JOCO ASBEEK BRUSSE van Dobhen TOURFIETS M. A. DE JONGE Co. Croquetten, prima Koffie U rijdt véél lichter op fijne De speciaalzaak voor de sportieve wielrijder Kalverstraat 22-26, telefoon 39511 (5 lijnen) Electr. en Autogenische Lasinrichting Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Rijwielen - Radio - Wasmachines - Stofzuigers Haarden - Kachels - Gasfornuizen en -Comforen - Keukengerei. Nu volgt het omspinnen met zeer dun rubberlint en in stalen vormen onder hydraulische druk aangeperst, gevulcaniseerd en minitieus gecontroleerd in messing ringen tot elke bal gelijk en gelijkvormig is tot een graad van nauwkeurigheid op 1/10 mm. Met behulp van ingenieuze machines worden de bal len geverfd, gemerkt en geëmballeerd en zijn dan gereed ter verzending naar alle oorden der wereld, waar golf gespeeld wordt. Teneinde U een idee te geven van de enorme snelheid en kracht van de moderne golfbal, volgen hier enige vergelijkende topsnelheden, bereikt in andere sporten. Een strafschop, ge nomen door Ted Drake, Piet van Reenen of een Huug de Groot in zijn goede tijd, deed de voetbal met een snelheid van 65 km per uur in het net suizen; een canonball-service van Tilden, Vines of Budge vloog met een snelheid van 130 km per uur over het net en een cricketbal, gebowled door grote fastbow- lers, zoals Harold Larwood of Top Rincker, kegelde de stumps met een snelheid van 155 km per uur om. Een golfbal nu, geslagen uit een „driving machine", afge steld op een normale „drive" of eerste slag voor een afstand van 200 meter, bereikte een snelheid van 230 km per uur, terwijl langere en krachtiger golfers, zoals Bobby Jones of Henry Cotton, er regelmatig 245 km per uur mee behaalden. Een „high speed camera" met een capaciteit van 2500 beelden per seconde, werd op 10 m voor de reeds vermelde driving machine opgesteld en twee maal werd de golfbal geslagen of „gedreven" door een paneel van een deur met normale dikte, waarbij de bal er finaal door ging en één keer een uitloop had van 76 m en de andere keer van 93 m. Wat zijn „caddies"? Zeer waarschijnlijk is het U bekend, dat de golfer of golfster veelal gebruik maakt van de diensten van iemand, die voor hem of haar gedurende het spelen van een ronde golf, de tas draagt met de benodigde golfclubs. (Men spreekt n.l. van tennisrackets, cricketbats, hockeysticks en golf,,clubs".) Deze meestal jongeman wordt caddie" genoemd en is van groot nut voor het geven van advies, welke club te gebruiken voor diverse soorten liggingen van de bal, of de afstand te schatten voor een bepaalde te maken slag en tevens de te nemen richting op de geonduleerde greens, welke hij op zijn duimpje kent. Een goede caddie, die het spel aandachtig volgt, de bal geen moment uit het oog verliest en juiste aanwijzingen verstrekt betreffende lijn en richting op de greens, correcte schatting van afstand en het aangeven der onderscheidenlijk te gebrui ken clubs, is van groot nut voor de speler in het algemeen en van nog grotere waarde voor de deelnemers aan belangrijke tournaments. De houder van het open amateurkampioenschap van Neder land, brigade-generaal Critchley, de bekende windhonden eigenaar van het Wembley-Stadion te Londen en deelnemer aan de meeste tournaments over de gehele wereld gedurende de laatste 25 jaar, getuigde van zijn caddie Jan Cramer nu golf professional der Twentse Golfclub, na het behalen van het kampioenschap op de Noordwijkse golfcourse: „de beste caddie, die ik ooit gehad heben beloonde hem met een royale gift van 75. Tot slot nog een aardige (historische) anecdote. Een paar jaar geleden speelde ik op de Haagse golfcourse met de bekende voetbal-international Boelie Kessler als part ner, een wedstrijd. Wij stonden op de 18e tee, gereed voor het spelen der laatste hole. Op een vijftig meter hiervoor loopt een weg, welke echter voor publiek niet toegankelijk is. Twee heren bevonden zich op die weg, juist in de richting der te maken drive. Het volgende gesprek nogal luid ingezet door onze caddie, ontstond: „Hé, hé, meneermeneer! Wat moet U daar? Gaat U weg." „Het spijt ons, heren, maar wij zijn verdwaald en U zult ons zeer verplichten met ons de weg te wijzen." „Waar moet U dan naar toe?" „Ja, ziet U, wij zijn op weg naar het ziekenhuis Bronovo." „Oh, moet U naar het ziekenhuis Blijft U dan maar staan." Het adres voor: Goed Belegde broodjes Korte Reguliersdwarsstraat 5 Telefoon 33056 Bezoekt onze Showrooms Marnixstraat 372-374 b.h. Leidscheplein Telefoon 32621 - Amsterdam-C. Een groot bedrijf achter een kleine gevel. Gerenommeerde Keuken. 110 Kamers 160 Bedden hotelSUISS£ Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Aan alle leden en donateurs onze beste wensen voor 1949 Desgewenst op termijnbetaling I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 14