AJAX-D.O.S. (2-1) Fischer heeft met een keihard schot ons de leiding gegeven. (Foto v.d. Randen) seizoen voor ons in de soep. De fut was eruit en voor Xerxes de overwinning bekeken. Faas gaf nog een paar solo-nummertjes weg, kogelde tegen de paal en legde de grondslag voor Xerxes' derde doelpunt. Even later viel het doek en mochten wij na kaarten over een verloren match, die vleugen goed spel te zien gaf, ontsierd werd door een enkele valse toon, maar de Rotterdammers een verdiende overwinning bracht. StormvogelsAjax 40. Evenals zijn collega, Kelderman, had doelman v. d. Heide, die nu ons elftal uit de goalkeepers-impasse moest helpen, het pech, kort na de aanvang te worden gepasseerd. Of dit doel punt onze jongens meteen uit het lood sloeg, weten wij niet, maar te oordelen naar hetgeen ons over het IJmuider-drama werd verteld wij waren er niet bij is het van onze kant een droevige vertoning geweest. Zij, die nog goed voor de dag kwamen, waren Stoffelen, v. d. Hoeven en voor de rust Jan Potharst. De debuterende Rolf Leeser kreeg zo weinig steun en zo'n bitter beetje goed toegespeelde ballen te ver werken, dat hij mislukken moest, 't Is nu eenmaal zo, dat een debutant, zonder medewerking van zijn teamgenoten, het net zo goed kan laten afweten, daar je van heel goede huize moet komen, om onder dergelijke omstandigheden je brevet te halen. Rolf haalde nu zijn vurig verlangd diploma niet, is weer teruggezakt in het grote leger der onbekende baltrappers en tochvragen wij voor deze jongeman nog enige kansen. Het zit er in, heren, geeft hem dus t.z.t. een „fair chance". Wat zullen wij van deze match nog verder vertellen? Men heeft in krant en sportblad kunnen lezen van Kraak, die een paar venijnige schoten nonchalant en elegant uit zijn doel toverde, van v. d. Heyde, die toch heus zo slecht niet stond te spelen en van ons tik-tak-spelletje, dat door de nimmer- aflatende IJmuidenaren aan flarden werd gescheurd. Men heeft kunnen lezen, hoe de van strijdlust blakende IJmuide naren onze ploeg ert onder hielden. Van strijdlust blakend kijk, mannen, dat is o.i. hetgeen wat bii ons ontbreekt. De capaciteiten zijn aanwezig, onverschillig hoe men de ploeg samenstelt, doch de wil ,,to make the best of it" is zoek. Een beetje meer enthousiasme, een tikkeltje zuiverder plaatsen en al het leed is verleden tijd. Come on, boys, de kop weer in de wind. Ajax—D.O.S. 2—1. Nauwelijks was de strijd ontbrand, of wij wisten het. Dit Ajax-team was bereid alles te geven om de smaad van twee nederlagen uit te wissen. De „op hoop van zegen"-geest was uitgebannen en daarvoor in de plaats stond nif de ijzeren wil, om D.O.S. de beide punten afhandig te maken. Janie v. d. Veen riskeerde niets, bleef steeds in de buurt van de achter hoede en liet het steunen van ons aanvalsquintet vrijwel aan Stoffelen en v. d. Hart over. Joop en Cor deden dit zeer behoorlijk alleen het zuiver plaatsen van de bal liet nog wel iets te wensen over zodat er voor Drager c.s. plenty werk aan de winkel kwam. Guus had er zin in en demonstreerde dit op een wijze, die niet misverstaan kon worden. Snelle rennen en scherpe voorzetten stonden weer op zijn program en daar ook Fischer, nu goed zijn lijn houdend, in ijltempo speelde, ging de D.O.S.-verdediging een zware middag tegemoet. Die verdediging, met de puik spelende linksback en lenige doelman Pindus aan het hoofd, was echter niet voor een kleintje ver vaard en dit klemde te meer, daar ons binnentrio in den beginne zijn draai niet kon vinden. Er werden door dit drie manschap kleine technische fouten gemaakt, die voor de Utrechtse defensie net voldoende waren om op tijd opruiming te houden. Met wind mee resulteerde dit in lange trappen naar de D.O.S.-voorhoede, die met haar rappe vleugelspelers, debu tant Beumer en Jan Potharst voor moeilijke problemen stelde. Jan, weer in uitstekende vorm, en Gerrit hulde voor onze honkbal-crack losten met behulp van Janie vrijwel alle puzzles op en waar zij geen antwoord op wisten, wel, dat nam Leentvaar heel rustig voor zijn rekening. Achter zat het dus goed en bleef het hoofdzakelijk wachten op doorslaande argu-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 5