Ons protest tegen het niet-toekennen van de „klassieke" penalty werd gegrond verklaard en dies bleven de penalty protest-penningen, die men „bij ongelijk" moet neertellen, in Wim Volkers' brandkast. Dit was niet naar genoegen van „zekere zijde". Van alle kanten was de affaire belicht, „es even fijn uit de doeken gedaan", en nu won Ajax, dat „U weet wel" Ajax, toch haar protest. Hoe bestaat het! Door deze uit spraak was het hek van de dam. Waar gaan wij naar toe? De eerste de beste clubgrensrechter behoeft maar met z'n vlag te zwaaien en het is voor de bakker. Een mooie boelkracht termpunt, krachttermuit! Laten wij het geval even recht zetten. De referee had niets gezien, had dus ook niet geconstateerd, wie het laatst de bal aanraakte voor hij de lijn passeerde, wist dus ook niet, of Ajax een corner moest nemen, of dat hier sprake was van een doodgewone „outball". Zonder de grensrechter te raadplegen, liet de „ref" de S.V.V.-doelman de bal weer in het spel brengen en hoe de protest-commissie hier over dacht, kan zelfs een kind op zijn vingers natellen. Wij zullen over dit onpleizierige geval verder niet nakaarten, doch wel de goed ingelichte „des kundigen", die deze gelegenheid aangrepen hun gal over onze hoofden uit te storten, de raad geven, zich voortaan eerst goed te oriënteren voor zij hun haatgevoelens de vrije loop laten. Het liep nu wel heel erg in de gaten Vier Ajacieden, t.w. Jan Potharst, Gè van Dijk, Rinus Michels en Guus Drager trokken met het Amsterdams elftal naar België. Het sportieve succes was gering een 4—2 nederlaag doch zo'n dikke dag de grens over met een stel gezonde jongens is toch ook iets waard en dat de heren zich hebben geamuseerd, kunnen we gerust aannemen. Joop Stoffelen was de enige vertegenwoordiger van onze club, die medehielp de Belgische nationale ploeg in eigen huis te bedwingen. Gezien de samenstelling van de voorhoede van het Oranje-team weer was onze beste man, Abe, op de vleugel geplakt een glanzend succes. Onze felicitaties, Joop! Vele beschouwingen en verslagen van deze match gelezen en viel het ons op, dat „men" niet zo erg enthousiast was. Zelfs gelezen, dat wij een andere kant op moeten. Gut, gut, na „het" systeem ,de techniek-ziekte en nu plots een andere kant op. Laat ie fijn zijn! Dat voetjebal is toch een rare sport en dat met al die „deskundigen". We zijn benieuwd wat er nu weer gebrouwen zal worden. Van D.F.C.; 't was lang geleden, dat Wim de Bois met zijn corps naar ons veld kwam, konden wij niet winnen. In een aardige wedstrijd, die vriendschappelijk begon en vriendschap pelijk eindigde hebben wij kortelings van soortgelijke match heel anders gelezen bleven Litz en zijn boys met 31 in de meerderheid. Een goed oefenpartijtje, waaruit voor beide teams iets te leren viel en dat, misschien een tikje geflatteerd, maar toch niet onverdiend, door de Dordtenaren werd gewon nen. Over het geheel genomen speelde ons team iets beter, maar de D.F.C.-ers wisten de weg naar het doel gemakkelijker te vinden en zo kwam de zege bij de rood-hemden terecht. Met Helmondia hadden wij nog een afspraak lopen en daar onze Helmondse sportbroeders, evenals wij, de laatste Zondag in November een vrije dag moesten zoek brengen, hebben wij die oude overeenkomst maar afgewikkeld, 't Werd een ge zellige dag. Na een vlot partijtje aantal toeschouwers ca. 6000 door ons team met 1—0 gewonnen (een heel goede doelman stond meerdere doelpunten in de weg) een gezond etentje en voor iedere speler een legpenning. Natuurlijk laat thuis, maar dat was voor het goede doel. Dank U, Helmon- dianen XerxesAjax 04. Dat wij een behoorlijke kans maakten de gehandicapte Xer- xanen een paar punten lichter te maken, stond voor ons vast, maar dat het zo'n eclatant succes zou worden, zal wel niemand van de rood-witte familie hebben gedroomd. Helaas hebben wij de strijd niet bijgewoond, maar afgaande op de vele en thousiaste verhalen, die wij te horen kregen, moeten onze jongens een best partijtje hebben gespeeld, beter nog, dan tegen Sparta. En in die match, waarvan wij wèl getuigen waren, ging het toch gesmeerd. Vooral na de rust, toen Fischer ons de leiding had gegeven, was er geen houden meer aan. Guus werd hoe langer hoe beter en gaf in samenwerking met Van Dijk weer vele staaltjes goed voetbal weg. Theo Brok