J eugd voetbalflitsen De waarheid en niets dan de waarheid 1 Het daverende succes van ons eerste adspirantenelftal geeft ons aanleiding om, in tegenstelling met onze gewoonte, het eerst met het adspirantenvoetbal te beginnen. Na spannende strijd met Blauw-Wit vrijwel het gehele seizoen hebben beide elftallen gelijk gestaan behaalden onze jongens onge slagen het kampioenschap, pikten, door in de finale De Vole- wijckers te kloppen, de A.V.B.-beker in en wonnen het adspi- ranten-tournooi van ,,Baarn". (Een goed geslaagd tournooi waar wij een eerste- en twee tweede prijzen wonnen. Aan Baarn onze dank voor de gezellige dag). Onze jongens hebben een prachtig seizoen achter de rug. Niet alleen, omdat zij kampioen werden, maar, èn door de goede geest die er altijd heerste èn door het echte Ajax-spel, dat wij haast iedere wed strijd te zien kregen. Jongens, wij hebben veel plezier aan jullie beleefd en hopen, dat in de paar jaren, die jullie nog in de jeugd-afdeling zullen doorbrengen, wij nog dikwijls van jullie kameraadschap en écht Ajax-voetbal mogen genieten. Terwille van de geschiedschrijver volgen hier de namen der kampioenen, ofwel de toekomst van Ajax. Er zijn bekende namen bij, misschien vinden wij over enkele jaren in sport- rubrieken deze namen terug. Hier komen zij: Rosendahl v. Maurik Boskamp Metzger Anderiesen Nauta Dukker Engelander Ensing Klok v. d. Zwaag Onze felicitaties, boys. Het junioresvoetbal stond in het teken der tournooien. Bij Zeeburgia waren wij vaste klanten zijn wij bij the red and whites het eerst te gast. Zoals te doen gebruikelijk was het weer dik in orde bij v. d. Mark, Boekhoven c.s., doch ons team kreeg de kous op de kop. Tegen R.C.H. pleegden wij een bril (00) en Hercules knikkerden door onze boys met 40 de eerste ronde uit. Met R.C.H. gingen wij toen straf schoppen nemen, maar dat werd niets. Eén van de vijf erin, de rest er naast of gestopt. R.C.H. raakte tweemaal de roos en wij konden Zeeburgia gaan bedanken, hetgeen wij hier nog eens herhalen. Ons Juniores-tournooi om de Insulinde-beker, door gebrek aan velden, deze keer zeer bescheiden van omvang, had een vlot verloop. Go-Ahead en Neptunus kwamen des Zaterdags al naar Mokum, kregen onderdak bij de ons altijd terwille zijnde families de Go-Ahead-boys hebben al vaste adressen (dank, hartelijk dank voor de medewerking „pleegouders"!) en zagen 's avonds met de Amsterdamse deelnemers aan ons tournooi, de film „Achter de wolken". Stromende regen spoelde het gezelschap uiteen, zodat het onmogelijk was ónze „pleegkinders" weer bij elkander te krijgen. Wij geloven niet, dat het de heren erg speet. In ieder geval zijn zij veilig thuis gekomen. Het tournooi verliep best. Sportieve sfeer, goede wedstrijden en uitstekende scheidsrechterlijke leiding. D.W.S. en ons elftal bereikten de finale. Na spannende strijd won D.W.S. verdiend met 21 en prijkt haar naam nu op de prach tige cup. Rest ons een woord van dank aan Blauw-Wit, D.W.S., Go-Ahead, Hermes-D.V.S., Neptunus en scheidsrechters, voor de prettige wedstrijden en goede leiding. Ook de heer Boudrie en zijn vrouw onze dank voor de keurige koffie-tafel, het was first class. Het prachtige internationale jeugdtournooi van Blauw-Wit legde ons ook al geen gouden eieren. In de voorronde lagen wij er al uit, hetgeen nu niet bepaald daverend genoemd kan worden. Aan Blauw-Wit onze dank voor de uitnodiging tot deelname en onze bewondering voor de organisatie, 't Was prachtig en wij hebben er diep respect voor. Voor het zo langzamerhand beroemd geworden jeugdtournooi van 't Gooi kregen wij in December 1947 al een