„bu isse Kien-festijn Van onze Reserves. Vrijdag 24 December a.s. om Wild- en andere prijzen. Heeft U misschien nog een prijsje beschikbaar? Toegang op ver toon va clubgenoot die met veel show en bravour zijn doel verde digde. Kraak en Schoorl, twee namen die wij vrijwel elke week in sportrubrieken tegenkomen, onafscheidelijk aan Stormvogels verbonden, stonden zonder enige overdrijving een dikke Ajax-zege in de weg. Overal waar gevaar was dook de stevige maar sportief-spelende Schoorl op en wat die knaap presteerde, dwong aan vriend en vijand respect af. Kraak, als laatste hindernis, stopte springend en vallend Wat op zijn doel afkwam eenmaal werd hij door Stoffelen zo ongeveer van de sokken geschoten zodat het uiterst moei lijk bleef om aan doelpunten te komen. Voor de rust lukte het niet. Wel scheelde het bij schoten van Michels, v. Dijk en Fischer soms een baby-haar en had een loeiend schot van Stoffelen het spreekwoordelijk „beter lot" verdiend, maar succes bleef uit. Dat kwam pas, zoals reeds gezegd, een kwartier voor het einde. Stoffelen mocht weer eens een vrije schop nemen. Dit seizoen een kolfje naar zijn hand en met een fraaie boog kwam de bal voor Kraak's domein. Fischer had de vlucht van de bal goed bekeken, kopte hem achterover door, naar het doel waar Kraak vallende trachtte te redden. Onze ex-nationale doelman kwam iets te kort, de snel reagerende Michels liet hem geen tijd zich te herstellen en trapte de bal in het net. We zaten op fluweel. Wel probeerden de Stormpieten met enige felle aanvallen de nederlaag nog te ontgaan, moest Leentvaar een heel lastig schot over de lat werken en een paar moeilijke situaties uit de doeken doen, maar een vastbesloten Ajax verdedigde de voorsprong met volle overgave, kreeg zelfs nog enige kansen, die echter niet benut werden. De laatste ren naar de Storm- vogelsveste was voor Drager, maar het eindsignaal ontnam Guus de kans op een doelpunt. Hij had er wel een verdiend, want al was onze linksbuiten dan misschien niet zo op dreef als tegen Hermes, zijn aandeel in deze overwinning heeft hij weer ruimschoots bijgedragen. Nog een paar victories luitjes, en de degradatie-koude is voor ons de lucht uit. Er zijn lieden, die nog fiducie hebben in deHet woord is aan captain Stoffelen c.s. BROWN. Als wij de in dit blad gepubliceerde competitie-standen bekijken, blijkt ons dat, een enkele uitzondering daargelaten, de verrichtingen van onze reserve-teams niet daverend Zijn. Het tweede elftal b.v., met sterren als v. d. Hoeven, v. d. Heijden, ter Horst, Wolfers, v. d. Veen, Waldeck en onze nieuwe aanwinst, de Engelsman Taylor, moest „geheid" boven aan staan. Helaas komt daar het een en ander aan te kort, maar toch geloven (wij wel, dat ons team het laatste woord in het kampioensdebat nog niet heeft gesproken. Zondag 5 December j.l. speelden onze jongens tegen Blauw-Wit, vooral voor de rust, een heel goede partij. Met 21 werd deze match gewonnen, doch met een schutter in de voorhoede had de score hoger geweest. Weliswaar stond er bij Blauw-Wit een uitstekende doelman tussen de palen, doch twee doel punten, waarvan nog één middels een penalty in eerste instantie gestopt, maar uiteindelijk toch benut was te weinig. Het gebrek aan schutters deed zich niet alleen deze match gevoelen, maar ook tegen A.F.C. kostte dit euvel ons de zege. Wel geteld, kreeg doelman van der Heide in deze match zes schoten te stoppen, waarvan er twee de roos troffen. Voor de A.F.C.