Kienavond. niets op. Zo kwam het einde van deze, door de heer v. d. Meer uitstekend geleide en sportief gespeelde match met een ver deling der punten, waarover de Blauw-Witters meer tevreden waren dan onzo jongens, maar dat is slechts een kwestie van opvatting. VolewijckersAjax 07. Redacteur Adé geeft van de match tegen Volewijckers een beschouwing en verwijzen wij dus naar zijn verslag. Een aardig moment, of liever een zeer sportief gebaar van Piet de Boer, na afloop van deze wedstrijd, willen wij onze lezers echter niet onthouden. Deze Volewijcker, die zijn 350ste wedstrijd speelde en voor wie de zware nederlaag wel een grote teleurstelling moet zijn geweest, drukte, op weg naar de kleedkamer, Fischer de hand en feliciteerde hem met zijn uitstekend spel. Een geste, die getuigt van een zeer sportieve opvatting, waarvoor wij gaarne onze hulde brengen. Ajax't Gooi 53. Nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht, of van Dijk, deze middag met drie doelpunten de held van de match, zorg de al voor sensatie. Een snelle dribble langs de beide 't Gooi backs, zou hem alleen voor doelman Mosterd hebben gebracht, als hij niet op het kritieke moment was gestruikeld. Geagi teerd, wist Gé het leer nog naar Fischer te schoffelen, die zonder bedenken langs de uitgelopen 't Gooi-doelman knalde. „Goal", brulde de Ajax-schare; „buitenspel" besliste de heer Laar, waarmede velen het niet eens waren. Brokmann moet de zondaar zijn geweest; wij hebben het van onze plaats niet kunnen constateren. Dat was dus sensatie nummer één, even later boekten wij nummer twee. De Hilversummer Schaap, vervulde hierbij de hoofdrol. Een vlotte combinatie zou door Jan Potharst, onderbroken worden, rïiaar op hét moment veegde één der 't Gooi-ers de bal in de vrije ruimte, waarop als een bliksemschicht, Schaap, naar voren schoot en met een daverend schot langs de door de lucht zwevende Leentvaar kogelde. Beb moet geweten hebben, dat zijn sprong tever geefs zou zijn. Aldus 01 voor 't Gooi en onze traditionele achterstand een feit. De figuur lag nu even anders; inplaats van een voorsprong; met 01 achter en een 't Gooi-ploeg gesteund door het succes die aan zichzelf ging geloven. Lustig werd er door de geel-zwarten gecombineerd en het spel van Schaap was van zulk een goede kwaliteit, dat v. d. Hart al zijn capaciteiten nodig had, om deze excellente voetballer in bedwang te houden. Het gelukte Cor niet altijd en daar onze defensie haar „beau jour" vermoedelijk tot een volgende ge legenheid wilde bewaren, was een Ajax-zege nog lang niet in kannen en kruiken. Wel gaf van Dijk op een gegeven moment een reprise van zijn openings-dribbleschoof de bal onder de te laat uitvallende Mosterd in de hoek, doch dat was voor geel-zwart geen aanleiding om de strijdbijl nu maar te gaan begraven. Willemsen, de 't Gooi-rechtsbuiten, gevoelde er ten minste niets voor, liep enige malen akelig dicht in de buurt van Leentvaar, met de bal om tenslotte knoestig-hard tegen de paal te schieten. Mistroostig greep hij naar zijn hoofd, om een fractie van een seconde later, juichend naar het mid den terug te snellen. Zijn overbuurman had het ronde ding langs de uit positie gespeelde Leentvaar geschoten. (12) Alle pogingen om nog voor de rust gelijk te komen faalden en konden wij onder het genot van een kop thee luisteren naar voetbalprofeten, die de eindstand al hadden vastgesteld, 't Is niet precies uitgekomen. De tweede helft was pas enkele minuten oud, toen Drager al voor de gelijkmaker