Honkbal. AJAX-S.V.V. Schrumpf schiet hard in het zijnet. Leentvaar neemt geen risico, terwijl Beumer ook het doel beschermt. Foto R. v. d. Randen Ofschoon de koningin der aarde blijkbaar niet in de gelegen heid is geweest hieraan aandacht te schenken, behelsde de Zaterdag 30 October j.l. gehouden Najaarsvergadering van de N.H.B. enige punten, die het vermelden zeker waard zijn. Voorzitter Beets schetste 1948 als een gunstig honkbaljaar. Het deed hem genoegen, dat het spelpeil zich na jaren van achteruitgang weer in stijgende lijn heeft bewogen. Het scheidsrechtersvraagstuk is nog steeds niet opgelost. Wederom werd een beroep op de verenigingen gedaan om haar leden tot het leiden van wedstrijden te bewegen. Er zijn tal van clubs, die voor geen enkele scheidsrechter zorgen. Onze eigen kring telt er slechts twee. Dit is uiteraard veel te weinig. Zou er onder onze oud-honkballers niet één zijn, die als arbiter wenst op te treden? Dan zijn er verscheidene clubgenoten, die de verrichtingen onzer spelers geregeld gadeslaan. Het moet toch mogelijk zijn, ook uit deze categorie enige wedstrijd leiders te vormen? En zijn er voor de spelers zelf onover komelijke bezwaren om op de dag dat zij vrij zijn, andere clubs eens van dienst te zijn Hoewel vooral de honkballers van ons eerste negental daarover niet te klagen hebben, zouden zij het toch niet prettig vinden, als er op een gegeven ogenblik geen rechtsprekers aanwezig waren. Welnu, laten zij zich als tegen prestatie dan ook eens „opofferen." Allen, die de honkbalsport een warm hart toedragen, wek ik op zich bij mij als scheidsrechter op te geven. De N.H.B. is voornemens bij voldoende deelneming weer scheidsrechterscursussen te organiseren. Zo nodig zijn enige leden onzer Honkbalcommissie bereid U daartoe op te leiden. Heren, schuift die laksheid nu eens van U af en schrijft mij even een briefkaart. Ik ben benieuwd! Door de Amerikaanse schenking van honkbalmaterieel zul len de aangesloten clubs en enkele nieuwe verenigingen in 1949 in staat zijn aan de competitie deel te nemen. Mr. Norman Mac Phail, die deze inzamelingsactie voor ons land op touw heeft gezet, werd als blijk van waardering tot erelid benoemd. Ondanks de belangstelling, die er in alle delen des lands voor honkbal bestaat ik noem slechts de verenigingen A.D.O., Overmaas, Hollandia en A.G.O.V.V. kan er van een grote propaganda-actie nog geen sprake zijn. Daartoe is de voorraad sportbenodigdheden niet toereikend. Het is evenwel niet uitgesloten, dat een Nederlandse firma zich op de vervaar diging van handschoenen zal gaan toeleggen. Een paar mon sters hebben reeds de goedkeuring van erevoorzitter Bleesing kunnen wegdragen. Als het zover komt, zal dit weer een stap in de goede richting zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 13