-achterhoede was ertweemaal drie kwartier druk werk aan de winkel, maar niettegenstaande een gewel dige meerderheid viel er maar één Ajax-treffer te noteren en verloren wij dus met 12. Verder werd nog verloren van K.F.C. 2 met 41 en van Haarlem 2 met 20. Vooruit, man nen, zet de schouders er nog even stevig onder, want het kampioenschap moet weer eens in de Meer terecht komen, Ajax 3 is na de nederlaag tegen Blauw-Wit lelijk van slag. Op eigen veld werd met 01 van Stormvogels 2 verloren en tegen Germaan 2 bakten onze jongens ze helemaal bruin. Met 31 bleven de Germaan-reserves baas in eigen huis. Tegen Elinkwyk 2, de lystaanvoerder, werd met 00 gelijk gespeeld, zodat de kans om iets in te lopen onze rood-witte neuzen is voorbij gegaan. Jammer, mannen, maar wij zijn pas op de helft van het programma, dus er zijn nog mogelijk heden te over. Wij hebben nog vertrouwen in jullie en rekenen erop in het volgend clubblad betere resultaten te kunnen vermelden. Ajax 4 behoort ook tot de middenmoot, zit dus in hetzelfde schuitje als het derde elftal, maar heeft „zwaardere" tegen standers en zal heel wat moeten presteren om nog beslag op de titel te leggen. Van A.P.G.S. werd met 04 gewonnen, doch Velox 2 bleef met 01 in de meerderheid. Dat was toch werkelijk niet nodig geweest, vrienden! Tegen A.F.C. 3 werd met 22 de punten gedeeld, wat voor de hekkensluiters een kostbaar puntje betekende, doch door een Ajax-bril bekeken, voor ons een tegenvaller genoemd moet worden. Vooruit luitjes, de tweede helft nog eens stevig aangepakt, dan kan er bij het scheiden van de markt nog zeer zeker een goede plaats op de ranglijst bereikt zijn. Ajax 5, de eeuwige kampioen, houdt de traditie weer hoog en staat aan het hoofd van de afdeling. Ongeslagen liefst, maar Lynden 2 volgt op de hielen, dus is het uitkijken ge blazen. Sinds ons vorig clubblad noteerden de mannen van 't vijfde de volgende victories. Heemskerk 2 (32), Amstel 2 (20), D.W.V. 5 (30). Wel is de eindpaal nog ver, maar naar onze mening doen de vijfde-elftallers weer een goede gooi naar de titel en ronduit gezegd, rekenen wij daar dan ook op. Stelt ons niet teleur, boys! Ajax 6 doet het eveneens goed, staat op de tweede plaats, maar heeft nog volop kans. Wel werd van Energia 2 met 10 verloren (uit-wedstrijd) doch onze jongens konden een stootje verdragen en hebben nog alle gelegenheid de Energia-mensen te verdringen. Van T.D.O. 2 met (60) en van Blauw-Wit 5 met (53) gewonnen, hetgeen, wat laatstgenoemde match betreft, een knappe prestatie is geweest. Van deze strijd heb ben wij een gedeelte gezien en werd er door ons team zeer behoorlijk gespeeld. Lui, dat kampioenschap kan zeer zeker ons deel worden, dus de beste voetbalsloffen voor. Ajax 7 en 8. In één adem; schande, jongens Gewoon geen gezicht voor Ajax-elftallen. Daar klopt iets niet. Volgend clubblad moeten wij prettiger geluiden over jullie laten horen. Aangepakt BROWN* ingang r^i N.Z. Voorburg wal 181 werd geheel door ons gereserveerd. aanvang 8 uur, houden wij ons Dit is een reuze-advies, Komt U nu ook eens naar „Suisse", „Clubgeest", die kleine pientere vent, Is natuurlijk óók weer present, Want gezelligheid is zijn devies. De Commissie voor de Clubavonden. We zijn aan huis te ontbieden. Telefoon 28688 en 53347

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 3