Onze Jubileum-revue. Honkbal. Café VERWOEST Uit het land van Saidjah en Adinda. Een mooie, doch dikwijls ondankbare taak. Het zwakke geslacht „uch-uche", heeft in ruime mate ge hoor gegeven aan onze jongste oproep om een Ajax-ballet- groep te vormen, en onze Johan Boskamp wacht een zéér zware taak, daar hij tenslotte al dit „snoepgoed" zal moeten selecteren. Maar dat het uiteindelijk een sevrès-porcelein groepje zal worden, waarover tot in lengte van dagen in Ajax- kringen zal worden gesproken, staat nu reeds als een paal boven water, en mogelijke aanbiedingen van de film zullen wel niet uitblijven. Ach ja, van het Ajax-stadion naar Holly wood is tenslotte maar één stap en voor televisie-toestellen verwijzen wij naar „His Masters Voice", Spui 6. De bijbehoren de costuumpjes heb ik alleen nog maar op de tekening gezien. Dames, wat een machtige kleurenweelde, heus, de grote en exotische Artis-volière is daar maar een mistige regendag bij. Moorddadig, in één woord. In het hieropvolgende clubnieuws hopen wij nadere mede delingen te kunnen publiceren, en alle dames, die ons een brief kaart zonden, zullen dus tot zolang geduld moeten hebben, ook al staan ze momenteel onder hoogspanning. Voor het te vormen dubbelmannen-kwartet kunnen wij nog enige Caruso's en Chaliapin's maar levend natuurlijk plaatsen. Komt, mannebroeders, De Ajax-minstrelen moeten t.z.t. op de zwarte schijf, daar ook onze overdekte tribune moet kunnen genieten van Uw machtige samenzang. Dustalmt nu niet langer en stuurt een briefkaart aan: J. SCHOEVAART, Amsteldijk 71. Dat het eerste honkbalnegental in 1948 na een uiterst prettig seizoen het kampioenschap van Nederland behaald heeft, zal elke clubgenoot nog vers in het geheugen liggen. Door een ge schil buiten de honkbalafdeling om, ziet het er, dank zij de op zijn zachtst uitgedrukt laakbare handelingen van zekere zijde, naar uit, dat enige spelers onze gelederen ontrouw wor den. Dat dezulken willen vertrekken, is hun goed recht, doch de huidige Honkbalcommissie neemt het hun zeer kwalijk, dat zij zich slechts eenzijdig hebben laten inlichten. Degenen, die bedankt hebben, dienen echter wel te bedenken, dat, ingeval toetreding tot een andere club tot teleurstelling lijdt, op hun terugkeer in Ajax geen prijs meer zal worden gesteld. Juist nu donkere wolken zich samentrekken, zal de Honk balcommissie met verdubbelde energie en op legale wijze trachten wederom een behoorlijke ploeg op te bouwen, al zal hier uiteraard enige tijd mee gemoeid gaan. In de jaren 1935 en 1936 ging het met de honkbalploegen van Ajax ook niet best. Onder de leuze „een sportclub zonder jeugd, een toekomst zonder vreugd", ging de commissie er destijds toe over, met een juniores-ploeg voor de competitie in te schrijven. Dat dit een gelukkig besluit is geweest, moge blijken uit het feit, dat verscheidene spelers van ons kampioensteam 1948 hun honk balloopbaan in bedoeld jeugdnegental zijn begonnen. Ook later zijn uit de jeugdploegen tal van goede spelers naar voren ge komen. Als U dit clubblad ontvangt, hebben vele jonge leden reeds te kennen gegeven, dat zij over enkele maanden weer wensen te honkballen. Goed zo, boys, dat is tenminste een pleister op de wonde. Alle rasechte Ajacieden, die dit jaar aan deze zomersport willen deelnemen, kunnen zich thans bij onze secretaris, de heer E. H. van Tuijl, Fahrenheitsingel 50, aan melden. Voor de werpers en enkele nieuwelingen is de training in de benedenzaal reeds begonnen. Zodra de weersgesteldheid het toelaat, zullen allen buiten kunnen oefenen. De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. De Honkbalcommissie is zich er van bewust, dat het een moeilijk seizoen zal worden, doch zij