H. REPKO HONKBAL. REGULIERSBREESTRAAT 24 TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE Ter gelegenheid van het behaalde landskampioenschap werden gelukwensen ontvangen van: Schoten, H.H.C., S.C. Haarlem, O.V.V.O., V.V.G.A., H.C.K., H.F.C. Haarlem, T.I.W., bondsvoorzitter D. Beets, de heer W. Drilling (lid van verdien ste van de N.H.B.), de heer K. Klaucke (competitieleider rayon Amsterdam), Honkbalnieuws, De Sportwereld en enige scheidsrechters. Met de volgende spelers veroverde Ajax tot dusver viermaal het kampioenschap van Nederland: 1924: J. Bieshaar, W. de Bois, Ch. Geudeker, J. Grootmeyer, A. de Kruyff, J. Martens, J. Pelser, P. Prins, D. Roodenburgh, R. Vunderink. 1928: W. Bakker, H. Blomvliet, J. Blomvliet, A. Bogaart, W. de Bois, G. Doon, J. Elzenga, H. Harinck, J. Smit. 1942: G. Beumer, K. Bloem, J. Blomvliet, H. Bosboom, J. ter Heide, A. Hordijk, L. de Koning, G. van Lobberegt, H. Rotgans, P. Weppner. 1948: G. Beumer, H. Bosboom, W. Geestman, J. ter Heide, R. Kok, A. Kraan, G, van Lobberegt, G. Losekoot, W. Prins, K. v. d. Schuyt. Zaterdag 4 September werd in het Olympisch Stadion, dat ondanks de gepeperde prijzen behoorlijk bezet was, Neerlands Sportfantasie uitgevoerd. Nu eens geen opwindende wedstrijden of recordverbete ringen, doch een rustige show, die nochtans de moeite waard was. Als slotapotheose verschenen de landskampioenen van 32 sportbonden en de Olympische ploeg op het grastapijt. Van het effect ging echter veel verloren, doordat het aankondigen en binnentreden der kampioenen niet tegelijkertijd geschiedde. Onze honkbalploeg bv. verscheen pas, toen het voetbalelftal van Suriname, dat de rij der kampioenen sloot, werd af geroepen. Met het oog op de sportshow en de voetbalmatch Ajax- Xerxes werd de erewedstrijd tussen onze kampioensploeg en de Rest van Nederland pas Zaterdag 18 September in het Ajax-stadion gespeeld. Ofschoon het voor honkbal gerust iets warmer had kunnen zijn en een dergelijke ontmoeting de sfeer van een competitiewedstrijd mist, heeft het publiek van be hoorlijk spel kunnen genieten. In het veld deed Ajax stellig niet voor de bondsploeg onder. De Rest was echter productiever, wat niet zo verwonderlijk is, daar haar team stuk voor stuk uit hitters bestond. Nochtans bleven de slagprestaties der onzen beneden de verwachting. Wel is waar was werper De Mon er goed in, doch het uitzoeken der ballen liet nogal te wensen. Trouwens, dit onderdeel is het afgelopen seizoen toch niet onze sterkste zijde geweest. Ver scheidene spelers, die op dit gebied een reputatie hebben op te houden, konden niet op dreef komen. Ook de stootslag wordt nog door te weinig spelers toegepast. Wanneer elkeen zich hierop in het volgende seizoen terdege oefent, zal de tegenpartij voor veel meer verrassingen komen te staan. Nu weet zij meestal van te voren, wie zich van deze tactiek bedient. Voorts vraagt het honklopen van een enkeling nog dringend verbetering. Met uitzondering van het begin was ons veldwerk daaren tegen belangrijk beter dan in 1947. Nu nog iets over de wedstrijd zelf. In de 3e beurt nam de Rest een voorsprong. Pronk kreeg 4 wijd en kwam thuis op een slag van De Bruin, die op een tik van C. Holewijn eveneens de thuisplaat kon passeren. Even later wilde Ter Heide na 2 slag een hoge bal stoten. De bal rolde in het foutgebied en Jan kon vertrekken. Een slag van Kok