Van het vijfde. Aan de spelers van het eerste elftal. Wie zijn nieuwe bonnen goed wil besteden, bestelt bij Verf. C# Hageman VOORN s Brandstol ïenliandel Zondag 19 December trokken wij naar Badhoevedorp om onze krachten te meten met Lynden 2, onze naaste concur rent voor de bovenste plaats. Om twee uur traden wij aan met de volgende spelers: L. van Son W. F. Schoevaart C. Geelhuyzen J. Neefjes H. Sacksioni H. Velder R. Been Schetters E. Bungert D. Keyzer J. v. d. Berg Wij wonnen de toss en na de aftrap ontwikkelde er zich reeds dadelijk een flink Ajax-offensief, waartegenover Lijnden slechts enkele uitvallen stelde. Goed voetbal was op het hob belige .ongelijke veld bijna niet mogelijk. Een en ander ver oorzaakte eveneens enige missers in onze achterhoede, waaruit echter, door tijdig uitlopen van onze keeper, gelukkig geen doelpunten ontstonden. Ongeveer een kwartier voor half-time kreeg R. Been de bal te pakken, flitste langs de lijn, een scherpe voorzet volgde en de snel-reagerende Bungert had ons met een pracht-goal de leiding gegeven (10). Even later kwam de schoen van een der Lijnden-spelers onzacht in aan raking met het hoofd van H. Velder, wat onze links-half een tand kostte. Gelukkig was hier van opzet geen sprake. Tijdens, de pauze luisterden wij vol aandacht naar de tips van onze manager Ben Vogel en begonnen vol goede moed aan de tweede helft. Wij kregen nu de wind tegen wat voor de voorhoede makkelijker (de passes waren voor de rust dik wijls te hard) doch voor de verdediging veel zwaarder was. Lijnden zette dadelijk alles op de aanval met een flink open spel en ons elftal werd even in de verdediging gedrongen. Langzamerhand werkten wij ons echter los en bouwden enige goede aanvallen op, waarvan de afwerking echter niet ge lukkig was. Ongeveer' twintig minuten in de tweede helft scoorde Lijnden de gelijkmaker. Een schot dat terugkaatste van de paal werd door de middenvoor in het net geplaatst. (11.) Toen begon het zwaarste gedeelte van de wedstrijd. Wij kregen het hard te verduren. Lijnden, luide aangemoedigd door zijn supporters, zette alles op alles. Wij werkten als paarden en hielden de stand tot het einde gelijk, zodat wij thans nog ongeslagen boven aan de ranglijst staan, met een voorsprong van *3 punten op de club uit Badhoevedorp. Wij hebben allen zonder uitzondering ons best gedaan en zijn derhalve weer een stapje verder gekomen op de weg naar de eretitel. Cor Geelhuyzen droomde al reeds van een tour naar Alphen a. d. Rijn. Moge dit weer zo zijn. Het was vorig seizoen buitengewoon gezellig. Laten wij ons Bestuur en Elf- tallencommissie niet teleurstellen boys en zorgen dat het kam pioenschap ook dit jaar weer in onze handen valt. AJAX 5—D.R.C. 2 4—3. Zondag 9 Januari kregen wij D.R.C. 2 uit Durgerdam op bezoek. Wij verschenen met enige invallers, o.a. voor onze keeper Bob van Son, Hannie Velder (linkshalf) en Robbie Been (rechtsbuiten). Ook Cor Geelhuyzen (linksback) was niet van de partij. Wij stelden ons nu als volgt op: ^£f \OotCjm, Braam Schoevaart Neefjes de Jong Anneveld Grahmbeek Schetters A. van Dijk D. Keijzer v. d. Berg Wij verloren de toss en reeds dadelijk na het begin zag het er naar uit, dat het een aardige wedstrijd zou worden. Het veld was uitstekend. Na ongeveer een kwartier spelen kreeg Schetters een fraaie pass van Jan Neefjes waaruit hij schit terend scoorde. 10. Enige minuten later was Schetters weer doorgebroken, doch nu werd hij gevloerd in het beruchte ge bied. Penalty, Schoevaart, goal! 20. Hierna kwam D.R.C. flink opzetten en toen Anneveld de linksbuiten der Durger- dammers wat te hardhandig op zij zette, kostte ons dat een penalty. 