D.O.S.-Ajax 4-4. Volewijckers-Ajax 0-7. Het is altijd nog een zware opgave geweest de puntjes in Utrecht te veroveren, maar een gewaarschuwd man telt voor twee, en dat is met een team niet anders. Zo begonnen wij dus direct in een hoog tempo, en daar onze vleugelspelers ruim schoots in het spel werden betrokken, zagen we een fel aan vallend Ajax, dat naar zwakke plekken in de D.O.S.-defensie speurde, om z'n treffers te plaatsen. Een paar felle schoten van Fischer en Michels, diverse prachtig opgezette aanvallen van Drager en Van Dijk, brachten de kanaries wél aan het wankelen, maar Pindus, de Poolse doelwachter, wist uiteinde lijk toch zijn doel schoon te houden. De krampachtig werkende Utrechtse achterhoede gaf wel diverse hoekschoppen in tijd nood weg, maar de score bleef toch blank, al scheelde dit diverse malen maar een haar. Het succes kwam helaas aan de andere zijde, waar onze defensie even weifelde met wegwerken, een slecht geplaatste bal van Potharst, een tam schot, en Leentvaar was gepasseerd. Jammer was het, dat dit mis-for- tuintje onze gehele verdediging uit haar balans haalde, voor al Bep ging zéér onzeker doen het vertrouwen op en voor elkaar was blijkbaar aan het wankelen gebracht, waar de tegenpartij natuurlijk direct van profiteerde. Dus kwamen er noodgedwongen enige corners op het Ajax-doel, welke goed genomen, de strijdlust van D.O.S. nog maar aanwakkerden. Maar langzaam aan kwamen wij toch weer in het offen sief, vooral Christ viel door z'n prachtig geplaatste ballen op en de zéér ijverige Brokmann loerde op een kansje om z'n schotvaardigheid te bewijzen. Een mooi opgezette aanval van onze gehele voorhoede resulteerde in een schijnbeweging Volewijckers - Ajax. - Brokmann in duel met twee Volewijckers. Foto 2 R. v. d. Randen van Theo, hij passeerde keurig de vijandelijke spil en met een mooi strak schot was Pindus gepasseerd. Ons spel werd na deze goal weer een beetje losser en eleganter, en Drager liet weer eens zien, hoe makkelijk hij in volle snelheid het bruine monster in bedwang heeft. De vlotte wijze, waarop hij de bal tenslotte langs de verblufte Pindus schoof, was af, en het sportieve Utrechtse publiek plus onze veel aanwezige sup porters beloonde dit prachtige doelpunt met een klaterend applaus. Jammer was het, dat Leentvaar bij een plotselinge uitval van D.O.S. een ver, ongevaarlijk schot verkeerd beoor deelde, en de bal voor de tweede maal uit z'n doel kon halen. Al gaf dit een domper op ons gehele team, v. d. Hart bracht met een paar prachtige, verre passes weer werk aan de win kel, Fischer en Drager draaiden weer op volle toeren, zodat het publiek zich niet behoefde te vervelen. Van Dijk goochelde zich prachtig door de vijandelijke achterhoede, gaf een keurige voorzet, en Michels gooide zich resoluut naar voren; met een beheerste hoofdknik vloog de bal langs de vergeefs grijpende Pindus. Scheidsrechter Nijs had helaas buitenspel geconsta teerd, zodat we voor niets hadden gejuichd. Toch was het uitstel van executie, onze volijverige centervoor, die vandaag wel z'n beau-jour had, iedere hoge bal mooi doorkopte, en overal op en tussen zat, wist zich prachtig vrij te spelen en met een voltreffer ons derde doelpunt te scoren. Na de rust kregen wij het felle windje mee ,en wij dachten zeker, dat we het nu wel zouden klaren. Maar de kanaries had den blijkbaar zangzaad bij hun kopje afternoon geconsumeerd, ze begonnen direct met een marsparade, die onze achterhoede handenvol werk bezorgde. Van Stoffelen werd voor de volle 100 procent in de verdediging gedrongen en we weten allen, dat dit zijn sterkste wapen zeker niet is. Toch wisten we met kunst- en vliegwerk ons doel schoon te houden, met af en toe een snelle uitval, die onze verdediging weer even op adem deed komen. Michels gaf een knoert tegen de bovenlat, dat de hele mikmak stond te schuddebollen, maar een doelpunt werd het niet, alleen gaf het de Utrechtenaren weer moed om hun offensief weer op te nemen. En met succes, want met ongeveer een kwartier speeltijd was de gelijkmaker er, terwijl ze onder donderende toejuichingen van hun supporters drie minuten later weer scoorden en dus de stand op 43 in hun voordeel brachten. Toch wilden onze spelers deze wedstrijd niet verliezen. Fischer probeerde het onmogelijke, met een sneltreinvaart je passeerde hij de vijandelijke achterhoede, en bijna op de lijn plaatste hij een prachtig trekballetje naar de geheel vrijstaande v. Dijk, die het doel jammer genoeg een meter of vijf te hoog zocht. En wij op de tribune dachten reeds aan een verloren wedstrijd, toen Brokmann een bal van links kreeg, en met volle vaart tegen de vijandelijke back schoot. Wèl probeerde Pindus nog het onmogelijke om deze bal te bereiken, maar met veel effect draaide de bal het doel in en hadden wij een gelijk spel bevochten. Te vermelden valt nog, dat Beumer het veld moest ruimen voor een lelijke opstopper tegen zijn kaak, die hem ongeluk kiger wijze buiten spel zette. Het was een ongelukkig toeval, want de gehele wedstrijd was er zéér fair door beide partijen gestreden en scheidsrechter Nijs die, als altijd, prima floot had dan ook een gemakkelijke taak. Adje Waldeck was als linkshalf prima, en voor onze club is het toch wel denderend, over zulke reserves te kunnen beschikken. Leentvaar, niet bij de pakken neerzitten, kerel, maar met zo'n leuk meisje als jij hebt, moest je toch eigenlijk meer klemvast zijn. J. S. Om te beginnen moet ik hier namens de vaste clientèle van het Ajax-Stadion een woord van protest laten horen tegen het gedrag van Joop Stoffelen en z'n mannen. Het gaat toch werkelijk niet aan om in de uitwedstrijden series goals aan de lopende band te produceren en onze trouwe bezoekers thuis te rantsoeneren met 'n enkel goaltje, waar je nauwelijks het leven bij, kunt houden. Nu moge het waar zijn, dat het genoegen op zichzelf om op 'n overdekte als de onze te mogen zitten reeds 1.25 waard is, maar we zouden toch ook graag eens 'n 70, 6—1 of desnoods 'n 40 of 41 thuis willen meemaken. Ja,*die 70 op Volewyckers was wel meer dan we verwacht hadden. De eerste fluittoon van scheidsrechter Aussum weerkaatste om zo te zeggen nog tussen de geveltjes van het knusse Mos-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 8