man, Michels en Fischer lieten zich ook voortdurend gelden en zo stond de Xerxes-achterhoede voor een taak, waartegen zij niet opgewassen bleek. Die taak werd nog verzwaard door het prima spel van Stoffelen, v. d. Hart en Krist, die de zonder overtuiging" spelende Rotterdamse voorhoede Faas Wilkes werd hier wel heel erg gemist weinig of geen kans gaven iets tegen onze defensie te beginnen en daardoor vrijwel geen gelegenheid kreeg haar achterhoede wat opluchting te bezor gen. De weinige keren, dat het Beun c.s. gelukte naar ons doel door te stoten, vonden zij een Potharst, Beumer, Leentvaar- combinatie op hun weg, die vast besloten was de voorsprong niet in gevaar te laten komen en dan ook zonder pardon op ruimde wat er op te ruimen viel. Voor de rust waren er nog al wat moeilijkheden geweest, kropen wij een paar maal door het beroemde oog van de naald ook Xerxes haalde dit kunst stukje enige keren uit maar na de thee was er geen vuiltje meer aan de lucht. Op het laatst was alleen onze ploeg nog aan bod en ging het op een demonstratie gelijken. Zoals reeds gezegd, nam Gerrit Fischer uit een bekeken balletje van Guus, de eerste goal voor zijn rekening. Rinus Michels werd, op weg naar een doelpunt, getackeld en mocht Stoffelen een penalty benutten, hetgeen Joop met één harde pil deed. Na een prachtige ren van Fischer kreeg Theo de kans om voor nummer drie te zorgen, maar Brokman liet de bal heel onbaatzuchtig en heel tactisch voor Guus lopen, die prompt inschoot. Theo zou toch nog loon naar werken hebben gekregen, toen hij, bij een nieuwe aanval, hard inkogelde, doch spijtig voor hem, sloeg één der Xerxanen de bal uit het doel. Weer moest Stoffelen naar voren komen om zijn schietkunst te demonstreren, maar nu had Joop twee harde pillen nodig de eerste werd teruggeslagen om de score op 04 te brengen. Alzo kwam het einde met een onverwacht grote zege. Onze felicitaties, mannen! Voorlopig zijn wij uit het gedrang en mogen wij „de Koningin der Aarde' 'geloven, dan tellen wij nog mee. Nu, dan houden wij het daar maar op. AjaxStormvogels 10. We hadden met de Stormvogels nog een balletje op te blazen; iets goed te maken vanwege die dikke nederlaag, daar aan de rand van Hollands blonde duin. Dat wisten die IJmui- denaren natuurlijk ook; kwamen naar Amsterdam met het vaste voornemen om daar nu eens een meer dan stevig been voor te zetten en dies kregen wij weer een match te aan schouwen waar de klonters vanaf vlogen. Geen meter Meerse- modder werd elkander toegegeven, geen stap voor elkander opzij gegaan. Hard was het begin van de wedstrijd en hard het einde. Een einde, dat ons een welverdiende, maar zwaar bevochten 10 zege bracht. Mooi is de strijd niet geweest, 'maar spannend, tot en met. Tot ruim een kwartier voor het eindsignaal bleef het onzeker wie met de punten zou gaan strijken en alhoewel ons team het meest in de aanval was en ontegenzeggelijk de beste kansen heeft gehad, waren de door stoten van het IJmuider-aanvalsquintet uiterst gevaarlijk. Ware de kracht der voorhoede van onze tegenstanders gelijk geweest aan die harer voorhoede, het trio Leentvaar, Potharst, Beumer had het deze miezerige middag heel wat moeilijker gehad. Dit houdt niet in, dat zij er in deze match gerust een stoel bij hadden kunnen nemen, integendeel, door de steeds maar blanco blijvende score, stond onze achterhoede voor een moeilijke taak. Eén ongelukje, één ogenblik van onoplettend heid en de rapen waren gaar geweest. Een achterstand tegen deze stormachtige Stormvogels had vrij zeker de nederlaag betekend. Onze jongens bleven echter op hun qui vive en daar bovendien Leentvaar een heel goede wedstrijd speelde, konden de IJmuidenaren geen succes boeken. Zij troffen het met orize achterhoede dus niet, maar ook Cor v. d. Hart stond weer een partijtje weg te geven, dat moeilijk door de IJmui denaren te verteren viel. Overal zat Cor tussen en elke bal die binnen zijn bereik kwam ging onverbiddelijk retour. Neen, over onze defensie en middenlinie ook Stoffelen en Krist speelden verdedigend heel goed, alleen het plaatsen van de bal liet zo nu en dan te wensen over mochten wij niet mopperen en over onze voorhoede in feite ook niet, doch daar, in de Stormvogels-goal, stond iemand bijgestaan door een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 2