S.V.V.-Ajax 2-1. Ajacieden in andere sporten. Volewijckers-Ajax. - Hagenaars heeft het schot van Fischer niet kunnen houden en Ajax leidt met 1-0. Tot slot m'n verontschuldiging aan onze lezers voor m'n geringe clubblad-activiteit van de laatste weken. Behalve „interne" moeilijkheden was de voorbereiding van ons gedenk boek daar de oorzaak van. Ik heb de laatste weken zo in het roemrijke verleden geleefd, dat, toen ik Zondag j.l. Drager op de linksbuitenplaats zag staan, dacht: Gut wat is die Gupffert mager geworden! Adé. Dnder begunstiging van prachtig weer, vond deze belang rijke wedstrijd in het oude Schiedam plaats. Onderweg kon men bemerken, dat er iets bijzonders aan de hand was. Talloze autobussen, vrachtauto's enz. trokken Schiedam-waarts, vol met Amsterdamse supporters, die hoop ten op een overwinning van hun favorieten. Hoe anders is het afgelopen. Ondergetekende was ook tamelijk optimistisch, mede gezien het goede spel van de afgelopen weken. Het is echter een zeer teleurstellende wedstrijd geworden van beide kanten. S.V.V. is geen wonderteam en met een weinig beter schieten, hadden wij voor de rust een 2—0 voor sprong kunnen hebben; vooral het eerste kwartier waren wij onophoudelijk voor het S.V.V.-doel te vinden. Onze spelers hielden de bal veel te lang bij zich, vooral v. Dijk en Michels bezondigden zich hieraan en dit was juist een kolfje naar de hand van de S.V.V.-verdediging. De kansen, die er nog kwamen, werden prompt om zeep ge bracht. Eerst miste Guus de kans van de dag, daarna kreeg Michels de bal op een presenteerblaadje en ook Fischer ont kwam niet aan de malaise door onbesuist schieten. S.V.V. daarentegen maakte dankbaar gebruik van een fout in onze Volewijckers-Ajax. - Doelman Hagenaars stompt een hard schot van Fischer uit zijn doel. verdediging en scoorde een o.i. houdbare goal, waarmede de rust kwam. De thee had ons blijkbaar geen goed gedaan. S.V.V. begon ons het tempo op te leggen en de Ajax-verdediging kreeg bergen werk te verzetten. Het debuut van Janssen was, hoe wel niet glorieus, ook niet slécht te noemen. Hij moet de bal niet naar het midden van het veld, doch langs de kanten weg werken. Toch kregen wij nog de kans om gelijk te maken. Fischer kreeg de bal vrij en probeerde naar Guus te trekken. De bal was jammer genoeg te zacht geplaatst en de S.V.V.-verdedi ging kreeg gelegenheid om weg te weken. Aan de andere kant lukte het beter. Door enige fouten in onze verdediging, waarbij v. d. Hart en Janssen niet vrij uit gingen, kon S.V.V. de score tot 20 verhogen, tot grote vreug de van haar talrijke aanhangers. Ajax probeerde het nog eens langs de vleugels, doch de S.V.V.-verdediging gaf geen krimp. Een vrije schop, even buiten het strafschopgebied, gaf Fischer gelegenheid om er 21 van te maken. Het was nu te laat om nog enige verande ring in de stand te brengen en toen scheidsrechter Nijs voor het laatst floot, hadden de Schiedammers een kostbare over winning op Ajax behaald. De leiding van de heer Nijs was rustig, waardoor er geen wanklanken werden gehoord. Zoals reeds gezegd, speelde de Ajax-voorhoede zeer slapeen zonder enige fantasie of raffinement. Bovendien was het plaatsen van de middenlinie zeer slecht en kon de voorhoede daardoor wellicht niet op toeren komen. Over het geheel ge nomen, hielden de Ajax-spelers de bal veel te lang bij zich, in tegenstelling met de S.V.V.-ers, die de bal direct naar een vrij staande speler afspeelden en daardoor meer tempo in hun spel konden brengen. Wij weten, dat ons elftal veel beter kan en zullen dus deze wedstrijd maar zo gauw mogelijk vergeten. YRREF. Oud-redacteur, Jan Melchers, liep indertijd met het plan rond, in ons blad Ajacieden aan het woord te laten komen, die ook in andere sporten uitblinken. Zijn gedachten gingen hierbij uit naar de gebroe ders Sweering (biljarten), Frans de Haan (golf), gebroeders Zwaan (athletiek) etc., maar, zoals bekend, kon Jan door drukke werkzaam heden de redactionele staf niet langer blijven zwaaien en verzocht hij ons bij het scheiden van de markt, zijn „onvoltooide" af te maken. Wij hebben natuurlijk geaccepteerd, zijn er op uit getrokken en von den Jan Zwaan Jr., de bekende hordenloper, bereid iets uit zijn athletiekloopbaan te vertellen. Aan Jan onze hartelijke dank voor zijn medewerking, die zeer op prijs wordt gesteld. Wij wensen hem van deze plaats nog vele succes sen toe en geven de verzekering, dat meerdere pennevruchten van zijn hand door ons met belangstelling tegemoet worden gezien. PRAATJE OVER ATHLETIEK. Ja, komt me daar Frits even binnenstappen met de mede deling dat hij voor het Ajax clubblad een stukje van mij ver wacht over Athletiek. Vraagt niet eens, of ik wel voor journalist in de wieg ben gelegd en bezorgde mij hierdoor verscheidene slapeloze nachten. En waar moet ik over schrij ven Over de Olympische Spelen in Londen is genoeg gepraat en geschreven zodat de door mij opgedane indrukken wel hetzelfde zullen zijn geweest als van die honderden anderen, die daar hun vacantie hebben doorgebracht. Of over de helaas ter ziele gegane Athletiekafdeling van Ajax, die toch wer kelijk prominente athleten telde? Neen, die ruste in vrede. Laat ik mijn foto-album maar eens opslaan, misschien dat ik daar nog iets uit kan halen. En dan zie ik allereerst de foto's van de wintertraining in de bossen, op de heide, op het strand en in de duinen. Want geloof niet, voetballers, dat de athleet des winters stil kan gaan zitten denken over zijn prestaties in het afgelopen zomerseizoen, of over de komende wedstrijden in het seizoen dat vóór hem ligt. Neen, nè. de laatste wedstrijden, die soms diep in het najaar nog gehouden worden, kan hij hoogstens twee of drie maanden genieten van een welverdiende rust om in December reeds weer zijn spullen en de buitenlucht op te zoeken. En dan begint hij of zij (het zwakke geslacht telt tegenwoordig behoorlijk mee) met een lichte wandeling, afgewisseld met loop- en/of springoefenin gen, welke, hoe dichter het seizoen nadert, steeds zwaarder worden tot hij voldoende gehard is om zich op zijn speciale nummer, waar hii zich het beste voor geschikt acht, toe te

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1949 | | pagina 10