Onze cricketers kampioen Ajax' eerste cricketelftal, dat na een fraai seizoen naar de 2e klasse promoveert. V.l.n.r.F. Dukker, M. Griebling, H. ten Have, J. Thiry, Schirmer, H. A. Blomvliet, W. F. Schoevaart, R. Dukker, F. A. Dukker, H. J. Schubert en H. W. Pil. foto: Dcsmit Het is reeds een aantal jaren geleden, dat ons cricketelftal zich kampioen kon noemen en het stemt tot vreugde, dat wij, cricketers, toch volhielden. Wij wilden, als onze grote ver eniging 50 jaar bestond, in de Tweede Klasse van de Neder landse Cricketbond terug,- misschien zelfs meer. Dank zij dit stugge volhouden is het ons thans gelukt kampioen van de Derde Klasse, afdeling A., te worden. De wedstrijd tegen Kampong III zou de beslissing brengen en toen na afloop de aanvoerder van Kampong mij gelukwenste met het behaalde kampioenschap, ging er toch iets in mij om. Met al die jonge kerels om mij heen, die wij zelf opgeleid hadden: Wim Schoevaart, Thiry, Blomvliet, Griebling, Pieters Graafland, mijn eigen jongens en ik was dankbaar, dat ik met andere jaren was de weersgesteldheid niet gunstig. Enkele uren vóór de aanvang goot het, hetgeen Sparta er van weer hield naar Amsterdam te komen. H.C.K. was te elfder ure verhinderd, doch zoals gewoonlijk was Schoten onmiddellijk bereid met twee van haar vele juniores-teams deel te nemen. Gelukkig werd het weer later wat beter, waardoor dit sport evenement volledig doorgang kon vinden. Evenals in het R.C.H.-tournooi bewees Schoten A. zijn superioriteit. Onze keurploeg stelde teleur. Wel werd Schoten B. met 60 ver slagen, doch tegen R.C.H. nam zij het te licht op, waarvan een 52 nederlaag het gevolg was. Ajax B. daarentegen deed het niet onaardig en viel zelfs in de prijzen. Ons jongste team klopte D.W.S. met 52 en S.C. Haarlem met 21. In de demi-finale moest ook hij het tegen R.C.H. met 51 afleggen. In de verliezersronde bleef E.D.O. met 131 in de meerder heid. De prijswinnaars waren: 1. Schoten A., 2. R.C.H., 3. E.D.O., 4. Ajax B. De extra-prijs voor kleding, sportiviteit en gedrag werd na rijp beraad aan H.H.C. toegekend, doch de E.D.O.-jeugd komt zeer zeker ook een woord van lof toe. dit met de steun van mijn vrouw, voor mijn vereniging heb mogen doen. Dit kampioenschap is het resultaat van een wilskracht, on derlinge vriendschap en kameraadschap van ons gehele elftal en als ik dan dank breng aan mijn clubgenoten voor hun grote steun, mag ik onze vrouwen en meisjes niet vergeten, die trouw elke Zondag met ons op het pad togen. Ook aan onze trouwe scoorster Mevrouw Blomvliet een woord van hulde, regen of zonneschijn zij was op haar post. Wij hopen nog vele jaren op haar te mogen rekenen. Vooral de laatste wedstrijden waren vol spanning voor ons, daar elke misstap noodlottig zou worden; V.V.V. 2 toch volgde ons op de voet als een kat haar prooi. Maar wij versaagden niet en Zondag in Utrecht, na afloop van de wedstrijd die ons het kampioenschap bracht, waren wij ons diep bewust het voorrecht te hebben Ajacied te mogen zijn. Jongens, wat was ik trots. Eén van onze trouwste leden heeft dit kampioenschap door ziekte niet kunnen medemaken n.l. onze Theo Barentsen. Reeds weken ligt Theo in een rusthuis en wij weten zeker, dat zijn hart elke Zondag bij ons was. Theo, zonder jouw steun hadden wij dit mooie resultaat zeker niet kunnen bereiken en wij danken je van harte voor je prettige en eerlijke trouw aan ons Ajax. Wij hopen je binnenkort weer in ons midden te zien; namens ons allen van harte beterschap. Ik eindig dit korte stukje, het Clubnieuws wacht. Over resultaten en cijfers schrijf ik afzonderlijk. Mag ik tot slot de namen (in alphabetische volgorde) vermelden van hen, die aan dit kampioenschap hebben medegewerkt: Barentsen, Blomvliet, F., F. A., R. en H. Dukker, Griebling, Ten Have, E. en H. J. Pieters Graafland, Pil, Schirmer, Schoevaart, Schor, Schubert en Thiry. Op naar de Tweede Klasse, jongens. F. DUKKER. E. H. VAN TUIJL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 9