J eugdvoetbal-flitsen Ruilnummers. Wie zijn nieuwe bonnen goed wil besteden, bestelt bij Vert. C. J. Hageman VOORN s ISrandstolleiihandel 't Gaat weer best met onze jeugd-af deling. De training wordt zó druk bezocht, dat Walter Crook en Jack Reynolds de han den vol hebben om al dat jonge goed aan de beurt te laten komen, 't Is gewoonweg dringen en als men ziet, hoe Mr. Crook met die knapen - de lust bekruipt je om te gaan mee doen omgaat, dan is het heel begrijpelijk, dat de animo zo groot is. Goed zo, Walter, goed zo, boys! De Go Ahead-beker, eerste prijs van het jaarlijks juniores- tournooi onzer Deventer-vrienden, is wederom Ajax-bezit ge worden. Onze jongens willen dit reisje naar de IJselstad niet meer missen en om zeker te zijn, dat zij uitgenodigd worden, proberen deze knapen nu in ieder geval de beker in onze ^rijzenkast te houden. Na Be Quick (20), Go Ahead (30) en 't Gooi (00) te hebben uitgeschakeld, werd in de finale Achilles ,met 20 teruggewezen, zodat voor het volgend jaar Deventer weer op het programma staat. Hoe er gespeeld werd door onze boys?; wel, dat zullen wij U even laten vertellen door een ras-echte Go Ahead-man. De heer Joh. Duhne, leider van de Go Ahead-jeugd en redacteur van de „Go Ahead-revue", het goed verzorgde- en altijd lezenswaardige clubblad van rood-geel. De heer Duhne, schrijft dan: „de prijswinnaar, Ajax, heeft bewezen ook inderdaad de beste van het aehttal te zijn. Wanneer men de Amsterdamse rood-witten ziet spelen en men beziet hun techniek in het kader van ons jeugdvoetbal, dan wordt men er telkens weer door bekoord. Het spel van de Ajax-jeugd heeft een eigen cachet, wij hebben dit vorig jaar ook al geschreven, een stijl, geboren in de sfeer van het „grote Ajax", waarvan Jack Reynolds de schepper is. Laten de Aja- cieden zorgen, dat ze dit vvaardevolle stempel nooit verloren zien gaan." Zo, daar kunnen wij het mee doen en dit geluid van een kenner van ons mooie voetbalspel, van een man, die midden in de voetballerij staat, klinkt welluidender dan de onzin, die ons wekelijks door would-be „deskundigen" wordt voorgezet. Voortaan zullen wij aan die deskundige onzin geen aandacht meer schenken en ons uitsluitend bepalen tot propageren van ons spel, gebaseerd op „brainswork" en techniek, gespeend van brute kracht. Boys, de schoonheid van ons spel ligt in een perfecte techniek, razend snel reageren, afgestemd combi neren en vlijmscherpe passes. Dit is het geheim van de Ajax- school en daarover zullen wij waken, zolang de oude Ajax- garde het voor het zeggen heeft. Stoor je dus nooit en te nim mer aan wat „men" zegt of schrijft. Nu wij toch de „Go Ahead-revue" hebben aangeroerd, is het wel aardig om even te vermelden wat de heer Bep Haes, ook al zo'n verwoede Go Ahead-man van de oude stempel, schrijft over EindhovenAjax. „Van de reis terug in Eindhoven, maakte Ajax haar op wachting bij de club van die naam. Natuurlijk ben ik even gaan kijken of er nog oude bekenden bij waren, maar de enige was de heer Koolhaas, een man, evenals bij ons Antoon Den kers, met zijn club groot geworden. Of ik met het complete Ajax-team te doen heb gehad, weet ik niet, want Van der Veen, de stopperspil (stond rechtsback, Red.) heb ik niet kunnen ontdekken. Er werd echter een keurig partijtje voetbal ten beste gegeven, dat Eindhoven te machtig bleek. Toch viel me de vleugel DragerVan Dijk tegen en vooral eerstgenoemde was nog niet in competitie-vorm. Ze misten echter de steun van linkshalf Stoffelen, die voor deze gelegenheid stopperspil speelde en dat niet onverdienstelijk deed. Het was een prettige wedstrijd met vooral van Ajax-zijde goed voetbal, waarmede we in de provincie niet teveel verwend worden." Dank U, Mr. Haes en dank U, Go Ahead-familie, voor het prettig weekend, dat U onze jongens en leiders hebt bezorgd. Het was over alle linies weer dik in orde en wij komen gaarne terug. Ook in het juniores-tournooi van B.P.C., dat dezelfde dag werd gehouden, weerden