De moed niet verliezen, Kerels hart goed, baardapen, de garde zal stand houden, dat er verder ook zege moge rusten op Uw beschimmelde Man fields. Na Stormvogels, good old Frans Couton op het Spui tegengekomen, dewelke in zeer sombere stemming, zodat ik mijn gehele prettige persoonlijkheid in moest zetten, om hem weer enigszins de sunside van het leven te doen zien. Waarom zo treurig, Frans en andere Ajax-verknochten? Geloof je werkelijk, dat Joop van Stoffelen, Gerrie v. Dijk, Guus Drager, slechter zijn dan een jaar geleden en weten die jongeren als v. d. Hart, Wal deck enz. nu plotseling niets meer van voetballen af? Kom, kom, heren niet zo pessimistisch. Het elftal doet het zo goed niet, maar onze spelers zijn stuk voor stuk nog steeds prima voetballers en hier zit hem de kneep. Een super-kei voetballer kan het in zijn ééntje ook niet klaren, voetbal is nu eenmaal een teamsport, en een speler die hiervan niet voor 100 procent over tuigd is, moet gaan zwemmen, of boksen, of tennissen, maar in ieder geval een individuele sport gaan beoefenen. Als speler van een elftal is men een onderdeel van een uurwerk en als één onderdeel een keertje niet soepel draait, laat een ander dan blij zijn, dat hij zo fit is zijn collega bij te springen. Jongens, vergeet dat nooit. JAMES. Onderschrift Beste James, Wij wisten het heel zeker, oude liefde roest niet; dat „maan- beschenen-bankje-in-het-plantsoenwaar je voor het eerst getweeën zat, vergeet je nooit. Allez, kleine korporaal, 5 November a.s. je attentie aan ons troetelkind in de bus. (Red.) AJAX HONKBALKAMPIOEN. Wijze: Buffalo Bill. 1. De Meimaand was niet gunstig, Wij kregen driemaal klop, Doch later ging het beter En naderden de top, Slechts voor de Sportclub Haarlem Boog Rood-Wit nog het hoofd, Het leek toen bijna zeker, Dat de kans ons was ontroofd. Refrein Ajax is troef, Ajax is troef, Ook in de mooie honkbalsport, Die zomers druk beoefend wordt, Ajax is troef, Ajax is troef, Na veel tegenstand Kampioen van Nederland. 2. Maar Haarlem stelde zeer teleur En ons team vond de kracht Om stevig door te zetten, Wat de titel heeft gebracht, En nu het doel dan is bereikt, Zegt iedereen spontaan Dat Ajax het verdiend heeft Om bovenaan te staan. Refrein: 3. Ter Heide, Kok en Geestman, Van Lobberegt, Losekoot, Die gaven graag een full-hit En soms een korte stoot, Ook Van der Schuyt en Beumer Zorgden vaak voor een tik, Vervolgens was Prins (Willem) Niet vies van een goede lik. Refrein: 4. Ten slotte komt dan Bosboom, De vangbalspecialist, Die dit seizoen slechts zelden Een vuurpijl heeft gemist, Ook Hordijk, Kraan en and'ren Droegen hun steentje bij, Natuurlijk is heel Ajax Met het succes erg blij. De resultaten van onze prominenten zijn helaas nog niet denderend, en alles wijst er op dat het net zoals wij dachten een zwaar seizoen gaat worden. Een lichtpuntje is het, dat er momenteel hard en serieus wordt getraind, zodat de goede resultaten zeker niet uit zullen blijven. Werd tegen Xerxes met 31 verloren, een week later kregen we van de Stormvogels klop, maar vooral de wijze waarop wij daar werden afgedroogd, was voor onze aanhang wel een grote teleurstelling. Alle vechtlust dit in de goede betekenis van het woord natuurlijk was helaas zoek, en voor de Stormpieten golden we die dag als een zacht eitje, een betiteling, die een echte Ajacied als een hoon in de'oren klinkt. Het was een marche funèbre in het kwadraat en langs de lijnen