verwerkte korte stop Ch. Urbanus uitstekend. In de 5e ronde werd Prins een vrije loop toegestaan. Bij het stelen van het tweede kussen gooide vanger Geurts onzuiver aan, waar door onze clubgenoot de achterstand kon verkleinen. Vervol gens was de combinatie weer aan bod. Met een fraaie klap kwam de snelle De Bruin op het tweede honk, bereikte weldra het 3e en liep binnen op een opofferingslag van C. Holewijn. Geurts forceerde een vrije loop en Hoogenbos gaf een goede tik. Beiden konden scoren na een hit van Ch. Urbanus. Ajax bleef het antwoord niet schuldig, al was daar de medewerking der tegenpartij voor nodig. Kok mocht wandelen en ook Prins bereikte na een stootslag het honk. Nadat een onzer op 3 slag was uitgegaan, sloegen Van der Schuyt en Geestman de bal het veld in. Van de daarbij begane veldfouten maakten Kok, Prins en Geestman gebruik om het thuishonk te overschrijden. Ware het niet, dat Keulemans een moeilijke bal van Bosboom schitterend had gevangen en door het onmiddellijk aanraken van het 3e honk ook Geestman een nul had bezorgd, dan zou een nog gunstiger resultaat niet uitgesloten zijn geweest. In de voorlaatste inning zag Van der Schuyt een vuurpijl van Hoogenbos juist achter zich in de open tribune verdwijnen. De bal stuitte echter dadelijk in het veld, zodat de Haarlemmer niet verder dan het 2e honk kwam. Hem werd echter toege staan allé honken af te lopen, zodat hij de stand op 46 kon brengen. Even voor het einde mocht Neefjes nog als pinch- hitter zijn geluk beproeven, doch het baatte niet. Veilige honkslagen werden gegeven door Hoogenbos (2), De Bruin (2), C. Holewijn (2), Ch. Urbanus, De Mon en onze clubgenoot Geestman. Rest (De Mon)12 x i3 sl., 3 x 4 w, 1 hs tegen. Ajax (Geestman)7x3 sl., 2x4 w., 8 hs tegen. Inningscijfers Rest: 002003010 6 Ajax: 000010300 4 Al is Ajax er dan niet in geslaagd aan de traditie, dat de landskampioen niet van de Rest kan winnen, een einde te maken, toch heeft zij behoorlijk partij gegeven en getoond, de eretitel waardig te zijn. Liet bondsnegental was als volgt samengesteld: werper: De Mon (Schoten); vanger: Geurts (Schoten); le honk: Hoogen bos (H.H.C.); 2e honk: Pronk (V.V.G.A.); korte stop: Ch. Ur banus (O.V.V.O.); 3e honk: Keulemans (Schoten); links-vel- der: De Bruin (Blauw Wit); middenvelder: Gaartman (H.H.C.); rechts-velder: C. Holewijn (V.V.G.A.). Het is wel aardig te vermelden, dat van de huidige kam pioensploeg alle spelers op twee na reeds in de jeugd- competitie voor ons zijn uitgekomen. Van Lobberegt trad in 1938, juist na zijn juniorestijd, tot onze vereniging toe. Geest man is een jaar of vijf lid. Voor hem en Wim Prins is het een bijzonder gunstig honkbal jaar geweest, want zij maakten ook nog deel uit van het Nederlands negental, dat Zondag 1 Augus tus j.l. te Antwerpen met 141 van België won. Het was jammer, dat André Kraan, die acht competitie wedstrijden heeft gespeeld, wegens zijn vertrek naar Indonesië bij de hoogtepunten van het seizoen niet tegenwoordig kon zijn. Intussen mocht ik van hem reeds een epistel ontvangen, waarin hij zijn clubgenoten hartelijk groet. Hij ziet hun brieven met spanning te gemoet. Hier volgt zijn correspondentie-adres: Sergt. A. Kraan, 270822237, Ost. Cie 403 BI, Veldpostkantoor Semarang. Uit het keurig verzorgde overzicht van onze scorer W.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 8