Van onze Reserves. Belangrijk. af en kwam het woord aan de Volewijckers. De Ruyter opereer de nu in de groen-witte voorhoede, doch veel effect sorteerde deze omzetting niet. Hij en zijn clubgenoten ondervonden van Stoffelen, v. d. Hart en Van der Veen zulk een zware tegen stand, dat er haast geen doorkomen aan was. Gelukte dit toch, dan stonden er altijd nog Potharst en Beumer, die zich schijn baar heilig hadden voorgenomen, geen doelpunten te laten maken. Jan zat er op, als de bok op de haverkist, speelde als in zijn beste dagen en Gerrit, eindelijk dan toch weer in hét eerste elftal aangeland, was geen ogenblik van plan, door fouten of slecht spel, die moeilijk verworven plaats in gevaar te brengen. Bravo, Gerrit! Als laatste troef bleef dan nog over Leentvaar. Bep heeft wel geteld één moeilijke bal gehad, die hij er keurig uithield, voor de rest was het meer huis-, tuin- 'en keukenwerk, dat hij heel rustig opknapte. Nog een paar van deze matches en wij behoeven ons over het goalkeeper's-vraag- stuk geen zorgen meer te maken. Een twintig minuten voor het einde kwam er weer vaart in onze voorhoede. Guus en Gerrit ondernamen om beurten snelle rennen naar het Volewijckers- doel en dat inspireerde ons team zo, dat het overwicht van de 't IJ-kanters langzaam maar zeker verleden tijd werd. Het spelbeeld uit de eerste helft keerde terug, er kwamen weer kansen, zelfs heel goede kansen. Wij zagen Cor v. d. Hart op doel afstuiven en oer-hard naast kogelen, wij zagen een kei-hard schot van Michels over de lat vliegen en een paar prachtige kansen naar de andere wereld helpen, maar een doelpunt bleef uit, totdatde Volewijckers te hulp kwamen. Fischer was er weer eens vandoor gegaan, zijn voorzet daalde voor het vijandelijk doel neer en toen gebeurde, waarop wij al zo lang zaten te wachten. Eén der Volewijckers kopte bijna in eigen doel, Hagenaars sloeg in vertwijfeling de bal tegen de paal, waarna de actieve Bruins de terugspringende bal in het net schoot (20). De buit was binnen. Tweemaal schoot Bruins nog langs Hagenaars, tweemaal keurde de heer Twisterling af. Éénmaal zeer terecht, de vierde goal liet twijfel, 't Interesseerde geen fluit, de overwinning stond vast. Hulde, mannen! Op naar de volgende étage. BROWN. De start van Ajax 2 was uitstekend. De altijd lastige uit wedstrijd tegen Blauw Wit 2 werd met 30 gewonnen en D.W.S. 2, de kampioen van verleden jaar, kreeg met 21 klop. Collega Adé vertelt van deze spannende match het volgende: ,,De honderden leden, dieniet gekomen waren om Ajax 2 D.W.S. 2 te zien en onze tribunes onbevolkt lieten, hebben ongelijk gehad. Het was een wedstrijd van goed gehalte en veel spanning, waarbij vóór de rust D.W.S. en daarna Ajax de toon aangaf. De D.W.S.-ers liepen vlot van stapel en lieten een gedegen samenspel en goed onderling verband tussen de linies zien. Dat deze deugden onbeloond bleven, kwam door een tekort aan schotvaardigheid van hun binnentrio dat evenals het onze op de kritieke momenten het extra tikje tempo of baltechniek tekort kwam om tot resultaten te komen. En als zij wél op tijd schoten, was het steeds doelman Leentvaart, die hun de weg versperde, behalve dan die éne keer, toen hij totaal uit positie gespeeld, het leer langs zich zag gaan, doch toen was spil Looyen de reddende engel, die de bal uit de doel- mond trapte. Van onze zijde was het vooral de linkerwing WygaFokke, die de gevaarlijke momenten schiep. Eens, toen Wyga „over de hele" naar Smit geplaatst had en deze het leder direct in D.W.S.' doelgebied deed belanden, scheen ook hier een doelpunt niet te voorkomen. Een snoekduik van de blauw-zwarte doel man bracht echter toch nog redding. We kwamen wat goedkoop aan ons eerste doelpunt. Een vrije schop „op de rand" gegeven, doch waarvoor wij geen reden konden zien, werd geraffineerd door een toelopende Wolfers en een schietende Ter Horst in een doelpunt omgezet. En zo gingen we de rust in met een wat geflatteerde 10 voorsprong. Een prachtige through pass vanLooyen verschafte kort na de hervatting D.W.S. een kans, die ook Leentvaart niet meer vermocht te keren, 11. Daarna ontwikkelde zich een interessante strijd om het win nende doelpunt, waarbij onze jongens, vooral dank zij de goed steunende middenlinie, het beste van het spel hadden. DW.S. vocht met de rug tegen de muur en werd geheel op eigen helft teruggedrongen. Zelfs Beumer, die een solide partij back speelde, kwam zo nu en dan over de middenlijn. Een schot van Fokke, door de keeper corner gewerkt, bracht indirect de beslissing. Wel werd de hoekschop weggekopt, doch in het daaruit volgende kopduel, werd D.W.S.' doelman ten tweede male geslagen, waarbij Fokke het laatste zetje gaf en zo behaalden onze reserves een kleine maar toch wel gezien hun spel in het laatste half uur verdiende overwinning op de kampioenen van het vorig jaar." Van de Volewijckers 2 werd echter met 03 verloren, doch D.W.V. 2 kon het in ons stadion niet bolwerken. Met 14 moesten de Nieuwendammers de vlag strijken. Theo Brokman scoorde vier fraaie doelpunten. Ajax 3. Het derde elftal zette het nieuwe seizoen ook heel goed in. In Bussum werd met 41 van B.F.C. 2 gewonnen en S.D.W. 2 verloor van ons team met 25. Dit elftal, met krachten als Gischler, Groenewoud, v. Wijngaarden en v. d. Pol kan het ver brengen. Tegen S.D.W. zagen wij deze A jacieden in actie en zij gaven een best spelletje weg. Worden we kam pioen, mannen? Ajax 4 verloor van E.D.O. 2 met 12, hetgeen geen slechte prestatie is geweest. Lange tijd had ons elftal de leiding, doch een paar ongelukkige momenten in de achterhoede bezorgden ons de nederlaag. Van Rapiditas 2 werd met 10 gewonnen, zodat de balans weer in evenwicht ligt. BROWN. Aan alle leden. In verband met een vlotte afwerking van de door II ver schuldigde contributie, verzoek ik U beleefd er voor te willen zorgdragen, dat deze zo spoedig mogelijk betaald wordt. U kunt betalen op ons veld bij de eerstvolgende thuiswedstrijd of gireren op postrekening no. 123977 ten name van de Pen ningmeester van A.F.C. „Ajax", waarna U het diploma wordt toegezonden. Ik moet U hierbij nog opmerkzaam maken, dat, indien U vóór 1 November 1948 Uw contributie zonder voorkennis niet betaald hebt, ik aanneem dat U geen prijs meer stelt op Uw diploma, zodat ik dan ons bestuur zal moeten voorstellen tot afvoeren over te gaan, hetgeen natuurlijk niemand ontslaat van zijn lopende verplichtingen ten opzichte van onze ver eniging. Vertrouwende op Uw aller medewerking, Namens het bestuur, W. F. VOLKERS, le penningm. Ajax-Xerxes. - Kelderman in actie, v. d. Veen en v. d. Hart in gespannen aandacht. Foto v. d. Randen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 7