Bijlage „Ajax-Nieuws" - October 1948. Een oude Griek spreekt. Ajax, pas op Uw saek Ml smam Ervaringen op de Olympische Spelen tijdens een dag verlof van de Elysese velden. (Exclusief interview van onze Londense correspondent). Bij Herakles, het is merkwaardig een dag vrijaf te hebben van de Elysese Velden om de Olympische Spelen van deze tijd te mogen zien! Wat zal ik veel te vertellen hebben, als ik weer terug ben! Want terug ga ik! Het is me hier veel te gevaarlijk met al die wagens zonder paarden op straat! Een paar maal ben ik op het nippertje ontsnapt aan een voortijdige terug zending naar Charon, de veerman, en je kunt tegenwoordig geen obolus meer krijgen om hem voor het overzetten te be talen. Daarvoor moet je een soort amulet hebben, dat „devie- zenformulier" heet. Maar als ik zou beginnen met te vertellen wat er buiten de Olympische Spelen in de wereld is veranderd, zou ik wel een nieuwe Odyssee kunnen schrijven. Laat ik beginnen met te vertellen, dat de Olympische Spelen volgens mij ontzettend gedegenereerd zijn. Ik wist niet wat ik zag, toen ik het stadion binnenkwam en overal vrouwen onder de toeschouwers zag. Stel je voor: vrouwen! Zouden die tegenwoordig niet meer thuis zitten en peplussen weven? Maar het toppunt van alles was, dat later ook vrouwen de discus wierpen, hard liepen, kortom aan de meeste sporten deelnamen. Het ontbreekt er nog maar aan, dat ze in de politiek gaan, of in het leger. En misschien is dat wel zo, in deze rare wereld! Ik zou niet graag de bloedsoep bij iemand thuis proeven, als de vrouwen zich niet bij de keuken houden. Maar ik dwaal alweer af. Wat ik aan sport zag, viel me mee, dat moet ik toegeven. De records van tegenwoordig stellen die van het verleden vol komen in de schaduw. Ook waren er heel veel sporten, die wij niet kenden. Er waren athleten die als razenden op twee wielen rondreden; er waren athleten die „poef" zeiden met een buis-achtig voorwerp en een gaatje maakten in een schijf Nou, Ajax, hoe zit het, zeg, what is the matter? Jack Reynolds zou zeggen: You damned „boterletter" Zeg, Ajax, je hebt toch geen lood in je kuiten? Was d' aanval van Xerxes nu heus niet te stuiten? Publiek heeft gehoopt op een fijne herhaling Doch, Ajax, je nam ons geducht in de maling! We hebben vergeefs op iets moois zitten wachten Ik wil niet herhalen, wat ze van je dachten Maar wil je je aanhang beslist niet verliezen, En Volkers met de lege kas laten kniezen, Dan moet je de zaken véél beter opknappen. En gauw uit een héél ander vaatje gaan tappen! Zeg, Ajax, vertel eens, hoe staat het met trainen? Je hebt toch geen gin en/of smoke in de benen? Je kent toch het spreekwoord: „NOBLESSE OBLIGE"? Kom, Ajax, vergeet niet hoe broos is „PRESTIGE"! W. H. DRONKERS. op grote afstand; er waren galeien die met elkaar wedijver den; er waren ook centaurs die over heggen sprongen. Vreemd genoeg kent men geen wagep-rennen, die bij ons een hoogte punt vormden. Het vreemdste vond ik een wedstrijd waarbij 22 jongelui een uur lang doelloos een bal heen en weer schop ten. Toen was het 0-0 en ging ik uit verveling weg. Het zwaardgevecht was ontzettend verwijfd geworden. Ik zag in een zaal een aantal monomachol1) elkaar te lijf gaan met een „zwaard" dat uit een dunne, metalen draad bestond! Men kon er niet eens mee slaan, maar men moest ermee -.Y>' -<! - AJAX-D.O.S. Doelman Pindus, in uitstekende vorm, brengt wederom redding. Foto v. d. Randen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 17