menten van onze doelpunten-fabrikanten. Na ongeveer een half uur kwam er één uit de bus. Na een algemene aanval, zeilde de bal naar de geheel vrijstaande Fischer. Gerrit profi teerde onmiddellijk, zwenkte naar binnen en schoot de bal onhoudbaar onder de lat (10). Het bijna uitverkochte Ajax- huis juichte, de zaak ging goed en wat het belangrijkste was, ook ons binnentrio begon op toeren te komen. De combinatie vlotte ineens een stuk beter, de passes kwamen meer en meer op maat, met gevolg een in moeilijkheden komende D.O.S.- verdediging. De Utrechtenaren hielden echter stand en zonder veranderde score kwam de rust. Joop Stoffelen, door een kei-harde bal tegen zijn hoofd, groggy geschoten, bleek niet in staat verder te spelen, waar door Ad. Waldeck binnen de krijtlijnen verscheen. Ad. paste zich direct goed aan en alhoewel zijn plaatsen van de bal ook niet haarzuiver is, deed hij defensief en aanvallend toch zo'n goed werk, dat het uitvallen van Joop geen nadelige gevolgen heeft gehad. Wel kreeg hij door een misverstand bijna de gelijkmaker op zijn rekening, doch gelukkig dreef de bui over. Gesteund door de wind, ging in de^ tweede helft het initiatief voornamelijk van onze ploeg uit en had Pindus niet op feno menale wijze een loei van Fischer uit zijn doel gestompt, dan hadden wij reeds kort na de hervatting vol levenslust de ruimte in kunnen kijken. Deze voorstelling ging helaas niet door en toen de D.O.S.-rechtsbuiten er in slaagde de bal langs Leentvaar te schieten, viel de schaduw van een gelijk spel of nog erger, misschien een nederlaag, over ons stadion, 't Was een down-hit en even vreesden wij het ergste, maar een doffe dreun van Fischer, die via paal, deklat en Pindus geen snars opleverde, deed de hoop weer wederkeren. Rinus Michels met een prachtige kopbal tegen de paal en een wonderlijk geval van Drager, brachten de stemming er weer in en bij onze spelers de moed om energiek door te zetten. Deze deugd werd beloond. Bruins legde de grondslag. Gerrit kreeg de bal vrij, plaatste scherp naar Drager, die meteen het leder naar de D.O.S.-doelmond zond, waar de meegestormde Van Dijk precies op tijd aanwezig was om de uitlopende Pindus met een magni fieke kopbal te passeren. Een fraai doelpunt. Opluchting binnen en buiten de lijnen. Nog tien minuten spelen, 21 vóór en onze jongens in ,,a winning mood". Wij noteren een paar razende rennen van Fischer, een geannuleerd doelpunt van Bruins en een paar kranige saves van Pindus. Een redding op het kantje van Leentvaar en dan in de laatste seconde een corner op ons doel ,die in de vlucht afgefloten wordt. Tijd. De eerste punten zijn binnen. Schouderklappen en vreugdezang onder de douches. Goed gedaan, folks. Allemaal een poot en Gerrit Beumer, de debutant, een heel stevige. Spelmoment uit de wedstrijd Ajax-Xerxes. Foto v. d. Randen Blauw WitAjax 10. In een harde wedstrijd, ontsierd door vele botsingen en tackles, is Blauw Wit er in geslaagd, de twee kostbare punten in de wacht te slepen. Een kort na de aanvang op enigszins gelukkige wijze verkregen voorsprong Jan Potharst ge raakte even onklaar, waardoor Bergman gelegenheid kreeg een schot in te zenden, dat Leentvaar te machtig bleek werd door Blauw Wit hardnekkig verdedigd en wat onze ploeg ook probeerde, het wilde niet gelukken, Van Raalte, die uitstekend zijn doel verdedigde, te passeren. Hoe mooi de aanvallen ook werden opgezet en hoe goed er meestal werd gecombineerd, de verdiende gelijkmaker bleef uit en bij het eindsignaal van de heer Nijs, o.i. de beste referee der Hollandse velden, die deze moeilijke wedstrijd weer op zijn joviale en prettige wijze leidde, was de overwinning stellig niet terecht gekomen bij de ploeg, die haar verdiende. Het grootste gedeelte van de match waren wij sterk in de meerderheid