Leden klommen in de pen Van de Clubavond-commissie. Theo Barentsen, die, zoals bekend, een rustkuur moest ondergaan en gelukkig alweer aardig op dreef komt, werpt een balletje op voor de cricket-afdeling. „Beste Ferry en cricketvrienden. Allereerst natuurlijk allemaal gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap, en kan ik jullie gerust zeggen, dat het mij ten zeerste spijt, dat ik daar niet bij vertegenwoordigd kon zijn. De rede hiervan was jullie bekend, de rustkuur, welke ik ondergaan moest, was voor mij dikwijls een marteling, haast iedere Zondag mopperde ik op het slechte weer, dacht ik: het is weer Zondag, er moet weer gecricket worden, ook dacht ik wel eens, gelukkig, regen, deze wedstrijd wordt vast vandaag uitgesteld, doch als pechvogel had ik pech, want alle wed strijden zijn doorgegaan, regen of geen regen. Na ruim acht weken gerust te hebben, ben ik weer thuis gekomen en het beroerde is, dat de competitie is afgelopen, dus geen wedstrijd meer zie, doch waarom getreurd, het kam pioenschap is er, en ik hoop volgend jaar weer geheel fit in jullie midden te zijn om in de 2e klasse mijn steentje bij te dragen, ik ga goed vooruit en loop de 100 meter alweer in een kwartier (nieuw Nederlands record voor hartpatiënten). Ferry, ik hoop dat door dit kampioenschap de animo voor cricket bij de Ajax-leden groter zal worden en wij over een paar jaar minstens drie (cricket)-elftallen zullen hebben, misschien dat Jan Elzenga of A. de Wit ook nog wat reclame voor het stiefkind kunnen maken. Tot kijk, sportgroetend, THEO BARENTSEN." Dick de Sterke en Ruud Saarloos, zijn naar Indonesië vertrokken. Beide Ajacieden zonden het bestuur een afscheidsbrief, die wij in extenso hebben opgenomen. „Mijne heren, Tot mijn leedwezen moet ik U mededelen, dat ik gedurende van 27 Augustus a.s. tot mijn terugkeer uit Nederlands Indië de kleuren van ons Rood en Wit niet zal kunnen verdedigen. Het zal U waarschijnlijk reeds bekend zijn, dat ons bataljon op bovengenoemde datum vertrekt. Ik maak van deze gelegen heid gebruik het bestuur en sportvrienden bijn beste groeten over te brengen en een tot weerziens toe te roepen. Met sportgroeten, B. D. DE STERKE." Vgd. B. D. de Sterke, RAO-Off. 403e Bat. Inf. Veldpostkantoor Batavia. „Mijne heren, Hiermede bedank ik het bestuur en mede-clubgenoten voor de prettige tijd, welke ik bij Ajax heb gehad. Ik moet helaas voorlopig afscheid nemen, om mijn militaire plicht in Indië te gaan vervullen. Ik hoop, dat Ajax weer tot de beste moge behoren, zodat wij in Indië een klein beetje mede kunnen genieten van hetgeen Ajax presteert. Ik wens Ajax dan ook succes en hoop over twee jaar weer zelf actief deel te kunnen nemen. Met sportgroeten, RUUD SAARLOOS." Dick en Ruud. Als 'jullie dit onderschrift leest, staan 'jullie reeds op Indische bodem. Wij, die vele jaren, door het jeugd-voetbal, met jullie optrokken, weten, dat gij mans genoeg zijt om met beide benen op de grond te blijven. Wij vertrouwen dan ook, over enige jaren twee „kerels gelijk bomen" terug te zien en hopen, dat jullie diensttijd mag „omvliegen"Jongens, houdt je goed en tot wederziens! (B.) Onze kienavond. Het jachtseizoen is begonnen en dus zijn de leden van de Clubavond-commissie ter jacht getogen. Waarvoor, zult gij vragen Twee woorden zijn voldoende: „Onze kienavond" in Decem ber a.s. Genoemde heren hebben op zich genomen weer voor wel voorziene tafels te zorgen, dit met medewerking van hun trouwe clubmakkers, mensen, die altijd voor de vereniging klaar staan en waar men nooit tevergeefs behoeft aan te kloppen voor prijzen enz. Welnu, dames en heren, de Clubavond-commissie is reeds nu gaarne bereid Uwe gaven in ontvangst te nemen en weest bij voorbaat verzekerd van onze grote dank. Klaverjassen. Men fluistert, dat de Ajax-dames zo geweldig kunnen klaver jassen. Welnu, de Clubavond-commissie heeft besloten een klaverjas-tournooi te organiseren met dames. Damesparen (twee dames) en gemengde paren (dame en heer) kunnen voor dit tournooi inschrijven. Inschrijvingen te richten aan: F. Dukker, Maasstraat 192, Amsterdam-Z. DE CLUBAVOND-COMMISSIE. Training Ajax-jeugd. - Walter Crook vindt een aandachtig gehoor. (Foto Desmit)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 3