zorgde. Taylor, ingevallen voor Krist, plaatste de bal naar van Dijk, die op zijn beurt het leder naar het 't Gooi-doel zond. Brok mann was Mosterd daar te vlug af, kopte het bruine geval over hem heen, en Guus deed de rest. (22) Wij zaten rustig. En vijf minuten later zaten wij op satijn. Een heel slechte uittrap van de 't Gooi-doelman kwam bij van Dijk terecht, meteen had Gé de bal onder controle, een gloeiende kogel volgde en de te laat reagerende Mosterd zag de knikker onder de lat verdwijnen. (32) Ons team had de smaak te pakken. Steeds zwermden onze aanvallers voor het Hilversumse doel, probeerden met schoten en kopballen de score op te voeren, maar Mosterd en zijn clubgenoten verdedigden hardnekkig. In deze periode had Michels bepaald pech, toen een keiharde kopbal van hem door Mosterd fraai gestopt werd. Er was nog ca. twintig minuten speeltijd, toen de strijd plotseling een geheel ander aspect kreeg. Een van de sporadische 't Gooi- uitvallen zou op niets zijn uitgelopen, als v. d. Hart, in zijn ijver om de bal te achterhalen, niet een tegenstander in de Tjonge tjonge, wat was dat een drukte In t vergroteclublokaal, Wat men daar zoal te zien kreeg, Was in één woord kolossaal. Maar het bleef niet slechts bij kijken, Men wilde het graag winnen ook, Vandaar dat men voor een kienkaart, Gretig in zijn buidel dook. Ik zag een fraaie, wollen deken, Alsmede mooie lappen stof, En nog meer textielproducten, Ja, zelfs een degelijke mof. Ook gevogelte en dranken, Wild, fruit, groente en lectuur, Kerstbrood, taarten, paling, worsten En lampjes voor het schemeruur. Voorts tabak, zwart goud en lepels, Een prima droogscheerapparaat, Door die stroom van prijzen werd het Voor een trammetje te laat. De hoofdprijs was een herenrijwiel, De winnaar Smeer zei echter: „Nee!" Hij stelde het spontaan beschikbaar Voor een der jongens overzee. Een luid applaus was de beloning Voor de uitspraak, die Max deed, Een bewijs te meer dat Ajax Haar verre „khakis" niet vergeet. Mogen d'Ajax-militairen, Gezond van lichaam en van geest, Weldra in ons kikkerlandje, Dingen naar het „stalen" beest! Driewerf hulde, milde gevers, Voor de honderden cadeaux, En een compliment voor d'arbeid Van de Commissie voor de Soos. Ook t Hotel zij hier geprezen Voor de service, die het gaf, Daarvoor neem ik zij t denkbeeldig Mijn Borsalino heel diep af. De commissie die ik noemde, Was content met het resultaat, Doch zij is voldaan wanneer IJ Voortaan stééds ter soze gaat. Dames, was U ook tevreden? Wel, toont dit dan met een daad: Stuurt Uw gade Vrijdagsavonds Naar „Suisse" in de Kalverstraat! E. H. VAN TUIJL. P.S. 't Lot was André Brokmann gunstig, Waarmee ik hem feliciteer. Man, maak evenwel geen brokken: Wees een Heer in het Verkeer! rug had gelopen, 't Gebeurde binnen de beruchte lijnen en de heer Laar kende zeer terecht een penalty toe. Binnen en bui ten de lijnen een storm van protest natuurlijk. O, die spel regels! 't Gooi accepteerde dankbaar. (33) Toen begon het goed. Ajax, geprikkeld, speelde verbeten verder en 't Gooi deed het geen haar minder, 't Werd spannend tot en met. Wel bleef onze ploeg in de meerderheid, maar met het eindsignaal in 't zicht en de hoop op minstens een gelijk spel in het hart, verdedigden de geel-zwarten met volle overgave hun doel. Het heeft niet mogen baten. Gé van Dijk was de man, die hen ten slotte versloeg. Een solo-ren besloot hij met een schot, waarvan Mosterd niet terug had en even voor tijd legde

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 5