sprak men, van Bronbeek en de Roeterstraat. Gelukkig lieten wij tegen D.O.S. thuis een ander spelletje zien. Niet, dat wij plotseling onze vorm terug hadden gevon den, maar er werd weer ouderwets gesjouwd en geploeterd en zo af en toe zagen we weer een glimpje van het oude Ajax, dat wij zo gaarne zien. Pindus, de Poolse doelwachter van D.O.S.kreeg dan ook gelegenheid te tonen, dat hij een keeper van extra-klasse is, en de twee treffers, die hij moest laten passeren, waren dan ook absoluut onhoudbaar. De eerste was een loei van Fischer, door een mooie combinatie van v. Stof felen, Van Dijk en Drager hiertoe in staat gesteld, de tweede een magnifieke voorzet van Drager, door Van Dijk nóg elegan ter ingekopt. Onze jongens deden hun uiterste best om weer eens goed voetbal te demonstreren, maar het juiste maatgevoel was bij diverse spelers nog vèr te zoeken. Vooral onze jonge rechtshalf v. d. Hart had een off-day, wat hij ook probeerde, liep op een mislukking uit, en gelukkig weten wij allen, dat hij véél en véél beter kan. Joop v. Stoffelen moest zich na de rust laten vervangen, hij kreeg zoals ze dat in wieier- kringen zo kernachtig uitdrukken een ram, en was hierna finaal van de kaart. Invaller Waldeck had er blijkbaar zin in en Atje speelde die drie kwartier uitmuntend en verdient hier voor zeker een pluim. Ook Beumer speelde zich met deze wedstrijd in het eerste, hij was zéér moeilijk te passeren, en als z'n wegtrappen nog wat rustiger en het plaatsen nog een tikje beter wordt, is hij de juiste man op de juiste plaats. In de voorhoede was er alle hens aan dek geblazen, en vooral Fischer liet weer eens zien, dat de naam van veteraan nog niet op hem van toepassing kan zijn. Hij was een en al actie, zo fel als een kruidenier op een boterbon, en zo lastig voor de tegenpartij dan als een huisvrouw in schoonmaaktijd. Speelt Drager z'n voetbal zo wetenschappelijk als Culbertson z'n bridge, Fischer's biedsysteem lijkt nergens naar, maar als die knaap zo bij vlagen z'n troefjes voor de dag haaltboer pas op je kippen. Dan schiet ie als een snoek naar voren, speelt onder-langs-of-boven-over, een doffe knal, en deponeert het donkerbruine geval in de vijandelijke touwen. Zou met Leentvaar het keepervraagstuk in onze vereniging zijn'opge lost? We weten het nog niet, maar in ieder geval was het goed gezien, ook Bep een eerlijke kans te geven, daar het een speler is, die héél veel voor z'n sport over heeft, en geen trainings-avond over slaat. Helaas bracht de wedstrijd tegen Blauw Wit ons ook al geen punten op, al is er ontzettend hard voor gewerkt. Geluk kig zit er weer een stijgende lijn in ons spel, een nurks, die dit niet wil zien. Werd er tegen D.O.S. alleen maar hard gewerkt, tegen Blauw Wit was er lijn en kleur te bekennen, aanvallen werden weer opgebouwd en voor ons was het alleen maar jammer, dat Van Raalte momenteel in grootse vorm is, en scheidsrechter Nijs die overigens uitstekend floot ons zeker één verdiende penalty onthield. En nu scherpschutters naar voren, dat losse-flodder-gedoe moet maar eens afgelopen zijn. De maand October moet ons meer puntén opleveren dan die sof-Septembermaand. Play up, boys. J. S. VOORBEREIDING GEDENKBOEK. Welke Ajacied, die over een schrijfmachine en wat vrije tijd beschikt, wil ons helpen met het overtikken van enige tijdschrift-artikelen? DESMIT, tel. 81499. Refrein: E. H. VAN TU1JL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 10