H. REPKO Open brief aan Vlokkie. REGUUERSBREESTRAAT 24 TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE besturen. Begin bij de jeugd en leer ze ook een wedstrijd te verliezen. Een goed verliezer te zijn, eist een grote mate van zelfoverwinning. Zijn er steeds dezelfde zondaars, zet ze buiten de deur, opdat ze niet als een rotte appel de gehele vereniging aansteken. Een aanvoerder kan eveneens veel bijdragen tot het goede verloop van een wedstrijd. Het aanvoerderschap bepaalt zich niet alleen tot een handje geven aan de scheidsrechter en het ruilen van een formulier, maar vraagt persoonlijkheid om lei ding te geven aan zijn medespelers. Bij moeilijkheden moet hij verantwoording durven nemen en die niet verschuiven naar de scheidsrechter. Ook de K.N.V.B. kan veel tot verbetering bijdragen. Laat hij de individuen, die geen verschil meer weten tussen voetballen en mishandeling, streng straffen en niet aarzelen om desnoods een gehele vereniging, waarin men de normen kwijt is, op het matje te roepen. Echter moet de K.N.V.B. uit alle macht mee werken om het spelpeil op te voeren, door financieel niet- draagkrachtige verenigingen in staat te stellen hun leden onder deskundige leiding te laten oefenen. Heren scheidsrechters wordt beleefd verzocht de spelregels toe te passen en er niet de ongeschreven ere-code op na te houden, dat, wanneer men met 22 spelers begint, men er ook met 22 moet eindigen. Voor het opzettelijk toebrengen van lichamelijk letsel is geen pardon. Rest mij de sportpers. Ik kan mij niet aan de indruk ont trekken, dat zij zich te veel op de vlakte houdt. In de dag bladpers is men minder voorzichtig om de wonden bloot te leggen. En toch is het ook voor het bestaan van de sportpers noodzakelijk, dat er goed voetbal in ons land wordt gespeeld. Het elkaar in de haren zitten over alle mogelijke systemen is van minder belang, dan dat men gezamenlijk de schouders onder het werk zet, om mee te helpen ons spelpeil op te voeren. Er ligt op dit gebied nog een groot terrein voor de sportpers braak. Nu nog een woord tot de spelers van ons eerste elftal. In „De Nop", het officiële orgaan van de H.V.B., kwam een verslag voor van de wedstrijd R.C.H.Fortuna. Niets dan lof, maarer is een maar. Jullie zijn te week en daarom zullen jullie het wel niet redden. R.C.H.Fortuna 30; R.F.C. R.C.H. 04 en U.V.S.R.C.H. 02 zeggen toch wel iets met betrekking tot jullie weke spel Spelers van het eerste elftal, blijf zo week. Steun op jullie techniek en jullie prachtig moreel en „dan zal het waarachtig wel gaan." S. HAZEVOET. Wat zullen wij hier nog aan toevoegen Beide artikelen spreken boekdelen, maar of het veel zal helpen Wij voor ons geloven er niet meer in; de ziekte heeft al te diep in- en door gevreten en zelfs hier en daar de jeugd aangetast. BROWN In het voorlaatste clubblad gaf je onze redactie een hint om in het vervolg twee maal per maand uit te komen, en waar je zelf ik weet niet hoeveel jaar als hoofd-redacteur van ons lijf orgaan fungeerde, begrijp je zeker wel, dat wij je voorstel van alle kanten hebben bekeken. En je kent ons genoeg dat is toch zeker al een jaar of twintig dat wij het meerdere werk, dat zo'n veertiendaagse periodiek ongetwijfeld met zich mee brengt, niet schuwen, integendeel, als het aan ons lag kreeg iedere Ajacied direct na de wedstrijd, z'n desnoods wekelijkse portie Ajax-voetbalnieuws onder z'n arm mee naar huis. Maar heb bestuur moet nu eenmaal de rekeningen betalen. Want al is het redigeren van ons clubnieuws nu niet bepaald een lucra tieve job zelfs minister