Ajax-Indië-Comité. Terrible (Football-)child... Het gaat prachtig! Zaterdag 30 October j.l. is de tweede zending Ajax-pakketten in zee gegaan. Vrijdagavond U zat rustig op de club te klaverjassen hebben de heren van het comité zich blauw zitten pennen aan douane-verklaringen, adreskaarten etc., om alles op tijd in kannen en kruiken te krijgen. Dat is natuurlijk gelukt en klokslag elf uur stonden elf Ajax-pakketten, met een inhoud om wij zullen het U liever even vertellen: zeep, chocolade, hopjes, scheermesjes, pepermunt, brillantine, vinaigre, scheerzeep etc. etc. voor verzending gereed. Onze jongens in Indonesië weten, dat de zendingen onderweg zijn, weten ook, dat zij iedere maand een Ajax-pakket zullen ontvangen. Vele Ajacieden (groot en klein) droegen een steentje bij om ons plan te doen slagen. Wij zijn daar dankbaar voor, maar wil ons plan volledig slagen, dan moeten alle Ajacieden mee doen. Vooruit, clubgenoten, de eerste schoten waren voltreffers, de volgende knoerten moeten dwars door het net „Alle Ajacieden doen dus mee, voor onze jongens overzee." Geschenken kunnen worden afgegeven aan de heer Boudrie (Ajax-stadion), de heer Schuring (voor de Ajax-jeugd) en aan de leden van het comité, t.w. de heren J. Elzenga (captain), 3e Helmersstraat 47 b; M. Wyting, Haarlemmerweg 147; A. Th. C. Schroder, 2e v. d. Helststraat 37 hs.; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrecht. (Geen boeken of tijdschriften s.v.p.) Bij een club, die k niet zal noemen, kregen adspirantjes les, „droge lesvan voetbaltrainer en het werd een groot succes. Hoort U maar wat coach doceerde: „Jongens, wat er ook geschied, altijd speel je met,je hersens; zonder hersens gaat het niet.... Zeker, je moet eerst goed trappen, ook goed koppen is vereist, maar je kop is nog iets anders dan je hoofd, wat er op wijst, dat, al kop je nog zo technisch je dit doet zonder je hoofd als je kopt in keeper's handen, daar je 'm dan geen kooltje stooft „Hebben jullie 't goed begrepen?" vraagt de trainer zijn gehoor zeer rhetorisch. Categorisch klinkt het uit het jongenskoor „Ja meneer," en een dier knapen tot voor kort nog welp geweest brult; want steeds nog roert het koor zich: „Daarom is 't dat tegenwoordig je zoveel van TESTmatch leest B. S. LE MARCHé. AJAX-S.V.V. Eerste doelpunt van Ajax gescoord door van Dijk. Keeper Opschoor grijpt mis, Corvelijn kopt mis en via de lat gaat de bal het doel in. Drager kijkt gespannen toe. FotoR. v. d. Randen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 7