en moest Blauw Wit zich hoofdzakelijk bepalen tot uitvallen, die echter niet zonder ge vaar waren. Eenmaal ontsnapte ons doel hierbij op miraculeuze wijze aan doorboring (bal op de lat, gevolgd door scrimmage) en een andere maal, dat was na de rust, liet Bergman, na zo'n Blauw Wit attack ons net wederom bollen. De heer Nijs keurde echter af, omdat z.i. Bergman buitenspel stond, waar mede niet iedereen accoord ging. Aan de andere kant mocht Blauw Wit niet klagen bij een schot van Drager tegen de paal en bij een dubieuze handsbal in haar strafschopgebied, waarover de geleerden het eveneens niet eens waren. Naar onze mening liet de heer Nijs zeer terecht doorspelen, daar het hier meer een reflexbeweging betrof. Met dat al lagen de factoren geluk en pech vrijwel gelijk en hebben beide teams elkander dus niets te verwijten. Wat de gevolgen van de harde botsingen betreft, kwam de Stadionclub er slechter af, daar twee Blauw-Witters vervangen moesten worden en het bij ons slechts bleef bij „opkalefateren" van de verkreukelden. Alzo kregen wij de derde nederlaag te incasseren, maar gezien het goede spel van onze jongens een ieder heeft zijn uiterste best gedaan, doch het wilde nu eenmaal niet zien wij met vertrouwen de komende wedstrijden tegemoet. Naar wij vernamen, heeft de Blauw Witter, Boonkamp, tijdens de wedstrijd een been gebroken. Wij wensen deze jeug dige sportmakker een spoedig en algeheel herstel toe. AjaxVolewijckers 20. In een door onze jongens, vooral voor de rust goed gespeelde wedstrijd, is het gelukt, de Volewijckers een 02 nederlaag toe te brengen. Vanaf de aftrap nam Ajax het spel in handen en kregen de Over 't IJ-ers gelegenheid hun defensieve kwali teiten te tonen. Zoals bekend, is verdedigen de groen-witten wel toevertrouwd, maar toch verschenen onze aanvallers meer voor doelman Hagenaars, dan hun vermoedelijk lief was. Tel kens moest deze doelman in actie komen, en alhoewel hij zich goed door enige moeilijkheden heensloeg, leek, door het onver zettelijke-, stuwende spel van Cor v. d. Hart en Joop Stoffelen, capitulatie slechts een kwestie van tijd. Die capitulatie kwam feitelijk nog geheel onverwachts en zelfs voor Hagenaars wel op zeer ongelukkige wijze. Dit geschiedde n.l. op de volgende manier. Guus Drager kreeg de bal op een gegeven moment vrij, plaatste hem naar v. Dijk, die het leder doorkopte naar.... een Volewijcker. De Over-kanter sprong hoog op en kopte tot zijn schrik de bal de verkeerde richting uit, n.l. buiten bereik van zijn uitgelopen doelman in het verlaten doel. Een zeer goedkoop doelpunt, dat ons team een stevige aansporing gaf, om een fel en langdurig offensief in te zetten. De Volewijckers hadden nog maar heel weinig in de melk te brokkelen, ver dedigden met man en macht en mochten zich meerdere malen gelukkig prijzen, bij ontsnappingen op het kantje. Een schot tegen de onderkant van de lat, naar wij menen van Michels, had hierbij zeker een beter lot verdiend. Opvallend was het harde werken en goede spel van Gé Bruins. Onvervaard trok hij steeds ten aanval, ging voor niemand opzij en had maling aan zware dekking of body-checks. Zijn stug doorzetten en goed spelverdelen heeft dan ook veel tot deze overwinning bijge dragen. Tot de rust bleef het spelbeeld vrijwel onveranderd. De druk op het Volewijckers-doel werd wel iets minder hevig, maar toch stevenden op links, Drager en Van Dijk, op rechts, Michels en Fischer, steeds met goed samenspel op Hagenaars af. Alle aanvallen werden echter voor het Volewijckers-heiligdom uit een geslagen of vonden een einde in de veilige handen van groen-wit's doelman. De tweede helft begon wederom met enige daverende Ajax- aanvallen, maar toen succes uitbleef, flauwde de aanvalsgeest

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 6