Aangeschreven en Aangenomen. Berichten uit Indonesië. H.E.D.W. 35 jaar. Wie zijn nieuwe bonnen goed wil besteden, bestelt bij Vert. J# Hageman 2e Jan Steens Amsterdam-Z. «t /v /v n mt i wk -m i aa 2c Jan Steenstruut 30, Tel. 23606 VOORN s Brandstof! enliandel M'n halve huishouding is er gek van geworden, maar Arie de Wit weet van niks die wast z'n handen in onschuld. Gelijk heeft-ie. Maar mensen, die zélf een zoon hebben, die aspiraties voor Ajax heeft zo'n jog, dat op de nominatie staat, z'n eerste proefwedstrijd voor welpen of adspiranten te spelen, zullen mijn hartekreet begrijpen. Het begon heel onschuldig. Op een mooie Maandagmorgen zit „meneer" in m'n post te grasduinen. Krantjes en brieven smijt hij stuk voor stuk op zij en als ik verontwaardigd vraag: „Hé daar, wat moet je met die post?" krijg ik als tegenvraag: „Is t'r geen aanschrijving voor me gekomen?" Ja, na die Maandag is de narigheid begonnen. „Is de post al geweest?" De eerste dagen vroeg de jongen het om het half uur alsof we, als vóór de oorlog, vier of vijf postbestellingen per dag krijgen. Toen was hij op de hoogte van de tijden en voor hij naar school moest, zat hij stil op het stoepje om dadelijk de postbode tegemoet te snellen, als de brievenbestel ler onze straat inkwam. Hij hoefde niet te vragen, of er wat voor ons was. Uit hoofde van mijn beroep, krijg ik elke dag een hele stapel. Dan zat de knaap onder in de trap en grab belde in de voorraad op zoek naar de aanschrijving de mededeling, dat de elftallencommissie rekende op zijn mede werking. Om onnaspeurlijke redenen bleef het zo zeer begeerde bericht uit en toen een vriendje wèl een aanschrijving had gekregen, wilde hij z'n vader ertoe pressen „meneer de Wit" op te bel len, om te vragen, of dat geen vergissing was. Maar vader liet zich niet overhalen. Als je bellen wil, doe je het zélf maar. Hier is het nummer. Ik dacht niet, dat hij het zou durven. Maar een jog dat graag iets wil, doet daar alles voor. In één keer draaien had hij de secretaris aan het toestel. En beleefd pratenJe sloeg er van achterover! Het was „ja meneer" voor en „o ja, meneer" na en met een „dèg meneer" legde hij tevreden de hoorn neer. „En?" vroeg ik, toch een beetje nieuwsgierig. „Als we onderling spelen, kom ik aan de beurt," was het antwoord. „Wat is dat eigenlijk, vader, onderling spelen?" Ik legde het uit en probeerde hehi wijs te maken, dat daar geen aanschrijving voor nodig was. Het hielp niet. De belang stelling voor de post bleef bestaan één keer tot ergernis van de post zelf, die de jongen de stapel brieven had toever trouwd en daarna een met port belaste zending uit de trap moest grabbelen, waar de lieverd het hele pakket had neerge smeten. Post zonder Ajax-aanschrijving was waardeloos! Natuurlijk kwam de aanschrijving, toen hij net een keertje niet naar de post had gevraagd. Ik hield de mij zo bekende uitnodiging even apart, maar toen ik zei: „Er is wat voor je gekomen," zei hij dadelijk gretig: „M'n aanschrijvingwaar is-t-ie Mensenlief wat werd die eenvoudige briefkaart bekeken en met glinsterende ogen bestudeerd. Bekeken en vergeleken, met die van het vriendje, dat dadelijk aanwezig was. Ze waren haast gelijk alleen bij het vriendje stond de datum-afstem peling een beetje schuiner! De hele familie moest aanwezig zijn, toen hij z'n proefwed strijd speelde. Het was of de knaap naar een gala-bal ging, zo poetste hij zich op. „Ik zou het zo zielig vinden, als hij niet goed genoeg was," vertrouwde m'n vrouw me toe. Vrouwen zijn in die dingen wat sentimenteler dan wij, mannen, en