AJAX-SPARTA (1-1) De Sparta-verdediging werkt de bal weg. Foto: R. v.d. Randen schot uit zijn doel te houden. Beb's pogen was schoon; helaas niet succesvol (02). 't Begon donker te worden aan de meestal zo heldere Ajax-hemel. Michels probeerde wel wat opklaring te brengen, maar zijn prima kopbal millimeterde de lat. Vervolgens vroeg Bruins aller aandacht. Hij bracht het aardig ver, doch helaas niet ver genoeg en toen Guus een kans als een hooischuur, die in zo'n geval Fischer's naam ook Gerrit zat op de tribune vrij zeker in de krant gebracht zou hebben, niet wist te benutten, ging Haarlem het maar weer proberen. Van der Hart, die in Roozen zijn mannetje gevonden had Cor maakte enige malen free kick, geen teken van weelde kreeg het steeds moeilijker. De gaten in onze verdediging, die angstwekkende vormen hadden aangenomen, konden door hem en de hardwerkende Stoffelen en v. d. Hoe ven niet meer gestopt worden. De Haarlemmers glipten er doorheen als paling door de mazen van een zegen en het ver wonderde dan ook niemand, dat Haarlem's rechtsbinnen, dank zij een cadeautje van Jansen, de score op 03 bracht. De roodbroeken gingen glimlachend thee drinken (logisch), onze jongens niet (ook logisch!). Vlak na de rust scoorde Bruins via de paal tegen (13) en dat gaf de burger weer moed. Een kwartier lang vochten onze jongens voor een beter resultaat, doch humoristisch optreden van onze verdediging kostte een doelpunt (14) en gaf ons team de zekerheid, dat er niets meer te redden viel. We zaten diep in de puree. Roozen profi teerde ervan, pikte een harde pass van Smit - Kick doet het nog best op en wandelde op zijn dooie gemak naar ons doel. Hij nam de weg van de minste weerstand, naderde Beb tot op een paar meter en- schoot de bal langs onze vertwijfelde doel man (15). 't Was triest, zeer triest. Michels vond dat toch al te gek, ging er in zijn eentje vandoor en gaf met een ferm schot Haarlem's goalie geen kans (25). Even later blies de heer v. d. Meer, die de sportief gespeelde match op zijn beken de manier leidde, het eindsignaal en konden wij peinzen over een keiharde nederlaag. Vijf tegen twee op eigen veld geeft te denken en we moeten ver in onze geschiedenis terug gaan om zo'n zware nederlaag op te diepen. Een nederlaag is niet erg, soms heel gezond, maar deze collapse - deze defensie- collapse geeft al heel zwaar te denken. Misschien is het een excuse, dat Fischer, Potharst en Beumer Gerrit blijkt tijdens de match tegen D.O.S. een hersenschuding te hebben opgelopen, doch is gelukkig alweer aan de beterende hand op het appèl ontbraken, het feit blijft, dat er aan ons team het een en ander te schaven valt. AjaxSparta 11. De Spartanen, gestoken in een frisch Engels tenue het shirt maakte een keurige-fleurige indrukhebben hun uiter ste best gedaan de beide punten uit de Meer te slepen. Door onproductiviteit der Rotterdamse voorhoede zeker vier „ge heide" kansen gingen de mist in brachten zij het tot slechts één punt en had Drager, na eerst een penalty in doelman v. d. Draay's handen te hebben geschoten, in de laatste minuut wat beter gericht, de overwinning was ons geweest. Verdiend? Och neen, want ons team kwam ook niet tot grootse daden. Van der Hoeven, in deze match opgesteld als rechtsbuiten, was naar onze smaak de beste man van onze ploeg. Hij deed, vooral voor de rust, opvallend goede dingen en uit één van zijn vele afgemeten voorzetten, kreeg Drager de kans om een 60 km-bal langs v. d. Draay te laten suizen (10). Een prachtig doelpunt en hoe Guus ineens dat schot uit zijn schoen wrong, zal wel altijd een raadsel blijven. De Spartanen met de zekerheid voor ogen, dat een nederlaag de kleine kans om de degradatiedans te ontspringen aan diggelen zou slaan, zwoegden onverdroten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 5