Onze Jubileum-revue. Ajax-Blauw-Wit (1-1) Theo Brokmann scoort de gelijkmaker. Foto Nationaal Foto-Persbureau Ik voel me zo'n beetje als een impressario, die op zoek naar nieuwe sterren is en zo af en toe een gehele „Melkweg" tegelijk ontdekt. Ajax is een prachtvereniging, met een ongekend aan tal mogelijkheden. Voor de afdeling dans hebben zich reeds diverse dames opgegeven. De leiding van deze ballet-avonden komt te berusten bij Mevrouw VerburgtPetri, die haar op leiding genoot bij Yvonne Georgi en Mascha ter Weeme, en zelf ook een balletschool heeft. In een onderhoud, dat wij met haar mochten hebben, drong zij aan op een behoorlijke voor bereiding, voldoende medewerking en vooral ambitie. Want er komt héél wat kijken om van beginnelingen echte balletgirls te maken, die iets kunnen brengen, wat het aanzien waard is. Al danst U ook nog zo'n prima Rumba, de meest slepende tango of een mieterse foxtrott, het ballet stelt nu eenmaal andere eisen. Een startdatum werd nog niet vastgesteld, wèl dat deze avonden 's Vrijdagsavonds in ons stadion zullen wor den gehouden. Wij zorgen natuurlijk voor een prima kleed kamer met lekkere warme douches, daar er menig zweetdrup peltje zal vallen. Er zijn nog een paar plaatsen open U weet wat wij nodig hebben moordgrieten van 16 tot 28, die er wat voor over hebben om de Ajax-revue, die in Maart 1950 zal worden opgevoerd, te doen slagen. Ook voor het dubbelmannenkwartet kunnen wij nog enige deelnemers gebruiken. Wèl schreef o.a. ook ons gehele eerste elftal hiervoor in, en zullen deze zeer zeker t.z.t. worden ge test, maar wat wij nodig hebben is je van hèt, van die stem men, die voor geen echte Don-kozak opzij gaan. Wij zijn niet bangbassen en tenoren, die met kopspijkertjes gorgelen, en in plaats van leverworst alleen maar zangzaad op hun boterham consumeren. Enhet moet een revue worden met een echt Ajax-etiket, dus leden en donateurseven een briefkaartje aan: J. SCHOEVAART, Amsteldijk 71. ER IS WEER EEN BELANGRIJKE VERBETERING IN ONS STADION IN DE MAAK. Het wandelpad voor de overdekte blijkt een gelukkige op lossing, want niet alleen dat de gezelligheid en het aanzien van het geheel er. door wordt verhoogd, ook de regeling op het veld hebben we nu beter in de hand. Het bestuur verzoekt de medewerking van alle leden om tijdens de wedstrijden niet meer achter de goals te gaan staan. Alleen voor de reserve spelers zal een bank in het veld worden geplaatst. Laat deze maatregel nu geen boze gezichten geven, dit is in het vervolg verboden terrein. Thans wordt er hard gewerkt aan de rijwielstalling, die een grondige verbetering zal ondergaan. Alle rijwielhekken zullen worden opgeruimd en plaats maken voor de meer moderne rijwieltegels .terwijl de ruimte, die daartoe werd gereserveerd, belangrijk zal worden opgehoogd, zodat ook met slecht weer plassen en modderplakkaten in de toekomst geheel buitenspel zullen worden gezet. Ruim 2000 rijwielen kunnen er dan worden gestald, niet alleen een belangrijke verruiming, maar ook een vlottere regeling is dan gewaarborgd. HET BESTUUR. VAN DE PENNINGMEESTER. De diploma's voor het tweede halfjaar 1948-1949 kunnen bij de eerstvolgende thuiswedstrijd van het eerste elftal worden opgenomen. Zij, die er de voorkeur aan geven, het verschuldigde bedrag te gireren, kunnen dit doen door overschrijving op: postgiro rekening No. 123977, ten name van de penningmeester der A.F.C. Ajax, Amsterdam. U gelieve vóór 1 Maart a.s. te betalen. CORRESPONDENTIE. De heer G. J. Moes. Uw schrijven in dank ontvangen. Heb ben het echter niet gepubliceerd; misschien bij een volgende gelegenheid. (B.) De in dit blad voorkomende foto's werden door het Nationaal Foto Persbureau en de heer R. v. d. Randen gratis ter beschik king gesteld. Onze hartelijke dank. (Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 3