Rederij PLAS Henk Holtzappel schrijft uit Bandoeng Damrak steiger I, Amsterdam Rondvaart door havens en grachten* Jack Reynolds met een collectie „Oude roem", die hij merendeels „grootbracht", van adspirant af. foto: Desmit Onze clubgenoot, Henk Holtzappel, zond ons uit Bandoeng een schrijven waarin hij verzoekt alle vrienden de groeten te doen en waaruit wij onderstaande afscheidsbrief aan Jack Reynolds ont vouwden. Henk, de toezending van ons clubblad komt in orde, het gaat je goed en namens alle Ajax-vrienden onze beste wensen. (Red.) BIJ HET AFSCHEID VAN JACK REYNOLDS. Zojuist een krantenberichtje ontvangen, waaruit ik verneem, dat onze. Jack Reynolds zijn actieve dienst bij de club gaat beëindigen. Partir c'est mourir un peu. Met een gevoel van weemoed ligt het bericht voor mij. Een Zwaluwen-elftal, ons eerste, de Amsterdamse en de Ajax- veteranen zullen in de arena aantreden om Jack's loopbaan uit te luiden; en het sportieve Amsterdamse voetbalpubliek, voor wie Reynolds zo'n vertrouwde figuur is geworden, als mede donateurs en clubgenoten zullen bij dit afscheid aan wezig zijn. In gedachten zijn ook wij, ver van het moeder land verwijderd, onder hen en mijn blik valt op de K.L.M.- foto van ons stadion, die in de kamer een goed plaatsje heeft gekregen. Jack heeft zijn rust verdiend; wie zal het durven ont kennen? Om die reden is er naast een gevoel van weemoed ook een van vreugde. Jack is een bekwaam voetbalspeler en oefenmeester, maar zijn invloed op ons Ajacieden, zijn pupillen, is zo groot door zijn uitzonderlijke karaktereigenschappen. Zijn aangeboren be scheidenheid heeft ons immer belet aan onze mening en ge voelens uiting te geven. Maar thans, op deze plaats en op dit tijdstip, durven en mogen wij onze terughoudendheid afleggen. Zijn bekwaamheid als sportbeoefenaar en als paedagoog heeft van een groot aantal jongeren een man, en van vele bengels een mens gemaakt. Jack had ons hart én ons respect! Hij mag thans openlijk horen, dat hij duizenden, spelers en publiek, in en door de voetbalsport veel levensvreugde en levensgeluk heeft bezorgd. Jack Reynolds was geen voetbalspeler van beroep, het was zijn roeping; hij was niet alleen onze trainer, hij was onze opvoeder. Hij is één van Engeland's zonen die de ruggegraat van deze natie vormen, hij is een van zijn zonen waar dit land terecht trots op kan zijn. Jack Reynolds, aanvaardt hierbij onze dank voor Uw arbeid, het ga U goed, geniet van uw welverdiende rust in uw tweede vaderland, Nederland, in uw woonplaats Amsterdam, de koop mansstad aan het'IJ, de geboortegrond van uw Ajax! Ik weet niet, wanneer ik U weer de_ hand zal drukken, Jack, maar ik weet wel waar: in ons Ajax-stadion, in de Meer. HENK HOLTZAPPEL. Bandoeng, N.O.I., Beatrix Boulevard 6. 18 Juni 1948. direct naast de Beurs. Tel. 45406

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 3