AJAX-S.V.V. (3-3). De Ajax-verdediging onderschept een aanval van S.V.V. Foto: R. v. d. Randen minuten voor. Smit en Roozen vonden dat helemaal niet leuk, speelden op hun bekende wijze een beetje samen, en toen juich te Haarlem. Tot de rust was het vrijwel al Ajax, wat de klok sloeg-. Prachtige combinaties tussen Drager en Van Dijk, snelle rennen van Fischer en daarachter een middenlinie, die met vlijmscherpe passes de Haarlemploeg uit verband rukte. Theo en Rinus konden het best met elkander vinden en zo bleef het slechts wachten op dat doelpunt, wat zo vaak zo dik verdiend, toch niet komen wil. Het kwam maar niet en moesten Leent - vaar, Potharst en Beumer onder hoogspanning blijven spelen, daar Roozen toch altijd nog de man is, die op een kansje loert en een uiterst gevaarlijk midvoor blijft. De prima spelende v. d. Hart hield eveneens een oogje in het zeil en zo kreeg Haarlem's goalgetter weinig kans. De overige aanvallers der roodbroeken vonden in Stoffelen en Krist ('t was weer dik in orde, luitjes) zulke tegenstanders, dat er van deze Haarlem-knapen weinig uitging. Van der Linden, onze oud-clubgenoot, deed er maar heel weinig aan, dus moest het een gelegenheidsdoelpunt wor den, dat Haarlem de zege kon brengen. Het kwam niet en toen Fischer een van zijn vele rennen besloot met een afgemeten voorzet, behoefde Theo maar ja te knikken om de uitstekende Haarlem-goalie de bal uit het net te laten halen (12). Corrie v. d. Hoeven, als reserve langs het lijntje, mocht even later Drager vervangen, 't Betekende voor Haarlem de nederlaag. Wat Guus niet wilde gelukken, bleek voor hem een peuleschil. Een voorzet van Gerrit nam Cor op ,,zijn slof" en daar lag de bal in de uiterste hoek (13). De Ajax-supporters zaten nog na te genieten van deze vreugdeschok of weer bracht v. d. Hoeven hen in extase. Het leer kwam voor zijn voeten, een draai, een glijdende beweging en vallend schoot Cor de bal langs doelman Klokhuis (14). De punten waren binnen. Ver diend, volkomen verdiend en verkregen door uitstekend spel. Het gaat goed, folks, nog een beetje bijvijlen, Mr. Crook, en het gaat als in vervlogen dagen. SpartaAjax 16. Van deze match geeft collega Adé een uitgebreid verslag, zodat wij onder verwijzing naar zijn reportage, met een gerust geweten onze rubriek kunnen ondertekenen. BROWN. v/

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 3