ze wou warempel hoe krijg je me zo gek? dat ik naar de officials toe ging om te vertellen „Dat ie goed genoeg is voor het eerste?" vroeg ik schamper. „Dat kan je aan de commissie overlaten die ziet zó wel of er wat in zit." Die wedstrijd „Moet je dat kind daar nu in die grote goal zien staan," sprak m'n vrouw medelijdend. „Die andere jongens zijn toch veel groter?" Daar zat wat in. Hoewel m'n zoon heel verdienstelijk een paar ballen uit „z'n heiligdom" hield, moest hij voor een kanjer van een schot in letterlijke zin bezwijken. Hij werd ten aan- schouwe van z'n bibberende moeder, met bal en al in het net geschoten. We kregen er haast ruzie om. „Die kon dat kind toch met geen mogelijkheid tegenhouden Hij kan niet eens bij de deklat!" „Klets toch niet," zei ik ontevreden. „Dacht je nu heus, dat de commissie dat niet ziet?" „Zou je denken, dat-ie er komt? Het zou zo'n geweldige teleurstelling zijn als „Ja, dat weten we nu zo langzamerhand wel," antwoordde ik ontevreden. Omdat nu eenmaal Ajax z'n lust en z'n leven is, doet het me voor „de aap" genoegen, dat hij goed genoeg was om in de toekomst de rood-witte kleuren te verdedigen. „Aangenomen!" gilde hij, toen-ie lang na ons thuis kwam. „Mooi zo als je maar weet, dat je voortaan met je vingers van de post af blijft," was mijn repliek VLINDER. Bij het secretariaat kwamen brieven binnen van André Kraan, Jan Koolhaas en Dick de Sterke. Onze clubmakkers maken het goed, doen natuurlijk veel aan sport en kruipen 's Maandags in de radio om de voetbaluit slagen niet te missen. Als ons eerste elftal gewonnen heeft, dan is het feest. De Ajax-pakketten zien onze jongens met vreugde tegemoet, dus, vrienden, vergeet het Ajax-Indië- comité niet. André, Jan en Dick, met belangstelling wachten wij jullie verdere berichten af. Ontvang de groeten en de beste wensen van de Ajax-familie. Kerels, houdt je goed. BROWN. De club van Verdoner, Rabbie, Benjamins en al die andere H.E.D.W.-vrienden bestaat 8 November 35 jaar, waarmede wij deze sportmakkers, die in de verschrikkelijke oorlogsjaren zo ontzettend veel leed hebben geleden, van harte feliciteren. Wij hebben diep respect voor de prestaties van de clubgenoten van wijlen S. Farro, de sympathieke tegenstander uit onze jeugd jaren, waartegen wij ruim dertig jaren geleden zo vaak een balletje trapten. In enkele jaren hebben de H.E.D.W.-ers het gepresteerd, hun club weer op te bouwen tot een organisatie, die er zijn mag. Zes senior-, één junior- en drie adspiranten- elftallen is H.E.D.W. weer rijk, een leger donateurs (trices) vormt een hecht fundament waarop rustig verder gebouwd kan worden en een goed verzorgd clubblad die buitenmodel Kroniek zag er best uit, redactie vertelt ons iedere maand hoe de HortusE.D.W. combinatie reilt en zeilt. En zij reilen en zeilen goed, de H.E.D.W.-ers, hetgeen wij van harte toe juichen. H.E.D.W.-vrienden, namens de Ajacieden, onze geluk wensen en nog vele gelukkige jaren in een vredige wereld. BROWN. ONTROUW Ja, Ajax ze heeft je eertijds wel bemind, Toen hield ze nog van je, dat grillige kind. Toen kon je haar nog echt waarderen Nu lonkt ze naar anderen, dat stuk schandaal! En treft je in 't hart, week aan week, telkenmaal! Zo wil ze je smachtend verteren Maar, Ajax, al mag je haar held niet meer zijn, Tóch krijgt jou die VROUWE FORTUNA niet klein! Ze legt jou toch niet in de luren. Je houdt koppig vol, want je bent toch een held? Hoe menige vijand heb je reeds geveld? Je stond wel voor hetere vuren! W. H. DRONKERS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 12