HONKBAL. Ajax I, juniores A. en B. kampioen In het vorige clubblad schreef ik na de 10 nederlaag tegen S.C. Haarlem, dat wij met 3 punten achterstand op deze club nog niet kansloos waren. Het pleit voor onze jongens, dat zij tot het einde hebben volgehouden. Terwijl Ajax de eerstvolgende wedstrijden rustig kon spelen, kregen bij de nog onervaren ploeg van S.C. Haarlem de zenuwen de overhand. Dit negental verloor eerst van V.V.G.A., die daarmede voor de le klasse behouden bleef. Verder moest het tegen E.D.O., die nota bene reeds tot degradatie gedoemd was, het onderspit delven. Ten slotte legde Haarlem tegen O.V.V.O. het loodje. Uiteraard was dit een kolfje naar de hand van Ajax en Schoten. Ter Heide c.s. hadden echter nog een zwaar programma af te werken. O.V.V.O. werd maar net met 21 geklopt. Tegen E.D.O. bleven de onzen met 84 baas in eigen huis. De ontmoeting SchotenAjax werd voor ons een teleurstelling, want met een 81 voorsprong en slagman Kok op zijn best (o.a. een homerun) trad de regen als spelbreker op. Ajax had met V.V.G.A. nog een appeltje te schillen. De ambtenaren konden met een 100 nederlaag vertrekken. In middels had Ajax zich met een punt voorsprong boven aan de ranglijst genesteld. De uitwedstrijd tegen onze grote rivaal Blauw Wit was dan ook van groot belang, temeer daar de Stadionclub de grote nederlaag van de vorige keer nog niet vergeten was. Beide ploegen traden volledig aan. Eange tijd had Rood Wit het beste van het spel, doch meer dan een 1—0 voorsprong leverde dit niet op. De strijd was reeds aardig ge vorderd, toen de gastheren door een aantal fouten in onze ge lederen met 31 de leiding overnamen. Het pleit scheen be slecht, doch Kok bracht uitkomst. Nadat Beumer een vrije loop had gekregen, sloeg Ruud de bal over het hek, waarmede de stand niet alleen gelijk was, doch Ajax zijn zelfvertrouwen had teruggevonden. Even later kreeg Prins 4 wijd en Van Lobberegt sloeg de bal zodanig, dat de velders nog liepen te zoeken, toen beide Ajacieden reeds waren binnengekomen. Met een moeilijke, doch verdiende 53 overwinning waren wij weer een stap nader tot het kampioenschap gekomen. Wegens het vervullen van zijn militaire dienstplicht in Indo nesië werd na afloop in het Ajax-stadion van onze trouwe clubmakker Kraan officieel afscheid genomen. Met de hem geschonken handschoen was hij zeer in zijn sas. André, het allerbeste en je weet, wat wij hebben afgesproken. Zaterdag 28 Augustus vond de beslissende wedstrijd tussen Schoten en Ajax plaats. Behalve het gewone gezelschap, waren verschillende bestuursleden, spelers van lagere elftallen en andere aanhangers per auto, trein of fiets naar de Spaarne- stad getogen. Niettegenstaande de spelers van beide ploegen nerveus waren, werd de ontmoeting een waardig sluitstuk van de competitie. Ajax begon goed, want Losekoot kwam na 4 wijd op een klap van Ter Heide binnen. De thuisclub maakte door De Mon echter spoedig gelijk. Door uitstekend werpen hield laatstgenoemde onze hitters tot de 7e beurt in bedwang. Doch ook de geel-zwarten hadden, ondanks honkslagen van Lohman (2) en De Mon, door goed fielden der onzen geen succes. Toen Schotens pitcher een inzinking kreeg, buitten zijn tegenspelers dit onmiddellijk uit. Kok joeg de bal ver in het linkerveld en kwam daarmede op het 2e honk. Met een stootslag bereikte Prins veilig het le honk. v. d. Schuyt stelde Kok in staat Ajax weer de leiding te geven. Geestman stichtte met een beheerste slag zoveel verwarring, dat Prins en v. d. Schuyt konden scoren. In de voorlaatste inning zorgde Beumer nog voor een punt na een keurige verre klap van Kok. Schoten gaf zich echter nog niet gewonnen. Keulemans, die op for tuinlijke wijze het le honk had gehaald, liep binnen op een slag van Geurts. Al had v. d. Schuyt na zwak veldwerk der Haarlemmers de voorsprong tot 62 vergroot, toch waren wij niet eerder gerust voordat de laatste slagbeurt van Schoten een einde had gevonden. Toen het zover was, stormde een uit gelaten menigte het veld op om onze jongens de hand te druk ken. Nadat de fotografen hun werk hadden gedaan, feliciteerde de voorzitter van de N.H.B. Ter Heide en zijn mannen met het welverdiende kampioenschap. Mej. Joke v. d. Linden bood namens de dames bloemen aan. Vervolgens brachten zij een toepasselijk lied ten gehore. Nadat de heer Volkers als ver tegenwoordiger van het bestuur zijn voldoening over het be reikte resultaat had geuit, kwamen