Malle gevallen. Uitslagen. Zakagenda's. Burgerlijke Stand. Van het secretariaat. leggen. Hierbij zal hij zich zeer veel moeten ontzeggen om in de best mogelijke conditie te komen en ook te blijven. Doch de resultaten zijn dan ook verder de moeite wel waard. Hierbij denk ik dan b.v. aan de vele en prettige reisjes die ik heb gemaakt naar het buitenland met andere athleten- Persoonlijk ontvang ik elk jaar een uitnodiging om in Ierland en Tsjecho- Slowakije een paar wedstrijden te komen lopen, op welke reis jes is mij met Fanny Blankers-Koen en Wim Slijkhuis en meerdere prima athleten immer best heb geamuseerd en steeds met mooie prijzen naar huis ben gekomen. Verder stedenwedstrijden in Parijs, Brussel of Antwerpen, landen- wedstrijden tegen Noorwegen, Denemarken, België, Tsjecho- Slowakije enz. enz., nog ongeacht het hoogtepunt in mijn athletiekloopbaan, mijn uitzending naar de Olympische Spelen te Londen. Het is mij niet mogelijk om van dit laatste, wer kelijk groots gebeuren, ook maar enige indruk weer te geven, daar U zich zult kunnen indenken, dat de Hollandse athleten, die in Nederland altijd voor een handjevol toeschouwers hun prestaties hebben moeten verrichten, zozeer waren geïmpo neerd door het volle en machtige Wembleystadion, dat zij zeer zeker allemaal, doch ik in het bijzonder, te nerveus waren om tot meer dan middelmatige prestaties te komen. Een enkele uitzondering van Mevr. BlankersKoen daargelaten. Verder geloof ik niet dat er één sport is waar zo vele en langdurige banden van vriendschap worden aangeknoopt als in de athletiekwereld. Juist doordat men in de beoefening van athletiek altijd tot individuele prestaties moet komen zal men elkaar nimmer op één of andere wijze dwars proberen te zit ten doch trachten in het opvoeren van zijn eigen prestaties elkaar op vrienschappelijke wijze de loef af te steken. Geen sportbeoefenaar heeft zo druk werk met zijn persoonlijke cor respondentie als juist de athleet die ovet de gehele wereld zijn sportvrienden, waar hij op het veld kennis mee heeft gemaakt, te schrijven. En nu, waarde voetbalenthousiasteling, tot slot nog een kleine opwekking. Ik meende goed te doen U niet een opsom ming te geven van tijden of uitzonderlijke buitenlandse pres taties, daar U, indien U geen athletiekbezoeker is, hieraan weinig of niets hebt. Het lykt mij veel beter dat U de wed strijden die toch gehouden worden in een tijd dat er op voet- balgebied niet veel te doen is, zelf eens gaat bezoeken. Elke tak van sport, of het nu voetbal, honkbal of athletiek betreft, heeft zijn bekoorlijkheden terwijl het tevens voor de beoefena ren van de sport zelf een aansporing zal zijn om hun prestaties tegenover buitenlandse athleten op te voeren. En daar ont breekt het hier in Holland nog wel eens aan. JAN ZWAAN Jr. AjaxBlauw Wit. Jan: ,,Wat, waren er drie vijfjes in het veld?" Piet: ,,Ja, twee Blauw-Witters met dat rugnummer en de bal." Wim: „Zag jij die „gereserveerde" partij matten?" Joop: „Wees enthousiast, zonder „drank" in Uw b Kees: „Ga jij liever naar het Olympisch- of naar het Ajax- stadion?" Bram: „Och, ik bewandel graag de middenweg." De VolewijckersAjax. Henk:,„Ik was al bang, dat wij er niet zonder schade zouden afkomen." Theo: „Tegenover eiers moet je altijd voorzichtig zijn!" Ajax 't Gooi. Cor: „Met het programma voor me kan ik nog niet zien wie er is ingevallen". Frans: „Zou de zender zijn uitgevallen?" 19 December 1948: D.O.S.—Ajax 4—4 Ajax 2Volewijckers 2 45 S.D.W. 2—Ajax 3 4—4 Ajax 4—Rapiditas 2. 23 Lijnden 2Ajax 5 1—1 Ajax 6—R.C.A. 2 13—2 Ajax 7—A.F.C. 5 3—2 Van de heren Van Steenbergen (Drukkerij „Grafica") druk kers van „Het Ajax-nieuws" ontvingen wij een keurig ver zorgde zakagenda. Onze hartelijke dank. Utile Dulci, Deventer. Ook van U. D., Deventer, mochten wij weer de zo gewaar deerde rood-witte zakagenda ontvangen. De heer H. M. Lugard, de grote „U. D.-kanonnier", die wij gerust de beste clubblad-redacteur uit ons voetbalwereldje durven noemen, heeft weer eer van zijn werk gehad. Met zijn bekende vlotte pen schreef hij als voorwoord, of beter ter inleiding „U. D. 1875 aan U", zo'n echt „de band die bindt-artikel", dat iedere U.D.-er uit het hart gegrepen moet zijn. De rood-witte Deven- tenaren kunnen trots op hun H.M.L. zijn en wij zeggen hem dank voor zijn aardige attentie. BROWN. Getrouwd de heer C. C. Kamlag en mej. J. Luksenburg Verloofd: de heer J. Janse en mej. R. Does de heer W. A. Günzel en mej. D. van Dijk Namens de Ajax-familie onze hartelijke felicitaties. Huwelijksfeest. De heer en mevrouw v. d. Pol, vierden Zaterdag 22 Januari j.l. hun 25-jarige echtvereniging. Namens de rood-witte schare onze gelukwensen en in goede gezondheid op naar de volgende mijlpaal. Geschorst tot de eerstvolgende Algemene Vergadering: J. G. A. Losekoot, G. Losekoot, K. v. d. Schuyt en F. Ooster- baan, leden, volgens art. 13, 14 en 15 H.R. G. Wilking en W. N. Wendt, donateurs, volgens art. 13, 14 en 15 H.R. Bedankt als adspirant: M. Valkenet. Afgevoerd als adspirant: G. B. H. Alsema. Wegens overlijden van de ledenlijst afgevoerd: H. Alofs. NIEUWJAARSWENSEN. Daar het onmogelijk is de ingekomen Nieuwjaarswensen te beantwoorden, bedankt het Bestuur der A.F.C. „Ajax" allen, die ons hun felicitaties deden toekomen en maakt van de ge legenheid gebruik, om middels „Het Ajax-Nieuws" deze wen sen te reciproceren. Ook de Redactie van „Het Ajax Nieuws" zegt langs deze weg dank voor de blijken van belangstelling die zij bij de wisseling des jaars van vele Ajacieden mocht ontvangen én wenst op haar beurt al deze vrienden een voorspoedig en ge lukkig 1949. Juniores: Ajax 1Volewijckers 1 10—0 Ajax 3Watergraafsmeer 7—0 OntwaaktAjax 4 afg. Zeeburgia 3—Ajax 5 afg. Adspiranten: Ajax 2—O.V.V.02—2 Madjoe Ajax 3 1—3 Ajax 5Volewijckers 6 6—0 Ajax 6—Schinkelhaven 24—0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 11