hoopt, dat het gouden jubileum van Ajax in 1949 voor de spelers een stimulans zal zijn om zich tot het uiterste te geven. Het zij zo! DE HONKBALCOMMISSIE. Deze maand ontvingen wij slechts één „Indische" brief, n.l. van onze clubgenoot H. Harinck, waaruit wij het volgende overnamen: Hartelijk dank voor de waarderende woorden in het clubblad van November j.l. en ik kan Brown verzekeren, dat ik heel trots was, op deze wijze in het zonnetje te worden gezet. Als voetballer heb ik het nooit zo ver kunnen brengen! Van deze gelegenheid wil ik gaarne gebruik maken te vertellen, dat ik de verrichtingen van onze club met zeer veel belangstelling volg en dat het me buitengewoon genoegen heeft gedaan, dat het eerste zich na het verontrustende begin, zo schitterend heeft weten te herstellen, 's Zondagsavonds luisteren wij om elf uur bij jullie is het dan vier uur 's middags -naar de P.C.J, en via deze hebben wij de laatste minuten van S.V.V.Ajax kunnen volgen. Jammer, dat het juist dit keer geen overwinning werd, doch de Schiedammers schijnen even eens een beste ploeg te hebben. Volgende week komen J. v. d. Heuvel en G. Stam bij mij op bezoek en men zal begrijpen, dat bij deze gelegenheid vele Ajax-herinneringen zullen worden opgehaald. Nog mijn compliment voor de keurige verzorging van het clubblad. De redactie heeft alle eer van haar werk. Mocht ik hier iets voor Ajax of voor de leden hier kunnen doen laat het mij dan weten. Met de jonge Koolhaas heb ik geregeld contact en ik hoop hem nog eens in Batavia te krijgen. Hartelijke groeten aan alle Ajacieden. Veel succes en tot een vol gende keer. BERT HARINCK. Dat een lid van de Keuzecommissie een der ondankbaarste taken vervult, zal wel niet aan tegenspraak onderhevig zijn. Gaat het de club naar den vleze, dan delen de samenstellers der ploegen in het succes. Zijn de wedstrijdresultaten daarentegen minder goed, dan is het niet denkbeeldig, dat de selectie commissie daarvoor mede verantwoordelijk wordt gesteld. Dat er, ondanks deze onzekerheid toch steeds weer leden bereid worden gevonden in een dergelijke commissie zitting te nemen, getuigt van hun clubliefde. Zij hebben slechts één doel voor ogen, n.l. zonder onderscheid des persoons de ploegen zo sterk mogelijk te formeren. Of critiek dan uit den boze is? Geens zins. Wanneer inderdaad blijkt, dat één of meer leden van zo'n commissie niet geheel voor hun taak berekend zijn, heeft de Algemene Vergadering volkomen het recht, haars inziens betere candidaten te zoeken. Dit is immers in het belang der vereniging? Voelt een speler zich achteruitgezet, dan is er maar één goede weg: een verzoek aan de betrokken commissie richten om in de gelegenheid te worden gesteld zijn grieven te uiten. Is de functie van een keuzecommissielid dus niet eenvoudig, moeilijker wordt het nog, als dit lid een zoon heeft, die even eens deel van de club uitmaakt. Ingeval zo'n knaap in een lager team wordt ingedeeld, dan waarop hij krachtens zijn capaciteiten recht heeft, zal zijn vader uit hoofde van diens functie meestal niet daartegen opkomen, ten einde iedere schijn van bevoorrechting te vermijden. In de practijk komt het hier op neer, dat de vader, indien het de opstelling van zijn stamhouder betreft, zich doorgaans van een oordeel onthoudt. Gaarne geef ik dit ter overdenking aan degenen, die wel eens hun misnoegen hebben kenbaar gemaakt als een dergelijk speler, die in hun ogen niet had voldaan, toch weer werd gekozen. Om niet te worden misverstaan, voeg ik er nog even aan toe, dat dit artikeltje een algemene strekking heeft een dus evengoed op een andere vereniging van toepassing zou kunnen zijn- E. H. VAN TUIJL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 12