J eugdvoetbal-flitsen Van de Clubavond-commissie. Ons vijfjaren plan, voorstel van vriend Koomen, gaat vruch ten afwerpen. Na de oorlog lag het peil van ons jeugdvoetbal een stuk lager en stonden wij voor de moeilijke opgave een jeugd-afdeling te creëeren, die uiteindelijk het reservoir moest vormen, waaruit, net als vroeger jaren, de hogere elftallen aangevuld of versterkt konden worden. Dat Koomen's idee goed was en wij op de goede weg zijn bewijzen de uitslagen, die iedere Zondagavond bij ons binnen komen. Zondag 31 October j.l. boekten wij een record. Vrijwel alles gewonnen is heel ge woon, maar genoemde datum was het resultaat van negen wedstrijden; alles gewonnen, 81 goals voor en slechts 3 tegen. De hoogste score boekte juniores 2 n.l. 170 en spelen dat die knapen deden, zy wilden het record van Juniores I n.l. 150 verbeteren en dit gelukte dan ook, maar adspiranten 6, het elftal dat reeds zo'n uitslag op zijn naam had staan, kwamen zij niet voorbij. Het zit dus best met onze jeugd, maar het plei- zierigste is, dat alle elftallen meer dan behoorlijk voor de dag komen enmet goed Ajax-voetbal. De animo om lid van onze club te worden blijft groot, honderden jongens melden zich ieder seizoen aan, doch, hoe triest het soms ook is, de kans om aangenomen te worden, is en blijft heel klein. Zoals bekend, zijn wij er van afgestapt om alle wedstrijden en elf tallen te gaan bespreken, dus doen wij zo hier en daar een enkele greep. Juniores 1 zagen we slechts eenmaal spelen en wel tegen A.F.C. Het werd 50 voor onze boys, waarover de A.F.C.-ers best te spreken waren, daar zij zich bij voorbaat reeds ge slagen voelden. Jan de Boer Jr. in het doel deed het weinige dat hij te verwerken kreeg, in de stijl van zijn papa, dus alles O.K. Hans Boskamp je bent er nog lang niet, Hans, en de tegenpartij assistentie verlenen bij het maken van doelpunten, behoort er helemaal niet bij en Van Mourik gaven de tegen partij heel weinig kans. Ben Ras, Wim Anderiessen en Leen Metzger (namen om te onthouden) beheersten het mid denveld en kregen de A.F.C.-ers dus vrijwel geen gelegen heid om door te breken. Klopper, Kikkert en Blom hadden het druk en lieten, zoals de uitslag laat zien, zich dan ook niet onbetuigd. Been, die Dukker verving, deed het goed en Zwaag, verleden jaar goalgetter der adspiranten, zal nog even nodig hebben om onbetwist onze beste linksbuiten te worden, 't Zit er in, boy, dus maar flink oefenen. Juniores 2 zagen wij te Diemen tegen D.V.A.V. aan het werk. Wij troffen het schijnbaar niet, want na een 20 voorsprong, zakte de ploeg geweldig af en werd het met hangen en wurgen 22. Kees de Vlieger had aan beide doelpunten geen schuld, doch Tak had alle reden om over deze goals na te denken. Jan van Dyk was de beste van de ploeg en aan hem dankten wij tenslotte dit gelijke spel. Een week later werd Germaan met 170 het slachtoffer van deze misstap. Juniores 3 vergezelden wij naar de Ouderkerkerdijk om daar de concurrent S.A.V.M. te ontmoeten, 't Werd een zacht eitje en met een 4—0 zege keerden wij terug. Doelman Rosendahl kreeg vrijwel niets te doen, daar zorgden Twelker dat gaat aardig goed, boy, zeker les van papa gehad en Schoonder- woerd wel voor. Winter, Leunk en Michels heel goed en deze knapen veel bijgedragen tot de overwinning. Engelander dat pingelen moet je eens afleren, vriend met Staneke en Tol, zorgden voor de doelpunten. Beide laatstgenoemden schenen hun goede humeur thuisgelaten te hebben, zodat wij genood zaakt waren het een en ander recht te zetten. Zijn wij bij ons niet gewoon en houden daar bovendien helemaal niet van. Ver zoeke beleefd hiervan goede nota te nemen. Juniores 4 en 5 zagen wij nog niet spelen, maar gezien de uitslagen zitten deze teams wel goed in elkaar. Twaalfnul (twee keer) en negennul lijkt ons tenminste niet zo heel gek. Wij komen spoedig eens kijken, boys. Adspiranten 1 zagen wij slechts tien minuten spelen en dat was het laatste gedeelte van de match tegen de Volewijckers. Deze wedstrijd ging voor ons verloren (12), de enige neder laag, maar daar wij er, zoals gezegd, heel weinig van hebben gezien, komen wij op deze golflengte nog wel terug. Vole wijckers, dat zagen wij al direct, had een best ploegje, vooral dat bruine kereltje deed het goed. Adspiranten 2 speelde een heel goede partij tegen de O.V.V.O.