onze boys zich geducht. De finale werd een Ajax-aangelegenheid en ook hier deed zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat het derde elftal met 02 voor het vierde de vlag moest strijken. In het adspiranten- tournooi van Watergraafsmeer was het eveneens alles Ajax, wat de klok sloeg. Zowel adspiranten 1, als adspiranten 5, leg de beslag op de eerste prijs en daar ook een juniores-elftai dit kunststukje uithaalde, ging collega Losekoot met een schat aan edelmetaal naar huis. Om de maat vol te maken, sleepte juniores 1 bij Victoria, Hilversum, ook maar de eerste prijs weg, waarmede onze jeugd een aardig nummer Ajax-vlagver- toon heeft weggegeven. Kranig gedaan, boys! De jeugdcommissie heeft plezier van jullie gehad. Het zou ons te ver voeren, al de wedstrijden van deze tournooien de revue te laten passeren en verwijzen wij dus maar naar de uitslagen. Aan de organiserende verenigingen onze dank voor de gezellige dagen en prettige wedstrijden. Met de jeugd van 't Gooi werd nog een krachtmeting gehouden, die sterk in het nadeel der Hilversummers uitviel. Doordat de leeftijdsgrens van de U.P.V.B. anders ligt, een euvel, dat bij tournooien nog al eens last veroorzaakt kan dit niet beter geregeld worden, K.N.V.B.-bestuurderen kwam dit evenement niet tot zijn recht en, zoals de uitslagenlijst laat zien, was hierdoor het krachtsverschil te groot, hetgeen voor beide partijen natuurlijk een onpleizierig gevalletje werd. Wij hebben de 't Gooi-ers echter revanche beloofd, zodat wij in het voorjaar met de gehele bubs naar Hilversum gaan. Op 19 September 1.1. begon de jeugdcompetitie en onze töp- elftallen, juniores 1 en adspiranten 1, deelden al direct rake klappen uit. Juniores 1 begon tegen Zeeburgia met een 70 overwinning, om vervolgens Z.S.G.O. met 150 de les te lezen, waarna D.W.V. met 9-1 er aan moest geloven. Een best team, dat juniores 1, waarvan wij nog veel plezier kunnen beleven. Collega Schoevaart klom eens even in zijn pen en hieronder volgt een verslag van de wedstrijd tegen Zeeburgia. Ook de overige juniores-teams staken goed van wal en kwamen met klinkende overwinningen voor de dag. Zo won Ajax 2 met 62 van S.D.Z. en 41 van Blauw Wit 2. Ajax 3 versloeg A.S.V.K. met 7-1 en Animo met 120. Ajax 4 boekte tegen Ontwaakt eveneens 120, doch verloor van Madjoe met 12. Het vijfde elftal kon tegen O.V.V.O. 1 echter niet op en verloor van deze club met 1—6. Adspiranten 1 trok naar Zaandam en klopte daar Z.F.C. met 60. Een fraaie overwinning, boys! Ook Zeeburgia kon tegen onze jongens niet op en verloor met 08. Ook de overige adspiranten-elftallen boekten goede resul taten en zo noteerden wij uitslagen van 170 (adspiranten 6), 16-1 (adspiranten 5), 81 (adspiranten 4) etc. Alleen adspi ranten 2 viel een beetje uit de toon en verloor van Volewijckers 2 met 12 en van T.O.G. 1 met 03. Het is geen doen om al die matches te gaan bespreken en zullen wij ons voortaan bepalen tot enkele wedstrijden, die wij zagen. Onze eerste wedstrijd was T.D.W. 2adspiranten 4. De T.D.W.-ers gaven voor de rust nog goed partij, doch konden het na halftime niet redden. De Vries scoorde er lustig op los en het einde kwam met een 81 overwinning. Meyer, v. Gorkum, Buitenkant en De Goede een pluim. Z.S.V.C. 2Ajax 6 werd ook een over winning (51). Voor de rust wel sterker, doch door te peute rig spel slechts één doelpunt. Na de doelwisseling ging het vlotter en werd het door Biekman, v. Steenbergen en Blanken- steyn 51. Schram, Worst en Van Beek heel goed en de rest een negen zonder griffel. Jongelui, de jeugdcommissie is tevreden, laat het zo blijven. BROWN. Beleefd verzoeken wij de redacties der clubbladen van zusterverenigingen, ruilnummers uitsluitend te adresseren aan F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrecht. Bij voorbaat onze dank! 2e Jan Steens Amsterdam-Z. wt/xn mri n j nn a 2e Jsn Steenstraat 30, Tel. 23606

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 12