Wat zal 1948 ons brengen??? Klaar voor de start. Van de Secretaris Elftal-Commissie. Burgerlijke Stand. Nog maar luttele dagen en de strijd om de puntjes is weer in volle gang. Overal in den lande worden de laatste toebereid selen getroffen om de teams op volle kracht tussen de lijnen te brengen, waar de talloze supporters al weer klaar staan hun favorieten aan te moedigen en te bejubelen, ofde betrokken elftalcommissie die voor de samenstelling verant woordelijk is, in het diepst van hun vurige voetbalhart te verwensen. Waarom dit niet en waarvoor die niet, pot hier en gunter. Nieuwe sterren moeten gewikt en gewogen en bovendien zorgvuldig worden afgestemd op de oude roem, die nog hecht en weldoortimmert van geen wijken weet. Ook in onze club is dit passen en meten in volle gang, en wij als old timers zien met grote belangstelling toe hoe de teams geformeerd zullen worden. Ook verklappen we geen geheim als wij verklaren dit seizoen met enige zorg tegemoet te zien, want in de altijd zo blinkende en verzorgde wapenrusting van Ajax zijn enkele lelijke deuken en roestvlekken gekomen, die maar niet zo eenvoudig zijn te repareren. Want het reserve materiaal waarmede wij vroeger zo royaal en kwistig konden omspringen, is zéér schaars en de kwaliteit kan zich helaas niet meer op de deugdelijkheid beroepen die vroeger bijna spreekwoordelijk was. Gelukkig weten wij insiders dat er nieuw kwaliteitsgoed op stapel staat, maar deze partij jongeren heeft nog twee drie jaar nodig om tot volle was dom uit te groeien. Maar al ligt het reserve-materiaal dan niet meer zo voor het grijpen, tóch mogen we niet al te zwart de toekomst bezien. Laatstleden Zondagmorgen zagen wij diverse teams in actie, en al is het nu wel niet allemaal goud wat er blinkt, tóch viel er veel te bewonderen. Bij laten wij het Ajax 3 noemen zagen wij een paar opvallend goede spelers. Kelderman, een keper van grote allure, twee uitstekende halfs, De Jong en Wenderhold en een uitmuntende rechtsbinnen, Huis. Er werd trouwens door dit elftal uitzonderlijk goed voetbal gespeeld, en dit nog wel tegen een physiek véél sterkere tegenpartij. Ook bij Ajax 4 dat tegen een Swift-combinatie speelde, werd vol overgave gespeeld en het doet prettig aan onze reserve's zó in touw te zien. De nieuwe trainer was ook al een en al actie, hij pakt de zaken flink en energiek aan, geeft allerlei goede wenken en steekt de jongeren een voetbalhart onder de riem. Er vaart weer eens een geest van heilig willen door Rood en Wit, want diverse jongeren moeten nu eenmaal de plaats innemen van ouderen, die wij node zien gaan en ons zoveel roem brachten. Jong-Ajax klopt aan de poort, laten wij hun een eerlijke kans geven. Play up Boys, vooruit de mouwen op endenk aan de trainingsavond. J. S. UITSLAGEN. 14 Mei 1948: Ajax adspiranten 2/5A.F.C. adspiranten 3—2 15 Mei 1948: Ajax 1—South Liverpool 2—3 Ajax comb.S.V.A0—4 16 Mei 1948 (le Pinksterdag): Blauw Wit-juniorestournooi. Ajax 1't Gooi1—1 Ajax 1—Sea Cadets 01 Lijnden-juniorestournooi. Ajax 2—D.W.S. 2 2—1 Ajax 2—A.G.O.V.V1—3 Ajax 2Vole wijekers 2 22 17 Mei 1948 (2e Pinksterdag): Adspiranten. T.O.G. 4Ajax 5 (beker) 02 Ajax 6De Spartaan 4 (beker) 0—4 Blauw Wit vet.Ajax vet02 19 Mei 1948: Spartaan jun. 1—Ajax jun. (beker) 14 22 Mei 1948: Ajax vet.—Blauw Wit vet1—0 23 Mei 1948: AjaxRotherham 04 Zeeburgia-juniorestournooi. Ajax 1—R.C.H00 Ajax 1Hercules 40 29 Mei 1948: Ajax comb.Haagse Film Industrie 125 Ajax vet.D.E.C. vet40 Ajax vet.Wartburgia 41 Nu 't seizoen weer is geopend, Is Walt Crook druk in de weer Om de spelers klaar te stomen Voor de strijd om 't bruine leer. Het wordt een zware competitie, De degradatie is versterkt, Ik vertrouw dat van dit onheil Geen der Ajax-teams iets merkt. Jongens, speelt met enthousiasme, Techniek alleen is niet genoeg, Moge voorts „fair playeen staal zijn Van elke Ajax-voetbalploeg. Op de ranke voetballadder Staat Rood-Wit hoog genoteerd, Maar ik hoop dat in het strafhoek Ajax' naam geheel mankeert. Al zijn eerste hulp en artsen Welkom op het sportterrein, 'k Gun hun bitter weinig arbeid, Doch veel vreugde langs de lijn. Ook de clubbladredacteuren Gaan na de komkommertijd Weer met frisse moed beginnen,' Want hun nieuws wordt steeds verbeid. Eén ding moet U hun beloven, Hetzij als lid of donateur. Schrijft U ook eens een artikel, 't Geeft ons clubblad nóg meer kleur. De Commissie voor de clubsoos Trappelt reeds van ongeduld, Zij hoopt dat een grote schare De zaal van „Suisse" des Vrijdags vult.1) Er zijn biljarts, lectuur en kaarten, Wat wilt U eigenlijk nog meer? Wat U bovendien zal treffen Is de gemoedelijke sfeer. Welnu, waarde clubgenoten, Zijn wij voor het startsein klaar? Moge het dan weder worden: Een zeer gunstig Ajax-jaar! E. H. VAN TUYL. 1Openingsavond 10 September a.s. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje PETRONELLA P. C. Keizer E. KeizerEichelsheim Mar ja Joos Banckersweg 18-1 Verloofd: de heer André Kraan en mej. Paula Huyerman. Getrouwd: de heer A. A. M. Knijn en mej. W. Gennissen. Onze hartelijke felicitaties. Ons lid, de heer J. L. de Graaf, ligt reeds weken ziek (pleu ritis), is gelukkig herstellende, doch zal voor algeheel herstel waarschijnlijk naar buiten moeten. Onze beste wensen en spoedig beterschap.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 6