-reuzen. Wij vreesden voor een dikke nederlaag, maar het pakte heel anders uit. Pim Volkers en zijn vriendjes hielden dapper stand en toen het einde daar was, waren de punten binnen. Klopper in het doel heel best. Majoor en Van Nes (die knaap behoedde ons, door de bal uit het doel te koppen, op het laatste ogenblik voor een gelijk spel) een tien en de rest er een met een griffel. Over enige jaren kunnen wij, om enkele speler tjes te noemen, Haarms, Koopman, Schep, Den Edel, Vos, De Haan en Tjepkema, van deze boys nog veel plezier beleven. Maar iedere dag een schotel bruine bonen eten, boys, en als het er af kan, veel fruit. Van de overige adspiranten-elftallen, zagen wij aleeen het vierde elftal spelen. Deze knapen staken die dag niet in het beste voetbalpakje. Saarloos en De Goede brachten er al heel weinig van terecht en Meyer vergat, dat voetbal met elf spelers en niet door solisten wordt gespeeld. Direct afgeven de bal, boy! En de captain moet zich eens goed oefenen in het nemen van penalties. Die overgeschoten strafschop kostte ons de wedstrijd, vriend. Watergraafsmeer won nu met 32 en de jongens van Ouwehand hadden er recht op. Adspiranten 3. Dat is me even wat, in drie wedstrijden 27 goals voor en 0 tegen. Wij komen spoedig eens kijken, jongens. Adspiranten 5. Ook heel goed. Drie gewonnen en één gelijk, 30 voor en 3 tegen. Goed zo, boys, jullie krijgen in het volgende clubblad een flinke beurt. Adspiranten 6. Van het zelfde laken een pak. Drie gewonnen, score: 12 voor en nul tegen. Bezoek en verslag volgt spoedig. Adspiranten 7. Alles gewonnen, 13 voor en één tegen. Deze knapen hebben wij al eens aan het werk gezien. Dit elftal doet het heel aardig en als er Zondag van de concurrent gewonnen wordt, dan staan de kampioenspapieren heel goed. Stroeve, v. d. Hengel, Pelser, Kraamwinkel, v. Steenbergen en hoe al die andere boys heten, zullen hun weg in onze clug wel vinden, 's Woensdagsmiddags maar goed trainen, boys, doch de school gaat in ieder geval voor alles. BROWN. Het laatste nieuws! Het laatste nieuws! VOOR DE AJAX-JEUGD. Zaterdagmiddag 4 December a.s. Sint Nicolaas in ons stadion. Sint Nicolaas en zijn knecht komen Zaterdagmiddag 4 December a.s. weer bij ons op bezoek en dus nodigen wij hierbij alle juniores en adspiranten uit om op die dag, des namiddags te 2.30 uur, in ons stadion aanwezig te willen zijn. Gezamenlijk zullen wij de goede Sint en zijn zwarte assis tent dan een waardige ontvangst bereiden en nu toffees, drop plus zoethout in Spanje ook zonder bon verkrijgbaar zijn, zal Pieterman wel een goed-gevulde zak lekkers mede brengen. Wij weten niet precies hoe laat de vriend van groot en klein arriveert, en hebben daarom beslag gelegd op enige sport- en lachfilms, zodat niemand zich tijdens het wachten behoeft te vervelen. Alle juniores en adspiranten óp Zaterdag 4 December a.s. dus naar het Ajax-stadion. DE JEUGDCOMMISSIE. 24 December 1948, een datum om te onthouden, want dan wordt onze jaarlijkse grote Kienavond gehouden. Van diverse trouwe leden hebben wij reeds toezeggingen voor prijzen ontvangen en als de voortekenen niet bedriegen, wordt het weer een prachtavond. Mocht U er echter behoefte aan gevoelen, alsnog een prijs beschikbaar te stellende clubavond-commissie is aan huis te ontbieden. Reeds nu zij er op gewezen, dat kienkaarten, welke worden beschreven of op andere wijze worden verontreinigd, geen recht op een prijs geven. Voorts heeft de Clubavond-commissie besloten om de Kien avond weer eens in Huize Suisse, Kalverstraat te houden, waarvoor ons van Directie-zijde alle steun is toegezegd. Wij kunnen o.a. beschikken over de grote voorzaal, benevens onze gewone zalen. Dames en heren, de clubgeest viert weer hoogtij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 10