WÊKÊÊ aan scherven. Eén goede save had hem misschien in de dubbele betekenis nog redding kunnen brengen, maar die kans kwam niet en toen een nieuwe blunder van onze defensie, Kelderman tot wanhoop bracht, was zijn „met-roem-belaan-voetbal- sprookje' 'uit. Onze goalie was van de kaart en kon alleen nog hopen op een dragelijke uitslag, 't Is drie tegen één geworden, maar de manier waarop onze gedemoraliseerde doelman soms naar de bal stond te wuiven, was angstig om te zien. Jammer, dat het zo gelopen is, want Kelderman heeft van doelverdedi- gen kaas gegeten, dat staat voor ons vast. Kop op, kerel, laat je niet ontmoedigen, als je volhoudt, moet succes komen. Zo stond het dan na tien minuten 20 voor de Xerxanen en AjaxXerxes 13. gezien het spelbeeld, was onze kans op de zege vrijwel ver- Zij was niet slecht geweest, de ouverture. Het grote E.D.O. keken. Xerxes, die grootste kampioens-plannen heeft en, al- van 19471948 werd in ons stadion met 43 geklopt, Eind- hoewel haar ploeg het vorig seizoen op ons veld beter spel te hoven zag in de lichtstad vijfmaal haar lamp uitgaan zien gaf, o.i. een goede gooi naar de titel zal doen, speelde, waartegen één genekte Ajax-Bi-Arlita en Willem II kreeg gedragen door het succes, fanatiek verder. Onze zonder enig gelegenheid, of liever geen gelegenheid, revanche te nemen verband ronddartelende voorhoede, kreeg tegen de potige voor de indertijd te Gorinchem geleden 05 nederlaag. Na met Xerxes-verdediging vrijwel geen kans, het Wilkes 2 lastig te 51 te hebben vóórgestaan, werd het uiteindelijk 64 voor maken en de weinige moeilijke vraagstukken, die deze doelman captain v. d. Veen en zijn medestrijders, zodat wij een pietsie kreeg voorgelegd, loste hij kranig op. 't Bleef tot de rust vertrouwen hadden in en voor de dingen, die komen gingen, 02, waarmede wij niet eens ontevreden mochten zijn, daar oftewel de gala-voorstelling van de nieuwe voetbal-opera een paar fraaie mistrappen van één onzer verdedigers met 19481949. 't Werd, heel prozaïsch gezegd, een daverend meer geluk dan wijsheid zonder voor ons nadelige gevolgen fiasco. Het koor zong vals als de kanariepiet van onze buren bleven. Na de pauze kregen wij de indruk, dat er voor rood-wit en toen Cor v. d. Hart een solo-nummer weggaf, dat helemaal toch nog „muziek" inzat, daar Xerxes geheel op eigen helft niet in het stuk voorkwam, was Wilkes zo onaardig onze werd teruggedrongen en Cas Louwe c.s. alles moesten geven nieuwe goalie, Kelderman, tot figurant te degraderen. De be- om doelpunten te voorkomen. Zij slaagden slechts gedeeltelijk, trekking, doelverdediger, kan een buitengewoon prettige-, Een slecht weggewerkte bal van Wilkes 2 gaf Michels aan- maar ook een „damned job" zijn en als je de eerste de beste leiding een fiks schot in te zenden, dat niettegenstaande een bal goed stopt (dat weet iedere doelman) zit je meestal op wanhopige poging van De Leeuw, doel trof. Alzo 12 en dus fluweel, maar o wee, als de voetbalgoden iets onsympathieks nog mogelijkheden voor een draw. 't Scheen voor elkander met je voor hebben; dan lig je voor een twintigduizend koppig te komen, want opgestuwd door Stoffelen en v. d. Hoeven forum op de pijnbank. Vriend Kelderman had de voetbalgoden in deze match de beste spelers van ons team zat onze tegen. Nerveus, vanwege zijn debuut in groot voetbal, kreeg aanval steeds voor het Xerxes-doel. Het wilde echter niet hij na luttele minuten de bal, die hij nu priecfes niet moest gelukken de bal voor de tweede maal in het net te deponeren hebben. Alles was misschien welkom geweest, een kogel, een en toen tot overmaat van ramp een „geheide" penalty wor- verre schuiver, misschien een penalty, maar deze kansloos- den die tegenwoordig niet meer uitgedeeld? aan het makende-blunder van zijn clubgenoot sloeg alle zelfvertrouwen scheidsrechterlijk oog ontging, lag de première van het nieuwe V AJAX-D.O.S. Bruins en Drager belagen doelman Pindus. (foto v. d. Randen)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 4