uitnodiging, die natuurlijk dankbaar werd geaccepteerd. De wijze, of liever de geestige wijze, waarop dit geschiedde, dient speciaal te wor den gememoreerd. Eén der jeugdcommissie-leden, de heer Hirsch hield ons in zeven a acht brieven het juiste aantal is ons ontschoten op de hoogte over de gebeurtenissen, die komen gingen. Het waren geen gewone dagelijkse brieven, doch epistels, geschreven door iemand, met zeer aparte stijl en rijke fantasie. Op elke brief stond een heel geestige tekening öf in de kleuren van 't Gooi, öf in de kleuren van de vereniging, die hem ontving. Dat moet een zee van tijd hebben gekost, getuigt van een grote clubliefde en een zeer warm hart voor het jeugdvoetbal. De Gooi-ers kunnen trots zijn op deze jeugdleider. Ook de andere heren verdienen een grote pluim voor de wijze waarop zij hun club vertegenwoor digden. Niets was hen te veel en steeds stonden zij de deel nemers ten dienste. Heren van de 't Gooi-jeugdcommissie het was af en namens de Ajacieden, onze welgemeende dank. Over de wedstrijden nog het volgende. Na een geestdriftige- en keu rige speech van de voorzitter der jeugdcommissie en de fleurige- en indrukwekkende vlaggenparade onder het spe len van ons volkslied, gingen langzaam de clubvlaggen van de zestien deelnemende verenigingen omhoog moesten wij aan treden tegen Hengelo. Wij wonnen met 3—1, waardoor, gezien het spel van onze ploeg, de overwinning aan de rechtmatige eigenaar toekwam. De volgende partij ging tegen Willem II. Een stevige partij, die in 00 eindigde. V.S.V., die bovengenoemde tegenstanders resp. met 21 en 10 versloeg stond er nu het beste voor, doch daar trokken onze boys zich heel weinig van aan. Met 30 stierven de Velsenaren de tournooi-dood en mochten wij een week later om de prijzen kampen. B.V.V.,Enschede en 't Gooi waren de medegegadigden, 't Is de vierde prijs ge worden, hetgeen van onze jongens bitter tegenviel. Zij speelden stukken minder dan een week te voren en lieten zich door een serie fouten in onze defensie, door de enthousiast spelende B.V.V.-ers voor de finale met 24 uitschakelen. Ook tegen 't Gooi ging het na een 10 voorsprong mis en kwam met 13 het einde. Onbegrijpelijk maar waar. Al bij al een prachtig ge slaagd tournooi, waarmede 't Gooi veel eer inlegde en waar aan wij met genoegen terug zullen denken. Gooiers, onze dank en met onze uitnodiging in de zak, tot volgend jaar! Verder waren er nog het Lijnden-tournooi waar wij ook geen geweldige sucessen boekten, maar toch een leuke dag hadden (bedankt Lijndenaren) en wat beker- en restanten competitiewedstrijden, die wij maar verder onbesproken zullen laten. Hiermede hebben wij voor dit seizoen weer onze redac tionele plicht gedaan en wensen onze boys een prettige vacantie. In de Go-Ahead-revue lazen wij over het Insulinde-Cup- tournooi o.a.„Tournooi liep op rolletjes, goede pleegouders - die wij namens geheel Go-Ahead hartelijk bedanken voor hun goede zorgen". BROWN. 'k Ben natuurlijk niet geweest Naar het Noorse voetbalfeest. 'k Heb de wedstrijd slechts gehoord, Wat vaak matigjes bekoort! Waar' 't verslag nog objectief, Nam men het nog wel voor lief. Maaris het niet meer dan mal? Was dat nu wel het geval? De reporter was vol lof. Stoffelen schoot uit z'n slof. Speelde zó niet, lange tijd Roemde Joop de ganse strijd Wat denkt U er dan wel van, Dat diezelfde radioman In de voetbalcijferlijst Joop met t laagste cijfer „prijst"? Heeft hij dan maar wat gesmoesd? Als 'k hém dan b'oordelen moest, Gaf ik voor die flauwe kul En „sportief fatsoen". een nul. w W H. Dronkers.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 19