H. REPKO REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE Volewijckers - Ajax. Een Ajax-aanval wordt afgeslagen. Foto: R. v. d. Randen veld. toen v. Dijk de bal reeds langs Hagenaars prikte. Of het te vroeg was of buitenspel zou ik niet kunnen zeggen, maar het was 'n lief goaltje, al werd het helaas niet toegekend. Volewijckers schrok er compleet wakker van en begon met lange schoten uit de verdediging te proberen in de buurt van Leentvaar te komen, die een glibberige schuiver van Dé Ruiter uit de hoek moest halen. En er ontwikkelde zich het bekende spelletje, waarin onze kant-halfs het middenveld annexeerden en onze voorhoede in staat stelde haar techniek in virtuositeit uit te leven, waartegenover de Volewijckers met rukken het spel verplaatsten. Een spelbeeld dat niet zonder gevaar was, want de afwerking ontbrak vooreerst nog en vooral de rech tervleugel van de over-Y-ers had met Beumer, die door 'n stijve nek gehandicapt was, niet veel moeite. Gelukkig voor ons speelde Cor van der Hart weer een uitstekende partij en was de Volewijck-aanval verre van schotvaardig. Ongeveer een kwartier voor rust vond ons goede aanvalsspel beloning. Dragerv. Dijk brachten Hagenaar in 't nauw en toen de onvoldoende gepareerde bal voor Fischer's voeten kwam, werd het 10 voor Ajax en luttele minuten later 20 toen Fischer op ouderwetse wijze eerst langs de lijn en toen naar binnen flitste. Na de hervatting bleek Beumer vervangen te zijn door v. d. Hoeven, wat een kleine omzetting Stoffelen op de back plaats met zich bracht. De tweede helft was nauwelijks enige trappen oud, toen na een ten dele afgeslagen hoekschop de bal voor v. d. Hoe- ven's voeten kwam, die meteen laag en langs tal van benen in de hoek schoot en daarmee de in Haarlem gevestigde repu tatie voortzette om slechts enkele minuten te hoeven spelen om tot doelpunten te komen. Als men v. d. Hoeven's doelpunten deelt op z'n speeltijd is hij stellig onze productiefste speler. De Volewijckers-aanhang was nog niet van de schrik bekomen toen Fischer regelrecht door het centrum stootte en back noch keeper kans gaf ons vierde doelpunt te voorkomen, waarmee practisch gesproken de beslissing was gevallen. Hagenaar had zich bij z'n poging om de bal te stoppen zo geblesseerd, dat hij z'n plaats onder de lat aan een invaller moest afstaan Ook deze jongeman moest onze voorhoede nog driemaal de rug toekeren. Michels scoorde nu vijf, Brokmann het zesde doelpunt en toen Michels na 'n volmaakte dribble van de zijlijn naar bin nen was gegleden plaatste hij de bal langs de uitgelopen doel man, waarna 'n Volewijck-back en Brokmann, zij het met ver schillende bedoeling, met de bal het net inrolden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 9