V Sint Nicolaas en Pietermanknecht bij de Ajax-jeugd. Malle gevallen. Ko Verburgt 40 jaar Ajax-lid. Uit andere voetbalkampen. Wie zijn nieuwe bonnen goed wil besteden, bestelt bij Verf. C» Hclgeiïlclll n i j tft» m 2e Jan Steenstraat 30, Tel. 23606 VOORN s Brandstoffenliandel AmBter,am z een bal kan rollen, dus, boys, zorgt ervoor, dat er geen puntje meer wordt verspeeld. Adspiranten 1 zullen het met de Volewijckers, die er beter voorstaan, uit moeten vechten. Dat kan een spannende kamp worden daar op het Mosveld. D.W.V., waarvan wij in de uit wedstrijd met 30 wonnen, maakt ook nog wel een kleine kans, maar toch geloven wij niet, dat Volewijckers en onze ploeg het zover zullen laten komen. Adspiranten 2 en 3 houden zich kranig. De tweede elftallers staan gelijk met T.O.G. en zal de uitslag van het voetbalduel tussen deze ploegen wel vertellen, wie zich kampioen mag noemen. Het derde heeft ongeslagen de leiding en deelt zulke rake klappen uit, dat wij met enig optimisme het einde van de competitie tegemoet zien. Adspiranten 4 en 5 nemen ook behoorlijke plaatsen in, doch zullen, aangenomen, dat er geen punten meer worden ver speeld, toch moeten afwachten wat J.O.S. en Zeeburgia doen. Volhouden maar, boys. Adspiranten 6 en 7 kenden nog geen nederlaag-verdriet en als men deze boys zo hoort, hebben zij helemaal geen be hoefte om er kennis mee te maken. Beide teams doen dus een behoorlijke gooi naar het kampioenschap en daar Sint Nicolaas onze jongens bij het behalen van de titel iets in het vooruitzicht heeft gesteld, kunnen wij wel aannemen, dat er een „kampioenspannetje" op het vuur staat. Einde overzicht. BROWN. Zaterdag 4 December j.l. brachten Sint Nicolaas en Pieter man hun zo langzamerhand traditioneel geworden bezoek aan ons stadion. Circa tweehonderd jeugdige Ajacieden hebben naar Sint's goede raadgevingen geluisterd (Piet liet zich natuurlijk ook niet onbetuigd) en van zijn goede gave ge noten. Walter Crook moest bij Sint op het matje komen en kreeg behalve zijn initialen (W.C.) van chocolade een keurige das, die de Ajax-jeugd, uit sympathie voor Walter, bij elkan der had „gelapt" en haar door Sint met een aardig speechje liet overhandigen. Walter met zijn sunny smile, dankte voor de letters en de das en hield tot de jeugd een toespraak, die Sint vlot in het Hollands vertaalde. De heer Jonglisto, na het openingswoord van de heer Koolhaas, ons allen met zijn goochelkunsten in verbazing brengende, gaf na het vertrek van Sint en Piet, nog enige nummers weg, die geweldig insloegen. Het was Af, heer Jonglisto, en wij hopen U nog dikwijls bij Ajax terug te izien. Voorzitter Koolhaas, sloot op zijn be kende wijze dit Sint Nicolaasfeest en behoorde een gezellige middag met de Ajax-jeugd Weer tot het verleden. Sint en Piet, die onze jeugd een warm hart toedragen, hebben beloofd volgend jaar terug te komen. Sinterklaas en Piet, daar houden wij het dan maar op, bedankt en tot ziens. BROWN. Joop: „Heb jij al aan de jongens overzee gedacht?" Klaas: „Ja, ik heb een paar tabaksbonnetjes naar Indonesië gezonden." Willem: „Ik vind de WM-formatie nog niet zo gek." Jan: „Zeker omdat het naar St. Nicolaas loopt!" Jan: „Volgens mij moet de back zijn vleugelspeler houden." Piet: „Andersom heb ik er ook niets tegen." Om veertig jaar lid van een vereniging te zijn, is op zich zelf geen verdienste, maar voor Verburgt maken wij gaarne een uitzondering, en feliciteren wij hem en Ajax met dit mooie jubileum. Want een werkend lid van Ajax is hij altijd geweest en dit in de allerbeste betekenis van het woord. Een beenbreuk maakte helaas een einde aan z'n veel- belovende voetballoopbaan, zodat wij van zijn heldendaden op het groene veld betrekkelijk weinig kunnen vertellen, alleen dat het een stoere back was, die alles voor z'n sport over had. Zeker, hij handelde in afbraak, maar voor de club stond en staat hij altijd klaar om aan de opbouw mee te werken. In vele zaken deed Ajax een beroep op hem, en zo druk kan hij het niet hebben, of rood-wit ging voor. Echt een kerel om je rood-witte voetbalpetje voor af te nemen, hetgeen wij dan ook gaarne doen. Ko en mevrouw Verburgt, nog vele jaren. HET BESTUUR. Alhoewel het in onze kring gewoonte is alleen bij 25- of 40-jarige jubilea (tegenwoordig zijn er al 50- en 60-ers bij), op een of andere wijze van onze belangstelling blijk te geven, hebben wij in het laatst verschenen „Ajax-Nieuws" toch een artikeltje gewijd aan het 35-jarig bestaan van H.E.D.W. Dit werd door de H.E.D.W.-ers zo geappre cieerd, dat wij een schrijven mochten ontvangen, met verzoek deze brief in ons clubblad op te nemen, hetgeen wij, onder dankzegging voor de vriendelijke woorden, natuurlijk gaarne hebben gedaan. De vriendelijke en hartelijke woorden, via Uw clubblad tot ons gericht, hebben niet nagelaten het Ajax-Nieuwsvan hand tot hand bij onze leden te laten gaan. Is het dan iets bijzonders, dat een grote vereniging vriendelijke woorden wijdt aan het lustrum van één har er kleine zusterverenigingen? Voor ons, bestuurders, niet, daarvoor hebben wij teveel vrienden bij Ajax en Ajax weer op haar beurt bij H.E.D.W. Onze vriendschapsband bestaat al van onze oprichting af. Al bestaat er verschil in klasse op voetbalgebied), verschil van sportieve opvatting bestaat gelukkig niet. Was het niet steeds de vereniging Ajax, waar wij konden aankloppen, als wij moeilijkheden hadden? Zo nodig stelde U Uw terrein(en) beschikbaar, om ons de gelegen heid te bieden oefenwedstrijden te spelen, in de dagen, dat wij nog doende waren een eigen speelgelegenheid te vinden. Meermalen hebben wij de eer gehad tegen één.Uwer combinaties te mogen spelen en vers ligt nog in ons geheugen, de liefdadigheids wedstrijd Ajax-oud-internationalsH.E.D.W. ten bate van onze Joodse sportbroeders, die vanuit Duitsland in Holland trachtten een onderdak te vinden. Meerdere sportgebeurtenissen tussen U en onze vereniging zou ik kunnen opsommen, maar genoemde voorbeelden zeggen reeds vol doende. Onze bestuurders en leden van vóór de oorlog, waren zij in ons

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 9