de sportieve verliezers hun gelukwensen aanbieden, hetgeen gepaard ging met de over handiging van een bouquet bloemen. De heer Ter Heide Sr. tracteerde op chocolade. De avond werd verder gezellig door gebracht. Voor de medewerking van het Ajax-bestuur zijn wij zeer erkentelijk. André Kraan, die een dag tevoren met de „Grote Beer" was vertrokken, werd radiografisch van de uitslag in kennis gesteld. De traditionele wedstrijd tussen de landskam pioen en de Rest van Nederland zal Zaterdag 18 September a.s. op ons veld worden gespeeld. Zeer waarschijnlijk zal het treffen tussen de jeugdkampioenen van Amsterdam en Haar lem hieraan voorafgaan. Ajax heeft als kampioen van 1948 de vererende uitnodiging ontvangen om 4 September aan de sportmanifestatie deel te nemen. Op een en ander kom ik nog terug. H.C.K. is naar de eerste klasse gepromoveerd, waar mede wij de roodbaadjes ook van deze plaats hartelijk geluk wensen. Het tweede negental heeft zich aan het degradatiespook weten te onttrekken. Wederom werd van H.H.C. 2 toch waarlijk geen zwakke ploeg met groot verschil (102) gewonnen. Vervolgens kwam T.Y.B.B. op bezoek, die eveneens nog gevaar liep onderaan te eindigen. Na geruime tijd een behoorlijke voorsprong te hebben gehad, kon de ploeg van Hordijk nog maar net een 76 zege boeken, waarmede zij zich in veiligheid stelde. Een week later moest Quick, die ook nog in de gevaarlijke zone verkeerde, worden bestreden. Ofschoon wij ons hadden voorgenomen onze sportieve plicht te doen, leek hiervan niet veel te zullen komen, want vier werpers waren wegens vacantie niet beschikbaar. Ten slotte werd een beroep gedaan op Cor van Dekken, de pitcher der juniores B. Het zag er naar uit, dat het een debacle zou worden, want reeds spoedig hadden de oud-eersteklassers een 60 voor sprong. Onze benjamin beet echter goed door en mocht, met de flinke steun van zijn velders, het genoegen smaken een 117 overwinning te behalen. Tegen Hilversum, die de punten ook nog goed kon gebruiken, ging dit kunstje echter niet op. Zulks was ook geen wonder, want één speler schreef op het laatste ogenblik af en een ander, die reeds zijn medewerking had toegezegd, liet gewoon verstek gaan. Gelukkig snelde de in de Radiostad vertoevende veteraan Harinck, die telegrafisch was uitgenodigd, te hulp, doch hij kon niet verhinderen, dat ons „dubbelmannenkwartet" de competitie met een 90 nederlaag weinig eervol besloot. Ook het 3e negental ondervond nog al eens de gevolgen van het geringe plichtsbesef van enkele „Ajacieden". Sommige spelers schijnen te denken, dat de secretaris kan ruiken, wan neer zij met vacantie gaan. Acht spelers, o.w. 2 juniores, trokken tegen D.W.V. 2 met 87 aan het kortste eind. Tegen T.I.W. 3 kwamen Wilking en zijn mannen echter met een 1916 overwinning uit de bus. Jan Stam sloeg een homerun. Tegen de sterke ploeg van De Volewijckers stapelden onze jongens fout op fout. Ook nu schitterden enkele spelers door afwezigheid. De Over-IJ-ers wonnen spelenderwijs met 231. Tegen Blauw Wit 2, die zich uit de Overgangsklasse had teruggetrokken, hield het derde ondanks onvolledigheid goed vol, doch de Stadionmensen eisten met 1811 de punten voor zich op. De wedstrijd tegen The Catchers 2 werd wegens de regen gestaakt. In de returnmatch tegen de Blauw Wit-reserves nam ons negental met 112 flink revanche. Met 4 juniores in de ge lederen werd er niet kwaad gespeeld. Woensdag 14 Juli gingen de juniores A. bij V.V.G.A. te gast. Een gelijk spel betekende voor onze jeugd reeds het kampioenschap. Zij was hiermede echter niet tevreden en ver sloeg haar concurrente na een aardige strijd met 53. De volgende spelers maakten van de kampioensploeg deel uit: G. v. Mourik, Th. de Groot, H. L. Pasteuning, H. v. d. Zwaag, W. F. Volkers Jr., B. Tak, L. J. Metzger, J. v. Drecht en W. P. v. Essen. De laatste competitiewedstrijd tegen D.E.C. werd met 104 gewonnen. De juniores B. wilden niet achterblijven en lieten er door een 186 zege op de „toekomst" van D.W.V. geen twijfel Qver bestaan, wie in hun afdeling de sterkste was. De B.-ploeg bestond uit: C. van Dekken, F. Mossing Holstey, A. Pront, W. C. v. d. Zeys, A. K. v. d. Wel, R. Rosendahl, J. de Wit, M. Schoonderwoerd, J. G. Ensing, B. Haarms, A. de Wit Jr. en J. Zwager. Zondag 18 Juli j.l. werd het Ajax/V.V.G.A.-jeugdtournooi voor de zesde maal op Voorland gehouden. In tegenstelling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 8