax 7 klom een plaats op de competitie-lader door C.N.F. 2 op eigen terrein met 13 te verslaan. Goed zo, vrienden! Ajax 8 is uit een ander vaatje gaan tappen. A.P.G.S. 3 kreeg met 29 de kous op de kop, Volewijckers 6 met 51 en Zondag j.l. wisten v. Tuijl en zijn strijdmakkers de afdelings aanvoerder T.D.W. 2 op eigen veld de baas te blijven. Met 34 moesten de. Duivendrechtenaren de vlag strijken. Doelman Daan Schalm werd de held van de middag. Met de rust stond ons elftal met 40 voor, doch had de tweede helft niet zo heel veel meer te vertellen. De T.D.W.-ers liepen geregeld storm op Daan's heiligdom, maar Daan ranselde en stompte uit zijn doel, wat binnen zijn bereik kwam en al moest hij toch driemaal vissen, de gelijkmaker kregen de a.s. kampioenen niet langs hem. Alle kampioenschaps-gegadigden zijn nu door v. Tuijl c.s. geklopt, hetgeen goed werk van de achtste-elftallers is ge weest. Bravo, luitjes! BROWN. In ons vorig clubblad lieten wij een waarschuwing horen tegen onbevoegden, die inzamelingen houden, z.g. voor het „Ajax-Indië-Comité". Bij nader onderzoek is gebleken, dat het gesignaleerde geval op een abuis berustte en de betrokkene geheel ter goeder trouw was.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 6