Ajax—Suriname. Van de penningmeester. Onze nieuwe trainer Walter Crook. Een prettige krachtmeting. De wedstrijd tegen Suriname was wel vol ongemene beko ring, vooral daar onze overzeese" vrienden een speelwijze heb ben, die veel afwijkt van de onze. De lange pas komt blijkbaar niet op hun repertoire voor, ook hun kopwerk laat nog alles te wensen over. Daarentegen is hun snelheid fabelachtig, ook hun balcontröle van velen hunner is werkelijk verbluffend, en het is werkelijk een lust hun schijnbewegingen gade te slaan. Het moest eigenlijk mogelijk zijn dat dit team een heel seizoen ingeschakeld werd in de westelijke eerste klasse, wat zouden beide partijen hier een voordeel van hebben. De onzen hadden kennelijk moeite om er in te komen, vooral onze achterhoede werd het eerste kwartier voor schijnbaar onmogelijke puzzles gesteld en de West-Indiërs kregen een drietal kansen zó rijp, dat het sap hiervan de supporters en de reserves op de lippen kwam. Want meeleven doen ze onze donkere vrienden en de reserve-spelers op het bankje waren diep ongelukkig over de schijnbare tegenwerking van Vrouwe Fortuna. Wat een intens medeleven met de buitelingen van het bruine monster, het ene ogenblik brengt ze in opperste zaligheid, het andere in de diepste ellende. Maar toen ze dan eindelijk een voltreffer losten, was er een pandimonium van vreugde; prachtige doel punten van Fischer en Bruins maakten er bijna weer een drama van. Na de thee liet Ajax toch ook weer eens zien dat ze er wel iets van kent, de bal werd nu veel vlugger afgespeeld en keeper Graanboom kreeg behoorlijk werk aan z'n winkel. Maar hij stopte de moeilijkste ballen in een stijl die aan onze keeper Keizer deed denken. Na een Ajax-offensief dat zeker 25 minu ten duurde, kwam de treffer aan de andere zijde. Van der Heyde, die zeker niet onverdienstelijk keepte, raakte een bal half en de toestormende Kamperveen wist de stand op 22 te brengen. Het publiek beleefde grote vreugde aan de Indianendans van de reserves, maar onze spelers hadden moeite om het enthousiaste offensief dat nu volgde, in te dam men. Het lukte, maar het vuur werd ons na aan de schenen gelegd, en met 22 waren de punten eerlijk gedeeld. Wij staan pas aan het begin van een nieuw seizoen, zodat de onzen voor een moeilijke taak stonden. Enige weken harde training zal ons elftal goed doen, en dan zal het zéér interessant zijn onze Surinaamse vrienden nóg eens te ontmoeten. Want bij alle verschil van strijdwijze, geloof ik, dat onze Hollandse spel opvatting tóch een tikje voordeliger is. Maar onze overzeese vrienden zijn dankbare leerlingen en Wim de Bois een buiten gewoon goede leermeester. Ajax zal dan ook alle zeiltjes moe ten bijzetten. Aan een bespreking onzer spelers waag ik me nog niet, over een paar weken hoop ik hierover wat meer te kunnen zeggen. Scheidsrechter Ausem floot tot aller genoegen. Wat een fantastisch mooi gezicht is het toch, het stadion in het volle licht der schijnwerpers, en wat jammer dat er zo'n kapitaal mee gemoeid is zo'n feestverlichting op ons eigen veld aan te leggen. Zou dit geen prachtig cadeau zijn van onze leden en donateurs bij het a.s. vijftig-jarig bestaan J. S. Aan alle leden. In verband met een vlotte afwerking van de door U ver schuldigde contributie, verzoek ik U beleefd er voor te willen zorgdragen, dat deze zo spoedig mogelijk betaald wordt. U kunt betalen op ons veld bij de eerstvolgende thuiswedstrijd of gireren op postrekening no. 123977 ten name van de Pen ningmeester van A.F.C. „Ajax", waarna U het diploma wordt toegezonden. Ik moet U hierbij nog opmerkzaam maken, dat, indien U vóór 1 November 1948 Uw contributie zonder voorkennis niet betaald hebt, ik aanneem dat U geen prijs meer1 stelt op Uw diploma, zodat ik dan ons bestuur zal moeten voorstellen tot afvoeren over te gaan, hetgeen natuurlijk niemand ontslaat van zijn lopende verplichtingen ten opzichte van onze ver eniging. Vertrouwende op Uw aller medewerking, namens het Bestuur, W. F. VOLKERS, le Penningm. Fullback. Speelde zeventien jaar in Blackburn-Rovers, waarna hij naar Bolton-Wanderers overging. Fungeerde steeds als captain en kwam één maal voor het Engelse elftal uit. Heeft een hoge opvatting van sportiviteit en is every inch a gentleman. Trainde reeds diverse High-school teams, kan uitstekend met jonge mensen omgaan en heeft een extra fijne neus voor het ontdekken van „Voetbal-talent". Natuurlijk hebben we hem gevraagd naar z'n impressies van de wedstrijd AjaxSuriname, maar veel wilde hij hierover niet zeggen. Hier stonden toch twee ongelijke grootheden tegen elkaar, een ongetraind en een getraind team. Niettegen staande dat, viel er toch véél te genieten. Men vertelde mij, dat Ajax zestien maal het afdelingskampioenschap had be haald. Een indrukwekkend record, maarworden records niet steeds verbeterd Ajax heeft een goed bestuur, een elftalcommissie van vakmensen, een jeugd- en jeugdcommissie om trots op te zijn, velden die iedere club zich maar kan wensen, laten we dus aan het werk gaan. Praten doen wij dan later nog wel eens. Mr. Crook, dat is mannentaal, véél succes, èn Ajacieden Denk aan de trainingsavonden. J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 3