21. Nadat onze voorhoede enige kansen om zeep gebracht had, kwam het succes echter aan de andere kant. Even voor [half-time kon onze, overigens zeer goed spelende keeper, een moeilijke bal niet „klem" krijgen en de rechts buiten van onze tegenstanders maakte de stand gelijk. 22. Dadelijk na het begin van de tweede helft Werden de zaken flink aangepakt. Bij een der aanvallen op de D.R.C.-veste speelde Arie van Dijk zich keurig vrij en gaf de D.R.C.- doelman met een listig schot het nakijken. 32. Even later maakte onze midvoor er zelfs 42 van. Toch werden de uit vallen der Durgerdammers, naarmate het einde naderde, steeds gevaarlijker. Bij een dier uitvallen zette de linksbuiten de bal keurig voor en de snel naar binnen gelopen rechtsbuiten gaf onze keeper geen schijn van kans. 43. Daarna zetten wij alles op alles om onze voorsprong te consolideren. Dat lukte ons wonderwel en toen de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigde, waren wij weer een stapje verder in de richting van het „ongeslagen" kampioenschap. Het was een prettige wedstrijd in de beste verstandhouding gespeeld. Tom de Jong, opgesteld voor het vierde, was direct bereid voor zijn oude ploeg uit te komen, toen bleek, dat wij met tien man stonden. Thanks Tom, het was prima! Ons programma ziet er nu als volgt uit: Thuis tegen K.B.V. 2, Germaan 3 en Amstel 2. Uit tegen Vespucci 2, S.D.W. 3, D.R.C. 2 en Heemskerck 2. Zo te zien geen gemakkelijke taak, boys, doch laten wij op dezelfde voet voortgaan als tot dusver. WIM SCHOEVAART. Deze regels wil ik nu eens schrijven uit dank voor hetgeen jullie na de slechte start gepresteerd hebben. Want ondanks de vele critiek, die er nog steeds op jullie spel wordt uitgeoefend, ondanks de minder goede plaats, die op de ranglijst wordt ingenomen, hebben jullie het toch maar klaar gespeeld, om de laatste maanden ongeslagen te blijven, hetgeen toch wel even aan de vergetelheid ontrukt mag worden. En nu is het wel een feit, dat we met die gelijke spelen niet zo bar veel opschieten, toch moéten we een open oog hebben voor dat greintje mazzel, wat jullie missen, waardoor wedstrijden, die qua spel en veld- meerderheid toch zeker gewonnen hadden moeten wordennu in een gelijk spel eindigden of zelfs verloren gingen. Maar dat zegt allemaal toch nog niets, want hoofdzaak is, dat, on danks het gezwam van de zéér deskundige voetbalverslaggevers over stopperspil, grendelsysteem en hoe al die flauwe kul nog meer genoemd wordt, jullie begrepen hebben dat je gewoon door moet gaan met te voetballen. Zuiver en alleen maar te trachten het voetbalspel zo goed mogelijk uit te voeren. En of je dat nu doet met de spil tussen de backs, of er achter of er voor, dat doet niets ter zake, als het maar gaat door middel van techniek en tactiek. En niet, zoals enkele deskundige stopper maniakken het zo graag propageren, met de sterkste man op de juiste plaats. Voor dat begrip moeten we jullie dankbaar zijn, maar niet alleen wij, Ajacieden, hebben van jullie spel genoten. Ook het critische publiek, dat toch uiteindelijk alleen daar komt, waar gevoetbaldwordt, weet jullie spel te waarderen, hetgeen de tot nu toe steeds uitverkochte tribunes bewijzen. Bravo, jongensgaat zo door, bereid je vooral op de laatste wedstrijden nog eens extra voor, staat schouder aan schouder en strijdt tot de laatste minuut denkt aan 't GooiAjax) en als de tegenslag verdwijnt dan zullen jullie ook wel weer daar komen, waar je krachtens het ver toonde spel thuis hoort. En als je ons dan nog extra plezier wilt doen, maak zo nu en dan ook eens een paar goaltjesü Bedankt en veel geluk!! OBSERVER 1) Inmiddels al gebeurd, lr. Observer. Overigens „Welkom" in ons schrijverskringetje en houden ons beleefd aanbevolen voor verdere bijdragen. (Red.) 2e Jan Steens Amst.errlam-Z. «tmyn j nn a a 2e Jan Steenstraat 30, Tel. 23606

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 12