Lieftinck haalt er z'n neus voor op de drukker moet toch wèl worden betaald, en doet het overigens rimpellooze voorhoofd van onze penningmeester wel eens fronsen. En de firma, die de cliché's vamAde z'n gratis overigens prachtige photo's maakt en die toevallig ook Volkers heet, wil toch óók gaarne op tijd z'n bill gehono reerd zien. Maar als dan op een Algemene Vergadering onze schatbewaarder eens een boekje opendoet van wat hij zo jaarlijks ten behoeve van rood-wit uitgeeft, en een paar vurige jongelieden die overigens nooit een poot voor het clubblad uitsteken vinden, dat de uitgaven van ons lijfblad eigenlijk niet zijn verantwoord omdat hun bokkesprongen in dit blad on voldoende werden verheerlijkt, kijk, Vlokkie, is het dan te ver wonderen als tegen een belangrijke verhoging van deze post wordt opgezien? Ja, als wij b.v. die mijnheer Paul Hoffman eens tegen het lijf liepen je weet wel, dat is die snurker, die zo kwistig met die Marshall-millioenen omspringt dan moesten we toch eens trachten om wat van die fijne harde U.S.A.-dollars voor de Ajax-zaak los te peuteren. Want ook wij hebben nog wel enige wensen op ons programma. Daar zijn op de eerste plaats een paar van die lekkere Fordjes het mogen ook andere merken zijn, hoor die onze ijverige jeugd- en elftalcommissie snel van het ene naar het andere terrein kun nen transporteren. Want Zondagsmorgens om tien uur begint het spul al, en je weet zelf wel van vroeger dat het om de drommel niet meevalt als je bijvoorbeeld van de Spaarn- dammerdijk naar de Volewijckers moet, om van de rand gemeenten als Weesp, Bussum etc. maar te zwijgen. Ook een kleuterspeelzaal bij ons stadion is een absolute vereiste. Ik weet niet of je geregeld de Burgerlijke Stand volgt bij de Ajacieden, maar over het geboorte-cijfer mogen we niet mop peren, en het zijn allemaal lekkere, gezonde babies. Pa moet 's morgens z'n partijtje trappen, of zit in een of andere com missie, en ma wil natuurlijk graag aan de goegemeente laten zien, dat de kleuter als kool groeit. Laatst zat ik aan ons moord-barretje m'n kleintje koffie te consumeren, met naast me een mama, die haar snipperdolletje van een schone luier voorzag. D'r kwam verdorie nog poeder ook aan te pas, 't leek snotverkoffie wel een krentenbol. Het was géén gezicht da's nog al wiedes, zal je zeggen. En toen zette die troelepetoel bovendien nog een keel op of de scheidsrechter z'n fluit had ingeslikt, het was gewoon niet mooi meer. De ma beweerde dat hem een windje dwars zat of zo iets, maar het zou toch veel plesanter voor alle partijen zijn, als babies gewoon aan de ingang konden worden afgegeven. Waarom je fiets wèl en dat kleine grut niet. Met natuurlijk zo'n aardige nurse, die dat kleine goed tijdens de wedstrijd aangenaam bezig kan houden. Al het speelgoed, rood-wit natuurlijk, om de toekomst van Ajax vast aan de kleuren te laten wennen. Och, er staat nog wel méér op ons programma hóór, bijvoorbeeld een paar vlotte tennisbaantjes, en een knus vijvertje van een paar kilometer, waar we zomers wat kunnen vissen en zeilen en zo en 's win ters kunnen schaatsenrijden, maarook al loopt het tegen Sinterklaas, ik betwijfel toch of we dat allemaal er zo inééns door zullen krijgen. Maar mocht je die mijnheer Hoffman eens spreken, smoes dan eens met hem, en vertel hem gerust, dat we het zo zuinig mogelijk aan zullen leggen. So long. J. S. MALLE GEVALLEN. Henk: „Heeft Ajax in het klaverjastournooi van D.W.S. veel gemaakt?" Arie: „De Vlieger ging niet op wel beet!"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 6