Publieke tribune. Wim Sacksioni oude rekening met een voor mij sterk nadelig saldo (een nog steeds zichtbaar litteken is daarvan het „doorslaande" bewijs) zou kunnen worden vereffend. Ajax-Sparta. - V. d. Draay onderschept een voorzet, bedoeld voor de opspringende Drager. Foto t R. v. d. Randen Ha, die Ajax! Ha, die Ajax! Weer in een tijd niet gezien. En niets veranderd, hè? Even kakkineus als altijd. Hebben we net onze laatste kans op het kampioenschap verspeeld, ja of nee! Dus daarom slenteren we extra gewoontjes het veld op en doen net, of die wedstrijd tegen A.D.O. ons niet bommen kan. Want het is eigenlijk tegen onze rood-witte waardig heid om ons druk te maken voor een partijtje om één plaatsje hoger of lager. Wij alleen zijn de kampioensclub, S.V.V. profiteert een beetje van onze generositeit. Anders was het nergens geweest Wat is ten slotte A.D.O. Een Haags elftal, niet onverdienstelijk soms, maar geen klasse. Verroest nou binnen een halve minuut maakt me zo'n stel grapjassen een doelpunt. Daar wor je toch even wrevelig van. Vooral als die Haginezen een snoet trekken, of iets dergelijks geheel binnen de normale gang van zaken valt. Hou toch 's kijken! Eventjes voetballen, keren! Beng! 11En voor alle zekerheid 22. Wat...? Maken die Haagse knaapjes nog gelijk ook? Je moet maar lef hebben. Dus 32 en om hun een weinig je respect bij te brengen meteen maar 52. Dan kunnen we meteen na de rust een plezierig potje schoppen, voor ons genoegen Na de rust stuntelt en miert er een Ajax, dat de moeite van het uit- foeteren niet waard is. De tegenstander krijgt het in de kieren, zwoegt en sjouwt, zet alles op alles, en weet de stand op 54 te brengen. Fanatieke aanvallen voor de gelijkmaker, om de vernedering van de overdondering te revancheren, en die hautaine ploeg te leren, dat zij het niet alléén voor het vertellen heeft. En een Ajax, dat met de rug tegen de muur moet ervaren, hoe gevaarlijk een superioriteitscomplex wel kan zijn. Verbeten verdediging der Amsterdamse, uiterst benauwde veste, en een verstolen zucht van verlichting, als Nijs afnokken fluit. Dan slenterig naar de uitgang, een groetje aan een kennis op de tribune, een grijnslachje van „Hoe vön je ons weer?'''' en vooral een gezicht, alsof die hele wedstrijd je kouwe, modderige kleren niet geraakt heeft. Wij komen pas in draf, als er een titel op het spel staat, niet waar? Maar zo'n simpel competitie-gevalletje De moeite niet waard, zeg. PIET BAKKER. Mijn oude buurtgenoot, Piet Bakker, waarmee ik als jongen menig robbertje heb gevochten, gooit met bovenstaand stem mingsstukje („Sportief" van 4 Februari 1949), zo zie ik het tenminste, Ajax de handschoen toe. Ik neem deze handschoen, namens Ajax, gaarne op, al was het alleen maar om de illusie, dat daarmee een deel van de AJAX: Haaaa Tja, hoe komt het, dat zo'n Ajax „superioriteitswaan" wekt? Dat een Ajax (zelfs uit vorm) nog: Goed bezette zalen trekt? Dat zo'n Ajax toch blijft houden, ook al is het tweede „maar", een geheel apart karakter nu al vijfendertig jaar Dat komt, wijl een Ajax voetbalt, wat helaas niet allen doen die zich „eerste klasse" noemen zelfsal zijn ze kampioen. Wat, wij haasten het te zeggen, voor een S.V.V. niet geldt, want die benjamins, die brachten 'n eerste-klasse team in 't veld! Dit te durven constateren is geen „generositeit". Ere geven wij wie ere toekomt voor dit wapenfeit! Voor ons voetbal is 't te hopen dat een S.V.V. ook slaagt in de strijd om hoogste titel die ook Ajax' aandacht vraagt. Ajacieden hopen vurig dat succes is weggelegd voor de ploeg van 't technisch kunnen die het niet met „boenwerk" zegt. „Kakkineus", wil dat soms zeggen: Kouwe drukte? Is het heus? Of betekent het meer: „smalend"; van het Franse dedaigneus? Hoe dan ook, de strekking van het stukje is niet sympathiek; zelfs was Ajax nooit „hautain" als d' ander werd tè fanatiek Wel kan men het dan beleven dat het zeer voorzichtig speelt en het vestigt dan de indruk, dat t' hem, Ajax, knap verveelt. Ajax toch, dat altijd voetbalt, aan catch as catch can" niet doet, voelt er niets voor als 't gekreukeld op een „slagveld" spelen moet. Laat men Ajax Voetbal spelen Voetbal met een grote V zoals Feijenoord dit ook doet en thans, nogmaals: S.V.V., dan zal Ajax sieraad blijven van de mooie voetbalsport. 't Ajaxspel dat zal beklijven! 't Zijn de Ajaxsen (die blijven!) waar de bonden steeds op drijven! Wat Piet Bakker ook mag schrijven: Aan die clubs is een tekort! B. S. LE MARCHE. Sportvrienden I Uw tabaksbonnen het best besteed bij Damstraat 38, Tel. 49571, Amsterdam C. Volksherstel sigaretten import zonder bon 2.68 per pakje Grootste sortering in Tabak, Sigaren, Sigaretten en Rook-artikelen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 10